Jak wymienić knot w podgrzewaczu nafty? 5 prostych kroków!

Masz problem z wymianą knota w podgrzewaczu nafty? Teraz, kiedy tu jesteś, nie będziesz się tym martwić. Wymiana grzałki może trochę potrwać, zwłaszcza jeśli nie znasz grzałki, a także jest to Twoja pierwsza wymiana knota. Każdy z nas ma swój pierwszy raz we wszystkim, więc czytaj dalej i dowiedz się więcej o knotach.

Grzejniki naftowe wykorzystują knoty dostarczane na górze grzejnika. Nafta przechodzi przez knot, aby wyparować, jeśli knot jest zapalony.

Jak wymienić knot w podgrzewaczu nafty? 5 prostych kroków!

Z biegiem czasu knot twardnieje i gromadzi brud z osadami. Czynniki te znacząco wpływają na działanie grzejnika, takie jak czarny dym i nieprzyjemne zapachy. Nie wszystkie knoty należy natychmiast wymienić, ale jeśli jest w najgorszym stanie i chcesz nowy knot, zanurkujmy!

Dlaczego wymiana knota jest koniecznością?

Być może jednym z powodów, dla których planujesz wymienić knot grzejnika na naftę, jest to, że jest brudny, ale to skraca wszystkie powody, ponieważ brudny knot wydziela czarny dym, który również nieprzyjemnie pachnie. Z drugiej strony brudne knoty zmniejszają również światło w grzejniku, co powoduje wolniejsze nagrzewanie się pomieszczenia. Tak więc, jeśli uważasz, że musisz go wymienić, powinieneś nauczyć się i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami, jak wymienić knot w podgrzewaczu nafty. Podgrzewacz na naftę to jeden z najlepszych wyborów, które możesz przechowywać w celach awaryjnych. Nafta jest bardziej stabilna niż paliwa niż inne grzejniki, jeśli nie ma prądu. Ten rodzaj grzejnika może być źródłem światła w domu lub ogrzewać pomieszczenie, więc większość właścicieli domów woli mieć gotowe grzejniki naftowe.

Kroki wymiany knota w podgrzewaczu nafty

Przed rozpaleniem i napełnieniem zbiornika podgrzewacza nafty należy najpierw sprawdzić knot, głównie w przypadku przechowywania podgrzewacza przez długi czas. Jeśli uważasz, że musisz wymienić knot, przeczytaj i wykonaj krok wymiany knota w podgrzewaczu nafty. Wymiana knota jest łatwym zadaniem i zwykle zarządzają nim właściciele, więc nawet jeśli jest to Twoja pierwsza, możesz wykonać tę pracę płynnie. Jesteś gotowy? W takim razie zacznijmy!

Krok 1. Przygotuj grzejnik

Poszukaj bezpiecznego miejsca do demontażu grzejników naftowych i użyj pojemnika lub szmatki, aby wkręcić poluzowane śruby lub nakrętki. Z drugiej strony, niektóre grzejniki naftowe są preferowane do opróżniania naftą. Jeśli pozostała nafta, wysusz ją, zapalając grzejnik, aż skończysz. Jeśli opróżniłeś grzejnik przez wysuszenie, pozwól grzejnikowi ostygnąć przed przejściem do następnego kroku. Zapal grzejnik naftowy z dala od elektryczności, gazu i materiałów palnych dla własnego bezpieczeństwa.

Krok 2. Zdemontuj grzejnik

Możesz być zdezorientowany, jak zwrócić części grzejnika w niektórych miejscach, zwłaszcza jeśli jest to twój pierwszy raz. Aby Ci w tym pomóc, możesz zrobić zdjęcie grzejnika przed lub sprawdzić instrukcję obsługi, aby temu zapobiec. Zacznijmy usuwać każdą część. Wyciągnij zbiornik paliwa, regulator knota i akumulatory, poluzowując śruby. Ponieważ istnieją różne rodzaje grzałek, możesz potrzebować albo śruby Philipa, albo płaskiego łba. Następnie zdejmij przednią kratkę lub górną osłonę ochronną oraz komin.

Krok 3. Dostęp do uchwytu knota

Aby uzyskać dostęp do zespołu uchwytu knota, należy poluzować śruby łączące podstawę grzałki szafki i wyciągnąć ją, podnosząc ją pionowo. Wyjmij mikową przednią szybę z palnika, a następnie odkręć nakrętkę motylkową, aby podnieść cały zespół. Tam zobaczysz przymocowany do niego knot. Możesz użyć tektury lub nieużywanej szmatki do umieszczenia przy knotze, aby kontrolować pozostałą naftę na knot i uniknąć jej rozprzestrzeniania się po całym twoim miejscu. Wyjmij uchwyt knota, podnosząc rurę ciągnącą podłączoną do zespołu.

Krok 4 Wymień knot

Aby wyjąć knot, odłącz każde mocowanie knota od ostrych zębów, które trzymają je w środku, i złóż je, aby go wysunąć. Aby włożyć nowy knot, złóż nowy knot i wsuń go. Ostrożnie dociśnij knot na każdym zębie. Przymocuj uchwyt z powrotem do rurki wyciągowej i obróć rurkę, aby upewnić się, że knot jest dobrze zamocowany. Istnieją różne rodzaje knotów do grzejników, dlatego prosimy o sprawdzenie w instrukcji prawidłowego rozmiaru knota. Myślę, że warto przeczytać o suchym spalaniu knota naftowego.

Krok 5. Sprawdzanie nowego knota

Po wymianie starego knota należy umieścić pokrętło regulacyjne w knot do wału. Włącz regulator, aby opuścić knot i przejdź do podstawy. Obróć pokrętło zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przytrzymaj zatrzask. Wymień cały zespół regulatora knota i przetestuj go. Niektóre grzejniki naftowe nie wymagają wymiany zespołu regulatora knota, więc jeśli uważasz, że nowy byłby świetny, możesz sięgnąć po niego i inne części swoich grzejników.

To okładka!

Mam nadzieję, że przeczytanie tego artykułu pomogło ci nauczyć się, jak wymienić knot w grzejniku naftowym w domu. Zastąpienie go nie jest takie trudne, prawda? Możesz rozwiązać to zadanie w mniej niż 30 minut, zwłaszcza jeśli nie znasz urządzenia. Wymiana knota jest niezbędna dla właścicieli grzejników naftowych, ponieważ knot się zużywa. Najlepiej też wiedzieć, jak rozpalić podgrzewacz nafty i jak uruchomić podgrzewacz nafty.