Jak wymienić knot w podgrzewaczu nafty? 4 proste kroki!

Chcesz wiedzieć, jak wymienić knot w piecu na naftę? Koniec z obawami, trafiłeś we właściwe miejsce. Pospiesz się, aby grzejnik ostygł po wyłączeniu go i upewnieniu się, że ogień zgasł. Zmniejsz ustawienie knota na niższą stronę.

Odłącz wszystkie pokrętła sterujące od spodu grzejnika, jeśli są. Odłącz wtyczki mocujące szafki do nagrzewnicy i wyjmij je z nagrzewnicy. Gdy podstawa szafki znajduje się między szafką a podstawą grzejnika, należy ją również usunąć.

Jak wymienić knot w podgrzewaczu nafty? 4 proste kroki!

Zacznij od zdjęcia osłony z głowicy mechanizmu sterującego knotem w grubych skórzanych rękawiczkach. Odłączyć element palnika od podstawy nagrzewnicy, odkręcając śruby mocujące go na miejscu. Zazwyczaj takie śruby mocujące mają śruby skrzydełkowe, które można obracać palcem. Zacznijmy uczyć się więcej.

Kroki wymiany knota w podgrzewaczu nafty

Dokładne kroki wymiany knota w podgrzewaczu nafty mogą się różnić w zależności od typu, a wraz z wymiennym knotem otrzymasz wyraźne wytyczne. Musisz również upewnić się, że każdy nowy knot, który kupisz, pasuje do podgrzewacza nafty. Z drugiej strony, ten artykuł przybliży Ci szeroki zakres stosowanych procedur.

Krok 1. Wysuszyć grzejnik

Zmieniając knot w piecu na naftę, opróżnisz zbiornik z całego obecnego paliwa, co możesz osiągnąć spalając grzejnik na sucho. Ponieważ niebezpieczne opary i nieprzyjemne zapachy są zwykle uwalniane podczas spalania na sucho, preferowane jest wykonywanie tego na zewnątrz lub w bardzo prosperującym środowisku. Pozwól grzejnikowi się wypalić, gdy jesteś na zewnątrz. Ta metoda może być również stosowana do czyszczenia knotów podgrzewacza nafty, więc nawet jeśli nie chcesz wymieniać knota, użyjesz go do regularnego usuwania osadów z knota. Gdy knot wyschnie, wyłącz grzałkę i pozwól mu ostygnąć przed rozpoczęciem pracy.

Krok 2. Rozpocznij demontaż grzejnika

Rzeczywiście bezpieczne jest usunięcie zbiornika benzyny po jego ostygnięciu. W tym momencie musisz odłączyć regulatory knota i baterie. Jest to prosta procedura, ponieważ od razu się wysuną. Następnie zlokalizuj i otwórz grill z przodu grzejnika. Tam też znajduje się katalizator i należy go zdemontować. Zachowaj szczególną ostrożność podczas odłączania konwertera. Wydaje się, że jest do niego podłączony szklany przewód kominowy. To całkiem proste, żeby się roztrzaskać lub złamać, czego nie chcielibyśmy się wydarzyć, bo inaczej będzie trzeba to zmienić.

Wykręć śruby, które utrzymują fundament nagrzewnicy we właściwej pozycji. Jego szafkę można następnie odciągnąć od ściany. Tutaj była przednia szyba, więc zdejmij ją i odłóż na bok. Po zdemontowaniu nakrętek utrzymujących element knota na miejscu, można go odkręcić. Następnie zespół można od razu zdemontować. Możesz teraz usunąć stary knot. Jeśli jednak to zrobisz, zanotuj, gdzie kiedyś znajdował się stary knot. Sprawi, że Twoja praca będzie łatwiejsza w zarządzaniu w przyszłości.

Krok 3. Zainstaluj świeży knot

Na początek porównaj świeży knot z linią, którą umieściłeś na gnieździe. Ta linia powinna najlepiej odzwierciedlać nowy knot, a jeśli nie, to nie jest ostatni. Z łatwością dodaj linię lub strzałkę do świeżego knota, który pasuje do znaku na poprzednim knotze w tym scenariuszu. Pomoże Ci w prawidłowym umieszczeniu knota w pojemniku. Zegnij świeży knot do połowy, aby go połączyć, a następnie umieść go w pudełku na tym samym poziomie, co narysowana linia.

Kiedy jesteś zadowolony z głębokości, usuń knot, a wróci on do swojej pierwotnej pozycji. Dzięki temu knot będzie przylegał do haczyków, które utrzymują go na miejscu w nosidełku. Następnie możesz ponownie podłączyć ten wspornik do grzejnika. Oto jak wymienić knot w podgrzewaczu nafty.

Krok 4. Zmień układ grzejnika

Po podłączeniu nowego knota możesz zacząć przestawiać grzejnik. Będziesz chciał zacząć od pokrętła regulacji knota, aby upewnić się, że knot działa płynnie. W ramach testu przesuń knot całkowicie w górę iw dół. Możesz teraz zainstalować i zabezpieczyć śruby do konfiguracji knota, kiedy będziesz zadowolony. Następnie wystarczy ponownie włożyć to, co wyjąłeś na poprzednich etapach – oczywiście w odwrotnej kolejności! Grzałka byłaby gotowa do ponownego użycia i powinna działać znacznie efektywniej niż kiedykolwiek. Wiedz też, jak uruchomić podgrzewacz nafty.

Kiedy wymienić knot w podgrzewaczu nafty?

Jest to problematyczna kwestia, na którą można odpowiedzieć, możesz dowiedzieć się, jak rozwiązać typowe problemy z podgrzewaczem nafty. Zależy to od wielu rzeczy, takich jak rodzaj grzejnika i częstotliwość jego używania. Jeśli grzejnik jest pod dużym obciążeniem, knot należy sprawdzać raz w miesiącu, aby był bezpieczny. Oprócz zbadania samego siebie grzejnik może wymagać wymiany knota. O ile grzejnik nie będzie miał trudności z wytwarzaniem ciepła, czujesz naftę lub masz problem z dostosowaniem się do wysokości knota, rzeczywiście nadszedł czas, aby go wymienić.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się wymieniać knot w podgrzewaczu nafty. Jeśli knot twojego grzejnika naftowego jest nieaktualny, musisz go jak najszybciej naprawić, aby uniknąć złych rzeczy. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami.