Jak wymienić element grzejny w suszarce Whirlpool? 8 prostych kroków!

Być może zastanawiasz się, jak wymienić element grzejny w suszarce Whirlpool. Tutaj znajdziesz drogę. Tutaj znajdziesz sposób. Przeczytaj ten tekst i naucz się prostych kroków w zaledwie kilka minut.

Różne elementy suszarki mogą powodować, że nie będzie się ona nagrzewać. Źródło ciepła to tylko jeden z kilku czynników, które mogą sprawić, że Twoja suszarka nigdy się nie nagrzeje. Sprawdź, czy nie ma ograniczeń w suszarce i wentylacji. Upewnij się również, że cewki grzewcze nie wydają się być podłączone do ziemi.

Jak wymienić element grzejny w suszarce Whirlpool? 8 prostych kroków!

Jedną z niewielu napraw maszyn zrób to sam jest wymiana źródła ciepła w suszarce Whirlpool. Elementy grzewcze suszarki często zawodzą, więc zrozumienie, jak przeprowadzić tę łatwą konserwację, jest niewątpliwie korzystne. Będziesz mógł zaoszczędzić sporo pieniędzy, jeśli z łatwością wymienisz swój element zamiast kupować zastępczą suszarkę. Ten tekst szybko pokaże Ci, jak wymienić część w suszarce Whirlpool.

Kroki wymiany elementu grzejnego w suszarce Whirlpool

Oto kilka podstawowych kroków, jak wymienić element grzejny w suszarce Whirlpool.

Krok 1. Odłącz suszarkę

Za każdym razem, gdy rozpoczynasz pracę przy suszarce, musisz ją odłączyć i odłączyć rurę wydechową. Dobrym pomysłem może być również poczytanie o tym, jak odłączyć suszarkę gazową,

Krok 2. Usuń panel

Tylna część suszarki będzie wtedy musiała zostać usunięta. Odłącz dziewięć śrub 1/4′′, odegnij i podnieś, aby założyć pokrywę.

Krok 3. Odetnij podłączenie ogrzewania

Odłącz kable, które łączą się ze źródłem ciepła, a tym samym z termometrem górnej granicy. Jasne, suszarki mogą mieć cztery lub pięć połączeń, więc zapisuj, gdzie i jak jest podłączony każdy przewód. Termostat wysokiego progu jest połączony z tylną częścią elementu termicznego. Najnowsze suszarnie posiadają szybkoobrotowy termostat typu push-on. Jednak starsze suszarki mają wskaźnik temperatury zabezpieczony jedną lub dwiema śrubami 1/4″.

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie: jak naprawić suszarkę LG, która się nie nagrzewa.

Krok 4. Demontaż czujnika

Wyjmij czarny czujnik z głowicy i czarny czujnik z podstawy.

Krok 5. Odczep przewody

Odłącz przewody znajdujące się tuż pod dolnym czujnikiem. Te dwa urządzenia mogą być źródłem problemu (w 50 procentach przypadków). Ponadto po lewej stronie, pod bardziej znaczącym punktem po lewej stronie, znajduje się przełącznik ogrzewania. Ma około cala długości i jest do niego podłączone kable. To może być również Twój problem. Jest utrzymywany na miejscu za pomocą jednej śruby. W razie wątpliwości zabierz wiele z nich do sklepu z elektroniką i przetestuj je woltomierzem. Możesz również przeczytać o tym, jak odczepić suszarkę gazową.

Krok 6. Zdejmij obudowę

Delikatnie unieś całe szare pokrycie. Powinno być łatwo się go pozbyć. Jeśli nie, podnieś nieco mocniej i przeciągnij dno do siebie. Być może trzeba będzie wymienić śrubę i ramkę końcówki w najwyższym punkcie. Kilka szwów na dole zostanie zerwanych.

Krok 7. Odwróć go do góry nogami

Przestaw go w drugą stronę, a zauważysz, że jedna śruba utrzymuje element na miejscu. Usuń śrubę i delikatnie dotrzyj do elementu, cewki grzejnej na metalowej obudowie. Szukaj przerw w ringu. Zbadaj element woltomierzem, jeśli taki posiadasz. Należy nawet przetestować czujniki. To może ujawnić, co jest zepsute.

Krok 8. Zainstaluj nowy element grzewczy

Usuń element, wszystkie detektory, tylny panel i wąż wentylacyjny. Po zakończeniu przetestuj. Sprawdź, czy kupujesz podstawowy składnik Whirlpool. Dostępne są części do naprawy urządzeń Whirlpool, które podkreślą wygląd Twojej suszarki. Gwarancja na suszarkę prawdopodobnie zostanie unieważniona w przypadku zakupu analogicznego elementu lub części innej firmy.

Co więcej, etykietowe źródło ciepła z pewnością działa lepiej i ma mniej problemów z instalacją. To tylko trudność ponownej instalacji nowego źródła ciepła i konieczność pozbycia się śrub. Upewnij się, że używasz nowych śrub dostarczonych z nowym elementem. Śruby muszą być dokręcone, aby część nie wyszła podczas typowego ruchu suszarki. Ponadto przed wyłączeniem suszarki upewnij się, że jest podłączona.

Oto koszt wymiany elementu grzejnego w suszarce..

To okładka!

Jak już wiesz, sposób wymiany elementu grzejnego w suszarce Whirlpool może szybko naprawić suszarkę wraz z zainstalowaną nową częścią, Twoja suszarka rzeczywiście będzie gotowa do szybszego nagrzewania i szybszego suszenia odzieży. W przyszłości może to również ułatwić oszczędzanie gotówki na wydatkach na energię. Ponadto przed otwarciem i ponownym uruchomieniem suszarki należy pamiętać o ponownym podłączeniu zasilania obiektu. Ta łatwa procedura zapewni Ci dużą ilość gotówki. Możesz również nie kupować zupełnie nowej suszarki, ale możesz też nie chcieć płacić za koszty robocizny związanej z fachową instalacją.