Jak wymienić element grzejny w suszarce? 5 prostych kroków!

Może chcesz wiedzieć, jak wymienić element grzejny w suszarce? Bez obaw! Odpowiedź otrzymasz poniżej. W tym artykule dowiesz się, co zrobić, aby wymienić element grzejny bez szkody dla suszarki.

Jeżeli Twoja suszarka się nie nagrzewa, najbardziej prawdopodobną przyczyną jest uszkodzony lub wadliwy element. Element ten ma kluczowe znaczenie dla działania Twojej suszarki, ponieważ może dostarczać ciepło, które ostatecznie wysuszy Twoje ubrania. Jeśli nie działa poprawnie, twoje ubrania mogą pozostać wilgotne.

Jak wymienić element grzejny w suszarce? 5 prostych kroków!

Dzięki szybkiemu sprawdzeniu wężownic źródła ciepła, możesz czasem ocenić, czy to jest powód, dla którego Twoja suszarka nie grzeje. Przypalenia lub przecięcia w cewkach wskazują na wadliwy element grzejny. Co więcej, jeśli sprawdzisz cewki i nie znajdziesz widocznych uszkodzeń, możesz wykonać test ciągłości za pomocą woltomierza. Test określi, czy ścieżka elektryczna elementu przebiega bez przeszkód przez całą trasę cewek. Wadliwa ścieżka elektryczna wskazuje, że najprawdopodobniej przyczyną awarii suszarki jest grzałka i należy ją wymienić. To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Kroki wymiany elementu grzejnego w suszarce

Po ustaleniu przyczyny nieprawidłowego nagrzewania się suszarki należy wymienić element grzejny. Oto proste kroki, które pomogą Ci wymienić element grzejny w suszarce:

Krok 1. Odłącz przewód zasilający suszarki

Przełącznik zasilania, który ją reguluje, jest genetycznie zaprogramowany w systemach sterowania domem. Po wyłączeniu przełączników przetestuj suszarkę, aby upewnić się, że jest wyłączona. Nawet jeśli masz pewność, że prąd jest wyłączony, użyj zestawu do testowania napięcia, aby sprawdzić złącza suszarki przed wyrzuceniem elementu. Suszarki mają napięcie 240 V, a porażenie prądem może zagrażać życiu, więc lepiej zachować ostrożność. Podłącz czerwony przewód inspektora do mosiężnych zacisków dowolnej suszarki, a ciemny przewód do zacisku ujemnego. Tester musi odczytać 0 lub wiązka powinna pozostać wyłączona. Jeśli kiedykolwiek dostaniesz odbicia, uruchomiłeś niewłaściwy wyłącznik. Dowiedz się, jak odczepić suszarkę gazową.

Krok 2. Odsuń suszarkę

Odsuń suszarkę dalej od ściany, aby dotrzeć do układu wydechowego. Odłącz rurę wentylacyjną, a następnie zdejmij suszarkę bardzo daleko od ściany, aby działała za nią.

Krok 3. Zdejmij tylny panel

Zdejmij tylny panel, odkręcając go śrubokrętem. Odkryj element grzejny, podążając za kablami z centralnej stacji suszarki. Wtyki widełkowe lub śruby oczkowe służą do mocowania kabli do elementu, a następnie eliminują metalową osłonę otaczającą element, odkręcając śruby, które utrzymują go na miejscu. Rozsuń złącza widełkowe lub poluzuj śruby mocujące łączniki pierścieniowe, aby oddzielić element.

Krok 4. Wymień termostat

Weź element grzejny i ostrożnie przenieś go z tyłu urządzenia. Następnie użyj wcześniej odkręconych śrub, aby zabezpieczyć i przywrócić przewód elementu grzejnego do źródła ciepła. Wymień solidny termostat nasadkowy i podłącz ponownie jego kable. Na koniec załóż tylny panel komory suszenia na urządzenie.

Krok 5. Sprawdź swój element grzejny

Aby zakończyć konserwację, ponownie podłącz urządzenie i zgromadź ładunek mokrego prania do beczki suszarki, aby sprawdzić świeżo zainstalowany grzejnik.

To okładka!

Czytając dokładnie ten artykuł, wiesz, jak wymienić element grzejny w suszarce. Rzeczywiście, Twoja suszarka odpowiednio wysuszyła Twoje ubrania. Możesz zaoszczędzić setki dolarów, wykonując tę ​​uproszczoną naprawę samodzielnie, zamiast zatrudniać warsztat.

Zatrudnienie profesjonalisty jest generalnie tańsze, jeśli uważasz, że możesz sobie z tym poradzić, ponieważ wystarczy zamówić wymiennik ciepła. W zależności od produktu i wersji element grzejny może znajdować się w różnych miejscach suszarki, więc dobrym pomysłem jest przeprowadzenie małego przeglądu przed demontażem wszystkiego.

Jeśli jednak zdecydujesz się zrobić wszystko sam, możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy, ponieważ nie będziesz płacić specjaliście od konserwacji określonej usługi lub stawki wynagrodzenia. Ponadto wiele osób boi się mieć do czynienia z uszkodzonym urządzeniem. Jeśli Twoja suszarka przestała się nagrzewać i żaden z wyżej wymienionych elementów nie jest winny, powinieneś wezwać serwis naprawczy, który Ci pomoże. Możesz również przeczytać o tym, jak naprawić suszarkę, która się nie obraca, oraz o tym, jak wymienić pasek suszarki.