Jak wymienić element grzejny w podgrzewaczu wody? 4 proste kroki!

Chcesz wiedzieć, jak wymienić element grzejny w podgrzewaczu wody? Postępuj zgodnie z tymi sześcioma krótkimi przewodnikami i wymień je w mniej niż 10 minut!

Tak, wymiana elementów grzewczych nie jest tak trudna i często wymieniana przez właścicieli domów. Jeśli jesteś pewny siebie i rozumiesz etapy wymiany elementów grzejnych, możesz szybko zakończyć to zadanie.

Jak wymienić element grzejny w podgrzewaczu wody? 4 proste kroki!

Elementy grzejne z czasem ulegają awarii i, podobnie jak każda inna część, która ulegnie awarii, będziesz musiał kupić zamiennik, aby go konserwować lub przywrócić do pracy. Niektóre wskazówki mogą pomóc w ustaleniu, że elementy grzejne w podgrzewaczu wody zawodzą, na przykład nie wytwarza ciepłej wody lub wytwarza ciepłą wodę, która szybko stygnie. Aby ponownie cieszyć się ciepłą wodą, musisz wymienić elementy grzejne wody.

Co to jest element grzewczy wody?

Element grzewczy wody sprawia, że ​​Twój podgrzewacz wody wytwarza ciepłą wodę. Elementy grzejne występują tylko w grzejnikach elektrycznych. Nagrzewnice wodne zasilane gazem nie obsługują tego systemu grzewczego, ponieważ do podgrzewania wody używa się palnika. Zlokalizuj w górnej i dolnej części zbiornika. Aby wymienić element grzejny na cholewce, będziesz potrzebować narzędzi, które pomogą Ci zdjąć pokrywę dostępu i nosić odzież ochronną, taką jak rękawiczki, aby chronić ręce. Jeśli wolisz, możesz nosić gogle, aby chronić oczy. Jeśli jesteś gotowy do nauki, przejdźmy do tego, jak wymienić element grzejny w podgrzewaczu wody, przeczytaj artykuł poniżej!

Kroki wymiany elementu grzejnego w podgrzewaczu wody

Kroki pomogą Ci usunąć i zainstalować nowy element grzejny. To zadanie jest łatwe do rozpoczęcia i zakończenia, ale pamiętaj, że musisz wykonać ten proces krok po kroku, aby zapobiec niepożądanym sytuacjom i uniknąć wypadków, które mogą cię skrzywdzić fizycznie. Jeśli mylisz się z poniższymi krokami, poproś licencjonowanego technika o pomoc lub wykonanie zadania. Twoje bezpieczeństwo jest naszym głównym priorytetem. Z drugiej strony, jeśli znasz się na tym urządzeniu, zacznijmy odkrywać, jak wymienić element grzejny w podgrzewaczu wody.

Krok 1. Wyłącz zasilanie elektryczne

Odwrócenie zasilania elektrycznego przed czymkolwiek innym jest bardzo ważne. Nie używaj urządzenia przy włączonym zasilaniu, ponieważ może to spowodować porażenie prądem, które może spowodować obrażenia ciała lub, co gorsza, utratę życia. Upewnij się, że zasilanie elektryczne jest wyłączone. Jeśli Twój elektryczny podgrzewacz wody ma indywidualny wyłącznik, podejdź do niego i wyłącz go. Jeśli nie zainstalowałeś oddzielnego wyłącznika, przejdź do głównego wyłącznika zasilania elektrycznego, wyłącz go i wyłącz podgrzewacz wody. Możesz również chcieć wiedzieć, jak włączyć prąd.

Krok 2. Spuść wodę

Po wyłączeniu podgrzewacza zamknij dopływ wody, aby zimna woda nie dostała się do zbiornika, ponieważ woda zostanie spuszczona. Zdobądź wąż (dowolny wąż wodny) i podłącz go do zaworu spustowego. Wyciągnij wąż poza dom lub w miejscach, z których może spływać woda. Jeśli podgrzewacz wody obsługuje zawór nadmiarowy, otwórz go, aby uwolnić ciśnienie powietrza wewnątrz zbiornika. Jeśli nie obsługuje zaworu nadmiarowego, możesz podejść do najbliższego kranu z ciepłą wodą i włączyć go.

Otwórz zawór spustowy i pozwól wodzie spłynąć, aż będzie pusty. Wskazówki, które musisz znać podczas spuszczania wody, to wymiana elementów grzejnych, a będziesz musiał spuścić całą wodę ze zbiornika tylko wtedy, gdy wymieniasz dno Element grzewczy. Ale jeśli wymieniasz cholewkę, możesz zostawić trochę wody na dnie zbiornika.

Krok 3. Wyjmij i wymień element grzejny

Możesz teraz przystąpić do wymiany elementu grzejnego. Poluzuj śruby w pokrywie dostępu i otwórz ją. Zobaczysz podkładkę izolacyjną zakrywającą termostat i elementy grzejne. Odwróć izolację do góry i odwróć zakładkę. Odkręć i usuń przewody mocujące. Użyj gniazda elementu grzejnego i powoli wyciągnij element grzejny. Po wyjęciu grzałki należy włożyć nową i mocno przymocować do gniazda. Podłącz i mocno przykręć przewody.

Krok 4. Posprzątaj

Po pomyślnym zamocowaniu nowego elementu grzejnego możesz teraz odwrócić plastikową zakładkę osłony i umieścić podkładkę izolacyjną na swoim miejscu. Weź pokrywę dostępu i zabezpiecz ją mocno, dokręcając śruby. Zamknij zawór spustowy i zdejmij dołączone węże. Zamknij zawór ciśnieniowy lub kran z ciepłą wodą, który wcześniej odkręciłeś i włącz dopływ wody. Aby sprawdzić działanie nowo zainstalowanego elementu grzejnego, włączmy go i przetestujmy wodę! Następnie zamknij wszystkie krany z gorącą wodą, włącz podgrzewacz wody i ustaw żądaną temperaturę. Podgrzanie wody zajmie trochę czasu, więc odczekaj kilka minut i odkręć kran z gorącą wodą.

To okładka!

Teraz, gdy już wiesz, jak wymienić element grzejny w podgrzewaczu wody, będziesz mógł je wymienić samodzielnie. Jeśli jesteś ekspertem w tym zakresie, nie wezwiesz technika, aby wymienił element grzejny, kiedy tylko tego potrzebujesz. Możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, robiąc to samodzielnie, ale zachowaj ostrożność podczas obsługi i wykonywania kroków. Jeśli czujesz się zdezorientowany, nigdy nie wahaj się zapytać profesjonalisty. Możesz również przeczytać o tym, jak sprawdzić, czy element jest zły w podgrzewaczu wody i jak działa dwuelementowy podgrzewacz wody.