Jak wykorzystać sofę w kuchni?

Może wydawać się zbyteczne, tak jak wygodne może być posiadanie sąsiadującego miejsca do jedzenia w kuchni. Zwłaszcza, gdy w pobliżu znajduje się również barek nablatowy ze stołkami oraz jadalnia. Ale jeśli chcesz, aby to zadziałało, nauczymy Cię, jak wykorzystać fotelik w kuchni.

Zmień obszar w salon. Zaaranżuj go dla wygody i wypoczynku, aby jak najlepiej go wykorzystać. Rozważ sofę lub fotelik, jeśli brakuje Ci miejsca.

Jak wykorzystać sofę w kuchni?

Jak wykorzystać sofę w kuchni?

Zrób plan kosmiczny

W swoim miejscu do siedzenia określ ilość mebli, które chcesz mieć. Weź pod uwagę okna, gniazdka elektryczne oraz łatwość wchodzenia i wychodzenia z pokoju. Twórz wycinanki na meble, które są dopasowane do układu papieru milimetrowego w pokoju.

Zmień układ pokoju i eksperymentuj z różnymi rzeczami. Rób to, aż odkryjesz wygodną konfigurację. Zwróć uwagę na pustą przestrzeń na ścianie, którą możesz wykorzystać na półki.

Wybór mebli

Następną rzeczą do rozważenia jest rodzaj mebli, które powinieneś dodać do swojej kuchni. Na przykład, łatwo zmieścić zwykłą kanapę w dużej jadalni. Tymczasem dwuosobowa kanapa dobrze sprawdza się w małym.

W razie potrzeby zamiast sofy można również użyć dwóch foteli klubowych lub wąskich foteli. Skóra lub impregnowany Ultrasuede to doskonałe materiały na meble. Kolorowy tweed ukrywa plamy, a płócienna tkanina w kaczątkę w przyciągający wzrok wzór nadaje dekorowi blask.

Akcesoria

Załóżmy, że jest to świetny sposób na zaprezentowanie małego regału, malutkiego regału i książek kucharskich oraz uporządkowanie materiałów do czytania. Może zajść konieczność powieszenia regału, który może służyć jako element dekoracyjny na ograniczonej powierzchni. Zbierz swoje meble wokół dywanu, aby stworzyć przytulny nastrój w pokoju.

Aby zrównoważyć ciężkie meble, spraw, aby zasłony okienne były łatwo dostępne i lekkie w dotyku. Prześwity, a także żaluzje połączone przezroczystą tkaniną zapewniają stałą ilość światła. Jako dodatkowy estetyczny akcent, zawieś elegancką falbanę pokrytą tkaniną nad oknem, aby nadać mu trochę tekstury.

Ma podwójną funkcję.

Podnóżek może służyć jako podnóżek lub jako tymczasowy stolik, w zależności od sytuacji. Na wierzchu podnóżka możesz umieścić tacę do przechowywania jedzenia i napojów. Aby uniknąć korków, ustaw małe stoliki boczne przy każdym podłokietniku krzesła.

Siedzenia przy stole jadalnym

Utrzymuj otwartą jadalnię, umieszczając sofę lub bankiet wokół stołu. Podobny efekt można osiągnąć dokładając puszyste poduszki do siedzenia przy oknie. Stwórz przyjemną, zachęcającą atmosferę w swoim domu, wykorzystując piękne materiały, takie jak aksamit, ultrasuede lub szenil.

Konfiguracje Loveseat

Może być umieszczana przy ścianie, w wykuszu oraz w narożniku. Ustawienie wzdłuż ściany zakłada, że ​​sofa znajduje się między dwoma innymi meblami. Może znajdować się również przy wysokich szafkach lub znajdować się niezależnie od różnych mebli.

Zwróć szczególną uwagę na ściany boczne w drugim scenariuszu, ponieważ będą one otwarte i widoczne. Jako krzesło do jadalni powinno mieć solidną amortyzację i wysoką wysokość siedziska. Wykorzystaj krótkie sofy lub małe sofy w ciasnych kuchniach, aby pomieścić nie więcej niż dwie osoby.

Możesz użyć narożnika do ustawienia sofy, gdy potrzebujesz ustawić stół jadalny. W tym scenariuszu wybierz sofę i ustaw obok niej stół. Meble te najczęściej oferowane są w komplecie.

Najbardziej miękka kanapa z wygodnym oparciem to najlepszy wybór, gdy szukasz narożnika do relaksu. Postaw jednak również prostą sofę w rogu. Łatwość jest ułatwiona dzięki pomysłom na projektowanie kuchni, które obejmują miejsca do siedzenia pod oknem.

Dobrze oświetlony i łatwo dostępny, koniecznie trzeba go zobaczyć. Ale w rezultacie należy wziąć pod uwagę wyjątkowe cechy właściciela. Na przykład otwarte okno może powodować przeciągi.

W rezultacie, jeśli jesteś podatny na przeziębienia, powinieneś unikać umieszczania sofy w pobliżu okna. Kolejną kwestią jest wybór mebli, których plecy będą opierać się na parapecie. Dzięki temu światło wniknie głębiej w pomieszczenie.

Umieszczenie grzejnika to kolejna wada tego projektu. Meble przed nim będą musiały zostać usunięte, jeśli są pod oknem. Ponadto, jeśli masz miękką sofę, będzie to przeszkadzać w ogrzewaniu.

Zazwyczaj można je przenieść na bok lub zainstalować podgrzewaną podłogę w kuchni, jeśli wynajmujesz. Sofa w kuchni jest często wykorzystywana do oglądania programów telewizyjnych na ekranie ściennym. Ustaw go tak, aby sam wyświetlacz był w tej sytuacji widoczny.

Zalety sofy w kuchni

Miejsca do siedzenia znajdują się w kuchni przy sofie. Gotując w domu zużywasz dużo energii i musisz wygodnie siedzieć. Może służyć jako miejsce do spożywania posiłków.

Możesz to zrobić, umieszczając kanapę w pobliżu stołu. Wymiary i sztywność sofy, jej głębokość i proporcje powinny różnić się od krzesła. Sofa może służyć również jako drugie łóżko w sytuacji awaryjnej.

Idealny jest taki, który można złożyć i można go skoordynować z resztą mebli. W kuchniach-jadalniach i kuchniach-salonach mogą znajdować się sofy, które spełniają te same funkcje w zwykłej jadalni i salonie. Te pomieszczenia są również znacznie bardziej widoczne niż prosta kuchnia.

Ponadto istnieją dodatkowe alternatywy dla pozycji, takie jak sofa do siedzenia. Meble tapicerowane, takie jak ławki i fotele, ładnie komponują się z sofami. Zalecane są zestawy, aby wykończenie i wygląd były spójne.

Wniosek

Na początku wydawałoby się to dziwne. Ale teraz, kiedy już wiesz, jak wykorzystać fotelik w kuchni, możesz to zrobić sam. Jest wiele sposobów na ustawienie sofy w kuchni.