Jak wykonać na drutach poszewkę na poduszkę w 4 niesamowicie prostych krokach

Jeśli zastanawiasz się, jak wykonać na drutach poszewkę na poduszkę, niezależnie od tego, czy jesteś wprawnym, czy początkującym w rzemiośle, tych kilka prostych kroków poprowadzi Cię po drodze.

Dzięki odpowiedniej fakturze przędzy dzianiny są miękkie, a przy kontakcie z nimi są ciepłe i przyjemne w dotyku. Z tego powodu zwykle wykonuje się to na materiałach do spania, takich jak między innymi koce i poszewki na poduszki.

Jak wykonać na drutach poszewkę na poduszkę w 4 niesamowicie prostych krokach

Przewodnik po dziewiarskich poszewkach na poduszki

Oto cztery proste kroki, jak wykonać na drutach poszewki na poduszki:

Krok 1: przygotuj wszystkie materiały

Do tego projektu zrób to sam potrzebne byłyby podstawowe wymagania dotyczące zszywania, takie jak igła i nić, szpilki do fastrygowania i narzędzia tnące. Potrzebowałbyś również pustej poszewki na poduszkę, dwóch drutów do robienia na drutach, szpilki do szydełkowania i kłębków przędzy.

Krok 2: Wybierz rodzaj ściegu

Zwróć uwagę, że dotyczy to ułożenia przędzy, a nie koloru i kształtu powstałego produktu. Mając to na uwadze, istnieje niezliczona liczba wzorów szycia na całym świecie. Te wymienione poniżej są jednymi z dość znanych i najczęściej używanych.

Są wśród wielu ściegi podstawowe lub podwiązki, pończoszki, pończochy odwrotne, ściągacze, nasienne, warkocze, jasne wyspy i intarsja. Wszystkie mają różną organizację przędz i mają własny, niepowtarzalny projekt.

Krok 3: Przerób na tyle, aby zakryć przynajmniej przód poduszki

Procesy wahają się od prostych do złożonych, w zależności od wzorca. Niezależnie od tego, najpierw musisz zrobić węzełek na przędzy. Następnie rzuć go na igłę, zacznij robić na drutach w zależności od wybranego wzoru, a następnie odrzuć, aby zakończyć projekt.

Aby go narzucić, włóż lewą igłę w pętelkę z węzła i zaciśnij ją. Następnie owiń nitkę roboczą wokół kciuka, tworząc otwór, przez który może przejść igła. Dokręć wełnę i powtórz kroki, aż pokryjesz żądaną długość.

W międzyczasie, aby go zamknąć, przerób dwa oczka na prawo i używając lewego drutu przeciągnij pierwsze oczko przez drugie i upuść drugie. Powtarzaj to, aż pozostanie tylko jeden ścieg. Weź 10 cali ogona przędzy i owiń go wokół igły. Następnie przeciągnij ścieg na koniec i zaciśnij go.

Krok 4: przyszyj dzianinę do pustej poszewki na poduszkę

Dopasuj dzianinowy wzór do pustej poszewki na poduszkę i tymczasowo przypnij je do siebie. Aby połączyć ze sobą oba panele, obszyj wszystkie boki pokrycia z tkaniny, najlepiej tym samym kolorem nici, aby nie zwracać zbytniej uwagi na szew.

Wskazówki, jak wykonać na drutach poszewkę na poduszkę

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją wskazówki dotyczące projektów dziewiarskich, które sprawdzą się również w przypadku poszewek na poduszki. Jednak nie byłyby one nieznane tym, którzy mają już wysoki poziom umiejętności w rzemiośle.

Mądrze wybierz rodzaj igły

Na rynku dostępne są różne rodzaje i marki igieł dziewiarskich, które są wykonane z różnych materiałów. Dla początkujących zalecanymi odmianami byłoby drewno lub bambus ze względu na ich surową powierzchnię, która zmniejsza tarcie z przędzą.

Rozmiar igły zależy od przędzy

Kiedy kupujesz włóczkę lub wełnę do robótek na drutach, do piłki zazwyczaj dołączane są metki. Tam podano zalecane rozmiary igieł. Zwróć uwagę, że niekoniecznie muszą być one dokładne, ponieważ milimetr mniej lub więcej nadal by działał.

Jakie są zalety używania poduszki?

Większość z nas używa poduszek od lat, ale czy znasz zalety ich używania? Oto kilka zalet stosowania poduszek:

Wyrównanie kręgosłupa

Wysokiej jakości poduszki zostały zaprojektowane tak, aby utrzymać kręgosłup w naturalnym wyrównaniu. Wygięcie szyi utrzymuje i podtrzymuje ciężar szyi. Ważne jest, aby utrzymywać tę pozycję nawet podczas snu. Zbyt wysoka poduszka może powodować nadwyrężenie szyi i mięśni pleców. Może również powodować zwężenie przewodów powietrznych, co może utrudniać oddychanie i utrudniać spokojny sen w nocy. Z drugiej strony, jeśli poduszka jest zbyt nisko, może również nadwyrężyć mięśnie szyi.

Dla wygody

Komfort jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie używają poduszek. Jeśli poduszka, której używasz, będzie wygodna, pomoże Ci się zrelaksować i dobrze spać, dzięki czemu rano obudzisz się wypoczęty. Poszewki na poduszki mogą również przyczynić się do zwiększenia komfortu poduszki. Niektórzy wolą poszewki na poduszki z bawełny, podczas gdy inni lubią jedwab lub flanelę.

Wszechstronny

Poduszki są wszechstronne. Oznacza to, że mogą dostosowywać się do różnych pozycji do spania. Niektóre poduszki mogą nawet dopasować się do unikalnego kształtu i pozycji spania użytkownika. Pomaga to w łagodzeniu bólu i punktów nacisku.

Najważniejsze informacje o tym, jak wykonać na drutach poszewkę na poduszkę

Nauka robienia na drutach poszewki na poduszkę może nie być tak łatwa, tym bardziej, jeśli nie miałeś wcześniej żadnego doświadczenia. W końcu jest to umiejętność, której opanowanie wymaga czasu. Twój pierwszy projekt może nie wyglądać tak, jak się spodziewałeś, ale nadal jest efektem Twoich wysiłków.