Jak wykonać kopię zapasową telefonu uszkodzonego przez wodę: 4 nakazy i zakazy

Tworzenie kopii zapasowej telefonu może być proste i łatwe. Jeśli chcesz wiedzieć „jak wykonać kopię zapasową telefonu uszkodzonego przez wodę”, w tym artykule możesz wykonać szybkie i pomocne kroki.

Ważność kopii zapasowej telefonu

W dzisiejszych czasach smartfony stały się integralną częścią życia wielu ludzi na całym świecie, a także jednym z narzędzi do przechowywania lub zapisywania informacji. Dlatego tworzenie kopii zapasowej telefonu, bez względu na to, czy jest to Android, iPhone, czy inny zwykły telefon, jest niezbędne, ponieważ nigdy nie będziesz wiedział, jakie uszkodzenia mogą spowodować Twoje urządzenie.

Jak wykonać kopię zapasową telefonu uszkodzonego przez wodę: 4 nakazy i zakazy

Powody, dla których należy wykonać kopię zapasową telefonu

 • Wewnętrzne lub zewnętrzne uszkodzenia
 • Kradzież
 • Awaria sprzętu telefonicznego
 • Złośliwe ataki
 • Utrata danych przez pomyłkę
 • Szybkie czasy przywracania

Zalecenia i zakazy, gdy telefon przypadkowo wpadnie do wody

Do zrobienia:

 • Natychmiast wyjmij urządzenie z wody – należy natychmiast wyjąć telefon z wody, czy to w zlewie, toalecie, czy na basenie.
 • Wyłącz telefon – nawet jeśli wygląda dobrze lub w porządku, musisz wyłączyć telefon, aby zapobiec zwarciu wewnątrz urządzenia.
 • Wyciągnij wszystkie niezbędne części do wyjmowania – Jeśli bateria jest wymienna, wyjmij ją z telefonu razem z kartami SIM i micro SD. Umieść je na bibułce, aby były bezpieczne i suche.
 • Wysusz telefon – za pomocą czystej, suchej szmatki delikatnie wytrzyj wodę do telefonu. Zdobądź torbę z żelem krzemionkowym i trzymaj tam telefon przez co najmniej 24-48 godzin.
 • Nie robić:

 • Unikaj włączania telefonu, dopóki nie będzie całkowicie suchy – Nie włączaj telefonu, dopóki woda nie wyschnie i nie będzie śladu wilgoci, aby uniknąć poważnego uszkodzenia telefonu z powodu zwarcie.
 • Zapobiegaj „metodzie ogrzewania”, aby wysuszyć telefon – Unikaj używania suszarki do włosów, ponieważ nadmiar ciepła może również spowodować uszkodzenie telefonu.
 • Unikaj potrząsania lub wysadzenia urządzenia – potrząsanie i dmuchanie telefonu nie pomoże usunąć wody. Zamiast tego może spowodować, że woda spłynie do głębszych obszarów telefonu.
 • Nie podłączaj telefonu – Unikaj natychmiastowego podłączania telefonu do ładowarki. Poczekaj 48 godzin, a jeśli Twój telefon po włączeniu wygląda dobrze, podłącz ładowarkę.
 • Kroki, jak wykonać kopię zapasową lub odzyskać dane z telefonu uszkodzonego przez wodę (tylko Android)

  Istnieją dwie możliwe sytuacje, które napotkasz, próbując wykonać kopię zapasową lub odzyskać dane z telefonu uszkodzonego przez wodę: (Wskazówka: jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a, kliknij ten.)

  Metoda nr 1. Twój telefon się nie włącza

  Możesz spróbować użyć „uszkodzonej ekstrakcji danych z Androida”, aby wykonać odzyskiwanie danych telefonu komórkowego, gdy tak się stanie. To potężne narzędzie może pomóc w wykryciu telefonu uszkodzonego przez wodę i naprawieniu go do normy, a także można uzyskać dostęp do danych z uszkodzonego telefonu i zapisać pliki na komputerze.

  Krok 1. Podłącz telefon do komputera

  Najpierw ustaw i wybierz uszkodzone oprogramowanie do ekstrakcji danych z Androida na swoim komputerze. Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB.

  Krok 2. Wybierz nazwę urządzenia i potwierdź informacje

  Następnie wybierz tryb mocowania i kliknij „start”. Po wybraniu nazwy i modelu telefonu kliknij „potwierdź”.

  Krok 3. Kliknij wejdź w tryb pobierania

  Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przełączyć mokry telefon w „tryb pobierania”. Ten program natychmiast wykryje telefon i zeskanuje dane.

  Krok 4. Podgląd następnie przywraca dane

  Na koniec możesz teraz wyświetlić podgląd i wybrać dane, które chcesz przywrócić, klikając przycisk „odzyskaj”, zachowując pliki telefonu na komputerze. W przypadku zdjęć istnieją trzy kroki, które możesz sprawdzić w tym przewodniku „jak przesyłać zdjęcia z telefonu uszkodzonego przez wodę”.

  Metoda nr 2. Telefon jest włączony, ale dane zostały utracone

  Ta druga sytuacja jest możliwa, ale w tym przypadku możesz spróbować użyć „odzyskiwania danych z Androida”.

  Krok 1. Podłącz telefon do komputera

  Najpierw uruchom program na swoim komputerze iz przybornika wybierz „odzyskiwanie danych z Androida”. Za pomocą kabla USB podłącz telefon do komputera i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby włączyć debugowanie USB w telefonie.

  Krok 2. Wybierz i zeskanuj typy danych

  Zaraz po udanym połączeniu zobaczysz obsługiwane typy plików oprogramowania do odzyskiwania danych Androida. Wybierz i kliknij przycisk „Dalej”, aby rozpocząć skanowanie plików, które chcesz odzyskać.

  Możesz także zrootować telefon, aby zobaczyć inne pliki, a następnie wybrać „tryb głębokiego skanowania”.

  Krok 3. Przeglądaj i odzyskuj utracone dane

  Po zakończeniu skanowania możesz wyświetlić podgląd utraconych danych, sprawdzić je, a następnie kliknąć przycisk „odzyskaj” i zapisać pliki na swoim komputerze. Jeśli chodzi o dodatki, oto cztery świetne sposoby, które pomogą Ci dowiedzieć się, jak chronić elektronikę przed uszkodzeniem przez wodę; Sprawdź to.

  Wniosek

  Wiedząc, jak wykonać kopię zapasową telefonu uszkodzonego przez wodę, nie będziesz już martwić się o swoje dane. Postępuj zgodnie z szybkimi i łatwymi krokami przewodnika tutaj i zabezpiecz swoje pliki.