Jak wyjąć tackę ociekową z lodówki? 6 prostych kroków!

Jak wyjąć tackę ociekową z lodówki? Czy wyczuwasz wodę wypływającą z tyłu lodówki i myślisz, że jest problem z odpływem? Wtedy może to być tacka ociekowa twojej lodówki. Mimo że niektórych tac nie można wyjąć, przeprowadzimy Cię przez sześć czynności, które należy wykonać, aby je wyjąć lub wyczyścić. A jeśli są jakieś wady, musisz wymienić tacę, więc te kroki są konieczne.

Urządzenia takie jak klimatyzatory i lodówki wytwarzają kondensację wewnątrz swojego urządzenia z powodu zmian temperatury. Wszystkie mają tacki ociekowe, które zatrzymują skropliny i zapobiegają wypływaniu wody z lodówki. Tak więc ten element nie może mieć żadnych wgnieceń ani pęknięć, aby skutecznie utrzymywać wodę.

Ponadto pierwszą rzeczą, którą sprawdzasz, gdy pojawia się problem z odpływem, jest miska lub przewody odpływowe.

A jeśli nie wiesz, jaka jest pierwsza rzecz, którą powinieneś zrobić, ten artykuł Ci pomoże. Więc czytaj dalej!

Kroki, jak usunąć tackę ociekową

Jak wyjąć tackę ociekową z lodówki? Większość elementów lodówki, takich jak kompresor i tacka ociekowa, znajduje się w dolnej tylnej części lodówki. Słuchanie o tych częściach może wydawać się skomplikowane, ale ten proces zajmie tylko kilka minut. Ponadto z pomocą tego przewodnika nie musisz dzwonić do specjalisty i wydawać pieniędzy na procedurę, którą naszym zdaniem możesz wykonać. Oto kroki, które zebraliśmy, aby wyjąć tackę ociekową z lodówki, i wyjaśnimy Ci je jasno.

Krok 1. Zbierz swoje narzędzia

Jeśli chcesz tylko sprawdzić, czy jest problem z tacką lub chcesz ją wymienić, potrzebujesz rękawiczek i śrubokręta. To narzędzie pomoże Ci otworzyć pokrywę z tyłu lodówki. Jeśli jednak Twoim celem jest spuszczenie wody i wyczyszczenie tacy, powinieneś przygotować trochę wybielacza i szmatki.

Krok 2. Przeczytaj instrukcję

Zanim wykonamy jakiekolwiek ruchy do lodówki, musimy najpierw zlokalizować, gdzie znajduje się taca. Wspomnieliśmy wcześniej, że zwykle znajduje się z tyłu, ale niektóre tace znajdują się z przodu, w zależności od konstrukcji lodówki. Ponadto w podręczniku mogą znajdować się instrukcje dostępu do zasobnika, co może pomóc.

Krok 3. Wyłącz lodówkę i dopływ wody

Wykonaj ten krok, aby zapobiec porażeniom elektrycznym i wszelkim komplikacjom. Więc naciśnij przycisk zasilania na tablicy kontrolnej i odłącz kabel. Dzięki temu możemy przesunąć lodówkę do przodu, jeśli taca znajduje się z tyłu i mamy wystarczający dostęp. Nie musisz też odłączać linii wodnej, ale możesz wyłączyć zawór.

Krok 4. Przygotuj lodówkę

Jeśli taca znajduje się z tyłu, przesuń lodówkę do przodu tak bardzo, jak chcesz, aż będziesz mieć wystarczający dostęp do dolnego panelu. Następnie za pomocą śrubokręta odkręć osłonę wewnętrznych elementów lodówki. Po wyjęciu masz wizję części, w tym tacki ociekowej. Jeśli jednak jest z przodu, nie musisz przesuwać go do przodu. Zamiast tego zlokalizuj osłonę grilla na dole z przodu lodówki. Aby zdjąć panel dolny jednostki, użyj szpachelki lub skrobaka.

Przed wyjęciem uważaj, aby go nie uszkodzić i upewnij się, że wszystkie boki wyskoczyły.

Krok 5. Wyjmij tacę

Możesz szybko zlokalizować tacę, ponieważ jest to element, który zatrzymuje wodę. Wyjmowanie go jest proste i musisz najpierw nim pokręcić, aby poluzować wszystkie boki. Następnie pociągnij go do góry, zachowując jego pozycję, aby uniknąć rozlania wody i pociągnij go do siebie.

W niektórych przypadkach nie można było wyjąć tacki, zwłaszcza gdy nad nią znajdują się wężownice grzejne. Możesz sprawdzić schemat w instrukcji, aby sprawdzić, czy rury grzewcze znajdują się w podobnym miejscu. Proszę nie zmuszać się do jej wyjmowania, ponieważ możesz uszkodzić tackę.

Krok 6. Spuść wodę

Możesz spuścić wodę do zlewu i wyczyścić, jeśli nie ma śladów wgnieceń. Wyczyść tacę odrobiną wybielacza lub octu i wytrzyj do sucha ściereczką. Ale upewnij się, że po wymianie tacy nie będzie nadmiaru wody. Pozostawienie nieodprowadzonej wody może wydzielać nieprzyjemny zapach.

Częścią tego procesu jest również czyszczenie obszaru, w którym umieścisz tacę. Sprawdź również, czy nie ma wycieków do sprawdzenia. Następnie wytrzyj powierzchnię, zwłaszcza gdy jest nadmiar wody, aby zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi z tyłu lub z przodu lodówki. A jeśli tacka nie jest uszkodzona i nie ma przecieków, możesz ją ponownie umieścić i ponownie przymocować tylny panel.

Myśli zamykające

A oto jak wyjąć tackę ociekową z lodówki. Sprawdzenie i utrzymanie prawidłowego działania systemu odwadniającego jest konieczne, zwłaszcza dla ogólnej obsługi lodówki i utrzymania jej w czystości. Nie chcemy zostawiać niestężonej wody w lodówce i pozwolić jej rozlać się, jeśli na tacy pojawią się jakiekolwiek pęknięcia. Więc sprawdzaj lub regularnie sprawdzaj. Mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczył Ci wszystkich potrzebnych informacji.

Powinieneś jednak również sprawdzić swoją instrukcję, aby uzyskać dodatkową wiedzę, ponieważ nie wszystkie lodówki są takie same.

Wspomnieliśmy również wcześniej o klimatyzatorach, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich systemie odwadniającym, możesz przeczytać ten artykuł o tym, jak opróżniać klimatyzatory. Trzymaj się!