Jak wyjąć pomadkę z ubrania po suszeniu? 3 niesamowite wskazówki!

Zastanawiasz się, jak wyjąć pomadkę z ubrań po suszeniu? Skrobując ją łyżką lub nożem, używając miękkiej szczoteczki lub wycierając plamę ściereczką z mikrofibry. Czasami, kiedy otwierasz suszarkę i zdejmujesz ubranie, czujesz tonący zapach i zauważasz tłustą pozostałość roztopionej pomadki na ubraniu.

Jeśli balsam do ust lub pomadka pozostanie w kieszeni spodni, topi się i przykleja do ubrań podczas cyklu suszenia. Wszystkie balsamy do ust, szminki i pomadki zawierają mieszankę oleju, wosku i barwnika, jeśli twoja pomadka jest jak odcień.

Jak wyjąć pomadkę z ubrania po suszeniu? 3 niesamowite wskazówki!

Możesz pozbyć się tych plam z ubrań, gdy tylko wyciągniesz je z suszarki. To proste zadanie i możesz je łatwo wykonać samodzielnie, korzystając z domowych składników. Poniżej wymieniliśmy kilka fantastycznych wskazówek, które pomogą usunąć plamy z pomadki. Sprawdźmy to!

Wskazówki, jak wyjąć pomadkę z ubrań po suszeniu

Zanim rozpoczniesz proces czyszczenia, weź niewielką ilość detergentu, a następnie przetestuj szmatkę, aby sprawdzić, czy nie niszczy ubrania, czy nie. Usuwanie uporczywych plam z ubrań zajmuje dużo czasu. Dlatego musisz powtórzyć proces czyszczenia więcej niż raz. Czasami te plamy po pomadce można usunąć tylko przez pranie chemiczne ubrań. Cóż, przestań myśleć więcej o wyciąganiu pomadki z suszarki po sukienkach. Poniżej opisaliśmy kilka wskazówek, jak wyjąć pomadkę z ubrań po suszeniu:

#1. Skarpety i skrobanie

Jeśli chcesz pozbyć się plam z balsamu do ust, szminki lub pomadki z ubrań, jedną z najlepszych technik jest zeskrobanie tych uporczywych plam; plamy z pomadki można zeskrobać po dokładnym wyschnięciu. Pamiętaj jednak, że kolory, które stają się bardzo suche, potrzebują dużo czasu, aby wydostać się z ubrania. Dlatego zawsze zaleca się, aby po wyjęciu ubrań z suszarki natychmiast usunąć z nich plamy.

Potrzebujesz plastikowej szpachelki z plastikową krawędzią do zeskrobywania naprężeń. Poruszaj tym nożem po suchej plamie z pomadki, aż wszystkie kolory będą luźne. Pamiętaj, że metalowy nóż tylko uszkadza tkaninę twoich ubrań, jednocześnie zdrapując suche pigmenty z przodu koszuli.

Następnie weź do miski dowolny środek czyszczący lub najlepsze mydło do naczyń. Następnie dodaj koszulę do tego roztworu, aby usunąć plamy z wosku lub oleju z koszuli. Pozwól tkaninie nasiąkać przez co najmniej 10 minut, aż zauważysz, że kolory wychodzą z koszuli.

#2. Usuwanie plam

Załóżmy, że nie chcesz robić pierwszego kroku. Następnie wypróbuj tę prostą wskazówkę. W tej metodzie musisz użyć białego ręcznika papierowego. Połóż ten ręcznik na poziomie, a następnie załóż ubranie i znajdź miejsce, w którym utknęły plamy z pomadki. Następnie połóż tę koszulę na ręczniku. Następnie weź biały ocet do miski, spryskaj te szczepy octem, a następnie za pomocą gąbki usuń te plamy. Plamy z pomadki, takie jak pozostałości oleju lub wosku, przedostają się na tkaninę, a następnie przenoszą na ręcznik papierowy.

Inną alternatywą jest wziąć szmatę, ale tę czystą szmatę z tyłu plam. Następnie dociśnij żelazko do tej plamy, nie ma potrzeby podgrzewania żelazka. Pozostaw żelazko na pomadce przez kilka minut, a następnie sprawdź swoje ubrania, aby zobaczyć, czy kolory zostały usunięte, czy nie.

Jeśli plamy są bardzo twarde, należy powtórzyć proces więcej niż raz, aż wszystkie kolory znikną z koszuli. Kiedy zauważysz, że wszystkie plamy znikają z ubrań lub są niewidoczne, to czas na ponowne pranie w pralce. Ustaw temperaturę na maksymalną temperaturę podczas prania tych ubrań. Świetnym pomysłem jest użycie bezpiecznego wybielacza z kolorowej szmatki, a do białych sukienek można użyć wybielacza chlorowego. Możesz również przeczytać, jak usunąć plamy z tuszu z suszarek.

#3. Używając octu

Jeśli chcesz usunąć inne stopione plamy z suszarki, potrzebujesz szmatki lub mokrej szmatki. Włóż je do suszarki i rozpocznij cykl na najwyższym poziomie grzania tylko na 10 minut. Utknięta w bębnie suszarki pomadka staje się dzięki temu miękka. I możesz go usunąć, po prostu wycierając go ściereczką w roztworze octu. Ocet to naturalny środek czyszczący, który pomaga w czyszczeniu. Czyszcząc bęben suszarki za pomocą octu, możesz pozbyć się całego chaotycznego wosku lub oleju.

To okładka!

Chętnie dowiedzieliśmy się, jak wyjąć pomadkę z ubrań po suszeniu. Wskazówki, jak wspomniano wcześniej, są bardzo pomocne w pozbywaniu się tych plam po pomadce nie tylko z ubrań, ale także z suszarki. Przeczytaj je uważnie. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami! Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiesz, jak wyczyścić gumę z suszarki i jak wyczyścić suszarkę LG.