Jak wyjąć mieszadło z pralki? 3 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak wyjąć mieszadło z myjki? Chodzi o to, że możesz usunąć to mieszadło w zaledwie trzech prostych krokach; poprzez usunięcie przykręconego mieszadła, nie przykręconego mieszadła i zablokowanego mieszadła.

Mieszadło to trzpień, który można znaleźć w środku balii pralki.

Jak wyjąć mieszadło z pralki? 3 proste kroki!

Podczas cyklu prania mieszadło jest wykorzystywane do obracania wsadu. Mieszadło czasami przestaje działać z powodu wadliwego działania lub długotrwałego użytkowania. W takich okolicznościach mieszadło należy zdemontować i naprawić. Moi przyjaciele, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, jak szczegółowo usunąć mieszadło, czytaj dalej. Zagłębiając się w ten artykuł, dowiesz się wszystkiego o tym.

Kroki wyjmowania mieszadła z pralki

Mieszadło pralki można usunąć w następujących szybkich krokach. Więc nie panikuj; oto kompletny przewodnik, jak wyjąć mieszadło z myjki:

Krok 1. Usuń przykręcone mieszadło

Tego typu mieszadła z podkładkami śrubowymi są zwykle spotykane w określonych maszynach. Postępuj zgodnie z procedurami, które są wymienione poniżej, aby usunąć te mieszadła. Ponadto wyjęcie mieszadła z pralki jest proste; każdy może to zrobić. Jeśli jednak spróbujesz wyjąć przykręcone mieszadło bez odłączania pralki, mogą wystąpić nieszczęścia.

Aby wyłączyć prąd do pralki, musisz najpierw odłączyć ją od gniazdka ściennego. Podczas wyjmowania mieszadła z pralki nie musimy uzupełniać go odzieżą. Natomiast jeśli kołpak mieszadła wygnie się, gdy zaczniesz go zdejmować, będziesz musiał zastąpić go klejem.

Po zdjęciu pokrywy mieszadła powinieneś być w stanie zobaczyć taką metalową śrubę lub nakrętkę utrzymującą mieszadło w miejscu. Śrubę należy teraz odkręcić. Do odkręcenia nakrętki potrzebny będzie odpowiedni klucz lub tylko śrubokręt. Kiedy skończysz, wyciągnij mieszadło z myjki i trzymaj w dłoni. Postępuj zgodnie z instrukcją od początku skupu i wymień mieszadło po umyciu.

Krok 2. Usuń nieprzykręcone mieszadło

Mieszadła z zamocowanymi połączeniami śrubowymi nie są dostępne we wszystkich podkładkach. W tych podkładkach stosuje się przede wszystkim mieszadło nieprzykręcane. Przyjrzyjmy się, jak usunąć nie dokręcone mieszadło. Bez wątpienia musisz odłączyć źródło zasilania pralki i odblokować bęben wirujący pralki. Nie musisz w ogóle demontować mieszadła, jeśli jest to typ nieprzykręcany. Zamiast tego wystarczy podnieść mieszadło. Mieszadło może poluzować się ze swojego domu, jeśli przyciśniemy do niego. Mieszadła nie wolno przekręcać ani obracać.

Należy unikać zranienia, ściągając mieszadło z większą siłą. Mieszadło w niektórych pralkach zostałoby zerwane, a jego usunięcie jest frustrujące. Jeśli zauważysz coś takiego, nasmaruj silnik. Jeśli pralka jest tylko klasycznym modelem, użyjesz smaru, aby złagodzić ruchy mieszadła.

Dodaj niewielką ilość wazeliny do mieszadła, aby zapewnić płynną pracę. Musisz teraz spróbować wyjąć mieszadło spryskiwacza. Jeśli mieszadło w pralce nadal nie wysuwa się, lepiej skontaktować się z serwisem naprawczym.

Krok 3. Usuwanie zablokowanego mieszadła

Mówiliśmy już o usuwaniu mieszadeł przykręconych i nieprzykręconych. Teraz porozmawiamy o tym, jak pozbyć się bezkompromisowego agitatora. Przede wszystkim, jeśli coś otacza twoje mieszadło, musisz usunąć nity. Wokół podstawy mieszadła mogą gromadzić się środki czyszczące, detergenty i zmiękczacze do tkanin, co utrudnia ich usunięcie.

Możesz zatrudnić wykwalifikowanego technika naprawy, jeśli uważasz, że naprawa mieszadła jest tańsza niż jego wymiana. Jeśli chcesz spróbować samodzielnie, napełnij mieszadło do połowy letnią wodą.

Letnia woda rozluźniłaby zaadsorbowane detergenty i chemikalia. Następnie za pomocą sznurka owiń szyjkę mieszadła, chwyć koniec liny, a następnie przesuń ją w górę; to ciśnienie musi usunąć mieszadło do spryskiwaczy.

Wskazówki dotyczące usuwania problemów z mieszadłem

Jeśli nie możesz wyjąć mieszadła po wykonaniu tych kroków, nie oczekuj, że go złamiesz, ani nie kupisz zupełnie nowego; jeśli próbujesz wyciągnąć mieszadło z pralki, może to zaszkodzić znacznie bardziej niż mieszadło, a nawet może spowodować, że pralka przestanie działać. Jeśli pralka nie porusza ubrań przez cały proces prania, możliwe, że problem nie dotyczył mieszadła. Maszyna może przestać mieszać z powodu problemów ze skrzynią biegów, złączem mieszadła, silnikiem, paskiem lub przekładnią. Przeczytaj więcej o tym, jak usunąć mieszadło pralki.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiesz się, jak wyjąć mieszadło z pralki. Więc nie martw się, jeśli Twoja pralka nie działa prawidłowo. Przedstawiliśmy metody, które pomogą Ci rozwiązać ten problem. Zawarliśmy również kilka pomocnych wskazówek, o których należy pamiętać podczas wyjmowania mieszadła. Mamy nadzieję, że ten artykuł będzie dla Ciebie łatwy do zrozumienia. Dziękuję za pozostanie z nami do końca, moi przyjaciele. I, och, możesz również przeczytać o tym, jak naprawić pralkę, która nie spływa, i jak naprawić cykl wirowania w pralce.