Jak wygląda pleśń podłogowa? 3 czynniki, aby to zidentyfikować

Formy mogą występować w różnych typach i mieć inny wygląd. Wiedza „jak wygląda pleśń podłoża” prawdopodobnie pomogłaby znacznie łatwiej poradzić sobie z problemem pleśni. W tym artykule znajdziesz trzy wskazówki, na które należy zwrócić uwagę, aby zidentyfikować formę podłoża.

Pleśnie mogą rosnąć niemal wszędzie. Dopóki istnieje materiał organiczny do pożywienia i wilgotna powierzchnia, kolonia pleśni może się rozwijać w ciągu nocy. Te pleśnie mogą rosnąć tuż pod twoim nosem, nie zauważając, zwłaszcza jeśli nie wiesz, czego szukać.

Jak wygląda pleśń podłogowa? 3 czynniki

Podłoże to rodzaj warstwy lub warstwy pod wykończoną posadzką. Pokryta wykończoną podłogą — która może być płytką ceramiczną, drewnem twardym, laminatem, podkładką lub dywanem — podłoże jest chronione przed światłem słonecznym; naturalny wróg pleśni.

Jednak podłoże jest dobrym miejscem do osiedlenia się kolonii pleśni ze względu na swoje położenie. Nawet podłoża betonowe nie są odporne na pleśń.

Podłoże betonowe jest w rzeczywistości materiałem nieorganicznym, który nie zapewnia pożywienia dla pleśni. Klej organiczny używany do przyklejania wykończenia podłogi do podłoża lub wykończenia może stać się źródłem pożywienia dla form.

Wskazówki dotyczące wykrywania pleśni podłoża

Formy podpodłogowe zwykle pochodzą z niewykrytego wnikania wilgoci z wykończenia podłogi lub z nieszczelnej rury. Połącz to z ciemnym obszarem z dala od zasięgu światła słonecznego i źródłem organicznej żywności, pleśnie nie będą tak niezwykłe, że można je zobaczyć.

Pleśnie nie są odpowiednie dla twoich podłóg ani dla twojego zdrowia, więc radzenie sobie z nimi, gdy tylko zobaczysz wskazówki, jest czymś, czego będziesz szukał. Z drugiej strony, skąd wiesz, czego szukać, aby zidentyfikować pleśń podłoża?

Jeśli woda jest winowajcą, oto kompletny przewodnik, jak naprawić uszkodzone przez wodę podłoże. Poza tym oto kilka czynników, których musisz szukać:

1. Przebarwienia

Przedmioty często zaatakowane przez pleśń są uszkadzane przez wodę. Uszkodzenia powodowane przez wodę zapewniają niezbędną wilgoć potrzebną do wzrostu kolonii pleśni.

Jednak przebarwienia są jednym z produktów ubocznych długotrwałego narażenia na wodę z powodu uszkodzenia przez wodę. Odbarwienie to wietrzenie materiałów spowodowane kontaktem z wodą i może również skutkować uszkodzeniem konstrukcji. Więc jeśli możesz zauważyć przebarwienia na wykończeniu podłogi, najlepiej sprawdzić podłoże pod kątem pleśni.

2. Zniekształcenie i wypaczenie

Zniekształcenia i wypaczenia są powszechnymi rodzajami uszkodzeń spowodowanych przez wodę i mogą iść w parze z rozwojem pleśni. W warstwach drewna mogą rosnąć pleśnie, które powodują wypaczenia i zniekształcenia. Chociaż może tak nie być przez cały czas, jest to dobry wskaźnik uszkodzeń spowodowanych przez wodę i znak, aby sprawdzić, czy coś innego nie rośnie na twoim podłożu.

3. Piżmowy zapach

Ten może nie być jednym z aspektów wizualnych, ale jest silnym wskaźnikiem, że pod wykończeniem podłogi rośnie pleśń. Pleśnie są grzybami i mają bardzo piżmowy i ziemisty zapach. Nie tylko pachnie, ale może też szkodzić zdrowiu.

Jeśli mógłbyś coś tak wyczuć, może czas sprawdzić i poszukać kolonii pleśni. Przygotuj materiały zabezpieczające i ostrożnie usuń wykończenie podłogi i sprawdź, czy nie ma pleśni. Dokładnie je wyczyść i wymień.

Formy prawie zawsze wyglądają jak bawełna w kolorze szarym, białym, żółtym lub czarnym. Wszystkie te wskazówki można w pewien sposób wykorzystać do identyfikacji pleśni w dowolnym miejscu w domu.

Jak usunąć pleśń z podłoża?

Aby usunąć pleśń z podłoża, musisz najpierw dostać się na podłoże. Zdejmowanie wykończenia podłogi może być łatwym lub żmudnym zadaniem, w zależności od wykończenia podłogi. Istnieje ogromna różnica w wysiłku związanym z wykończeniem podłogi w zależności od tego, co jest na pierwszym miejscu.

Jeśli usunięto wykończenie podłogi, możesz teraz rozpocząć czyszczenie pleśni z podłoża. Użyj sprzętu do czyszczenia i roztworu do czyszczenia pleśni, który można kupić jako środek chemiczny przeznaczony do usuwania pleśni, lub wypróbuj domowe środki zaradcze w dowolny sposób.

Następnie, jeśli to możliwe, możesz zaimpregnować podłoże, aby uniknąć przyszłego rozwoju pleśni na podłożu. Zwróć wykończenie podłogi i ciesz się środowiskiem wolnym od pleśni.

Jeśli nadal nie masz pewności, nadal możesz skonsultować się z profesjonalistą lub specjalistą. Oto artykuł o tym, jak napisać raport o zniszczeniu przez wodę dla podłóg z twardego drewna, na wypadek, gdy zdecydujesz się z kimś zobaczyć.

Czy musisz wymienić spleśniałe podłoże?

Spleśniałe podłoże z całą pewnością można usunąć lub wymienić, zwłaszcza jeśli jest drewnopochodne. Należy go wyjąć czysto i ostrożnie, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się zarodników w domu i stwarzaniu kolejnych problemów.

Przed dokonaniem wymiany upewnij się, że usunięto wszystkie uformowane części. Spleśniałe podłoże szkodzi konstrukcji i zdrowiu jej mieszkańców.

Wniosek

Teraz, gdy już wiesz, jak wygląda forma podkładowa i czego szukać, możesz teraz znaleźć i usunąć wszelkie uformowane podkłady, które możesz mieć obecnie lub w przyszłości. Jak najwcześniej radzić sobie z problemami, takimi jak pleśń, należy traktować priorytetowo, aby uniknąć dalszych komplikacji i problemów związanych z domem i zdrowiem.