Jak wygląda czerwona pleśń? Szybki przewodnik dla początkujących pleśni

Czy wiesz, że istnieją różne rodzaje pleśni, a każdy z nich ma inne cechy? Co najważniejsze, jak wygląda czerwona pleśń?

Jeśli nie masz pomysłu, nie martw się, ponieważ z tego artykułu dowiesz się, co musisz wiedzieć.

Jak wygląda czerwona pleśń? Szybki przewodnik dla początkujących pleśni

Co to jest czerwona pleśń?

Czerwona pleśń to przenoszona przez wodę bakteria najczęściej występująca w łazienkach. Pleśń może przybrać czerwonawy odcień z powodu różnych czynników.

Pleśń może zmieniać kolor w wyniku zmian wilgotności lub ekspozycji na światło. Dodatkowo źródło pożywienia może wpływać na kolor pleśni.

Oto pomocny przewodnik na temat szybkiego wzrostu pleśni, który pomoże Ci zrozumieć, jak możesz temu zapobiec.

Pleśń można znaleźć prawie wszędzie. Zarodniki pleśni muszą wejść w kontakt z wilgotną powierzchnią, aby rosnąć i mogą zacząć rosnąć w tym przypadku w ciągu 24 do 48 godzin.

Najczęstszym sposobem identyfikacji pleśni jest dokładne zbadanie struktury, zarodników i morfologii wzrostu, co jest trudne do wykonania bez dostępu do laboratorium. Ponieważ jedna łata może mieć wiele kolorów lub zmieniać kolor z różnych przyczyn, kolor nie jest stałą cechą odróżniającą pleśń lub toksyczność.

Wygląd czerwonej pleśni

Specyficzne pochodzenie czerwonej pleśni – lub jakiejkolwiek innej pleśni – jest bardzo zależne od lokalizacji wzrostu. Pleśń rozwija się w wilgotnym, mokrym środowisku, więc wyciek wody może spowodować jej rozrost wokół kanalizacji, w ścianach i pod dywanem.

Czerwona pleśń zazwyczaj nie ma jednolitego koloru, zmieniając z czasem kolory. Ponieważ Aspergillus jest tak powszechny, najprawdopodobniej jest to Aspergillus.

Z drugiej strony, czerwona pleśń na jedzeniu jest najprawdopodobniej spowodowana przez Neurosporę. Oto artykuł przewodni o tym, co powoduje pleśń poza domem, który naszym zdaniem może być przydatny na Twoją korzyść.

Możliwe, że przypadkowe spożycie czerwonej pleśni nie jest szkodliwe, ale lepiej być ostrożnym niż żałować. Natychmiast udaj się do lekarza, jeśli byłeś narażony na czerwoną pleśń i odczuwasz objawy dyskomfortu, zwłaszcza jeśli Ty, Twoi krewni lub dzieci w Twoim gospodarstwie domowym jesteście uczuleni lub wrażliwi na pleśń.

Jak zapobiegać czerwonej pleśni

W ramach przygotowań i ochrony należy przez cały czas nosić okulary ochronne, rękawice i maskę przeciwpyłową. Przed czyszczeniem otwórz okno, aby zapewnić większą wentylację.

Wentylator łazienkowy może poprawić przepływ powietrza, jednocześnie zmniejszając rozwój pleśni. Odporne na pleśń zasłony prysznicowe, dywaniki podłogowe i płytki są dostępne do kupienia w Twojej łazience.

Czerwona pleśń jest zwykle nieszkodliwa, ale jeśli jesteś wrażliwy, masz alergię lub masz osłabiony układ odpornościowy, może powodować problemy zdrowotne. Dlatego ważne jest, abyś chronił się, gdy masz do czynienia z tymi rzeczami.

Aby się chronić, jak najszybciej usuń pleśń z domu i przechowuj żywność prawidłowo, aby uniknąć jej przypadkowego spożycia. Możesz użyć przemysłowego środka czyszczącego, takiego jak wybielacz, aby usunąć czerwoną pleśń z twardych powierzchni, takich jak prysznice w łazience, ściany i podłogi.

Krok 1. Połącz w misce jedną część wybielacza i trzy części wody. Następnie zwilż ręcznik w roztworze wybielacza i wytrzyj powierzchnię do czysta.

Odczekaj godzinę, aż odpowiedź odpocznie, a następnie szoruj i spłucz ciepłą wodą.

Krok 2. Musisz usunąć nadmiar wilgoci, aby zapobiec rozwojowi czerwonej pleśni. Aby to zrobić, zmniejsz wilgotność w domu.

Pomogłoby, jeśli ogólnie utrzymasz poziom wilgotności w pomieszczeniu poniżej 50%.

Aby zmniejszyć wilgotność, włącz klimatyzator lub kup osuszacz, aby usunąć dodatkową wilgoć z powietrza. Jeśli zasłona prysznicowa zostanie zarażona czerwoną pleśnią, umieść ją w wannie.

Krok 3. Dodaj dwie litry wody i 4 łyżki niechlorowego wybielacza. Odczekaj godzinę, aż zasłona prysznicowa wyschnie, a następnie wyszoruj i spłucz ciepłą wodą.

Krok 4. W butelce ze spryskiwaczem połącz dwie części nadtlenku wodoru i jedną część wody. Połóż zasłonę prysznicową płasko na podłodze.

Krok 5. Po rozpyleniu na zasłonę pozostaw roztwór nadtlenku przez 30 minut. Powierzchnię wyszorować miękką szczotką, a następnie spłukać ciepłą wodą.

Te proste kroki będą bardzo pomocne w usuwaniu czerwonej pleśni w Twoim domu. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, jaki zakres uszkodzeń wyrządziła czerwona pleśń i wystarczy wykonać powszechne czynności, aby sprawdzić, czy nadal możesz naprawić meble, czy nie.

Wniosek

Mamy nadzieję, że udostępniliśmy pomocny artykuł o tym, jak wygląda czerwona pleśń. Zawsze możesz ponownie przejrzeć te ważne informacje, które mogą pomóc Ci dowiedzieć się więcej o czerwonych pleśniach i różnych rodzajach czerwonej pleśni.

Kolejną ważną uwagą dla Ciebie jest uważne i mądre podejmowanie środków ostrożności. Jeśli sytuacja jest dla Ciebie zbyt gorsza, nie wahaj się zadzwonić po profesjonalną pomoc.

Skorzystaj z powyższych informacji, aby uzyskać szerszą wiedzę na temat pleśni i czerwonych pleśni.