Jak wyczyścić spalony piec? 9 niesamowitych sposobów!

Martwisz się, jak wyczyścić spalony piec? W tym artykule omówimy kilka prostych i cennych wskazówek dotyczących czyszczenia.

Tak, kuchenka jest istotną częścią Twojej kuchni, ponieważ pomaga gotować jedzenie i jest używana przez cały czas od sezonu do sezonu. Jeśli wiesz, jak wyczyścić górną część kuchenki, oznacza to, że jesteś domownikiem, a także mistrzem kuchni.

Jak wyczyścić spalony piec? 9 niesamowitych sposobów!

To najlepsza umiejętność, która pomoże Ci wyczyścić wszystkie urządzenia domowe i utrzymać je w dobrym stanie. Jeśli lubisz pyszne i zdrowe jedzenie i gotujesz je w domu, musisz poradzić sobie z bałaganem w kuchni. Bez wątpienia sprzątanie zabałaganionej kuchni zajmuje zbyt dużo czasu, zwłaszcza jedzenie na wypalonym piecu, ale jeśli masz umiejętności sprzątania, łatwo posprzątasz swoją kuchnię.

Jest o wiele więcej rzeczy do omówienia, więc zapoznaj się z tym artykułem dalej!

Wskazówki dotyczące czyszczenia spalonego pieca

Sposób czyszczenia wypalonego pieca zależy od rodzaju używanego pieca. Blat Twojego pieca może być wykonany ze szkła lub ceramiki. Czyszczenie żywności lub wszystkich zabrudzeń z górnej części pieca jest bardzo trudne. Omówimy kilka pomocnych wskazówek, jak wyczyścić górną część pieca, która jest zbyt brudna z powodu codziennego użytkowania. Jak więc wyczyścić przypaloną płytę kuchenną? Oto następujące:

#1. Dokładne czyszczenie

Aby dokładnie wyczyścić górną część pieca ceramicznego, potrzebujesz kilku składników, sody oczyszczonej, octu, gorącej wody i jednej czystej ściereczki. Wystarczy wymieszać wszystkie te składniki i wyczyścić kuchenkę ręcznikiem lub ściereczką. To pomaga usunąć cały brud z góry i sprawić, że Twój piec będzie zupełnie nowy. Te składniki są bardzo przydatne w działaniu oczyszczającym, zwłaszcza soda oczyszczona; te wszystkie rzeczy są bezpieczne i nieszkodliwe.

#2. Używając odkurzacza lub szorując

Czasami, gdy włączasz kuchenkę elektryczną, wydziela nieprzyjemny zapach spalenizny; oznacza to, że Twój piec nie jest dobrze wyczyszczony i należy go wyczyścić pod częścią pieca. W tym celu podnieś przednią część pieca i wyczyść ją wewnątrz pieca gąbką. W ten sposób cały bałagan przykleja się do gąbki; jeśli w środku pozostanie trochę brudu, dobrze go wyszoruj lub użyj odkurzacza, który szybko zasysa cały brud i kurz.

#3. Używając żyletek

Jeśli mimo wszelkich wysiłków brud nadal utkwił na kuchence górnej, skorzystaj z tej fantastycznej końcówki. Używaj dużych noży, pistoletów lub żyletek, trzymaj je pod kątem 45 stopni, wsuwaj maszynkę pod brud z lekkim naciskiem, rób to, gdy twoja płyta kuchenna jest wilgotna, ale upewnij się, że twoje ręce nie są mokre.

Ale w tej metodzie istnieje ryzyko, że możesz porysować górną część kuchenki, więc bądź ostrożny, próbując tej wskazówki; wypróbuj tę metodę na końcu, gdy inne wskazówki nie działają.

#4. Wytrzyj wilgotną szmatką

Piec metalowy bardzo się brudzi podczas codziennego użytkowania. Najpierw wytrzyj zwoje ubrań wilgotną szmatką; usuwa cały brud z wężownicy pieca. Następnie włącz palnik na około 3 minuty i usunie cały brud. To zależy od stopnia zabrudzenia wężownic w piecu. Następnie schłodzić i ponownie przetrzeć wilgotną szmatką. Aby uzyskać lepsze rezultaty, posyp piec sodą oczyszczoną i spryskaj go octem. Nadaje blask Twojemu piecowi.

#5. Używając pasty z sody oczyszczonej

Wymieszaj sodę oczyszczoną z wodą, aby uzyskać gęstą pastę do zębów. Użyj 1 części czystej wody i trzech części sody oczyszczonej dobrze wymieszaj i pozostaw na 30 minut lub na noc, aby osiadły i użyj tej pasty do czyszczenia wypalonego pieca. Pracuje bardzo dobrze. Oto sposoby czyszczenia sodą oczyszczoną.

#6. Używając ręcznika z mikrofibry

Wystarczy wyczyścić górę kuchenki ręcznikiem z mikrofibry. Wymazuje wszystkie miejsca z płyt kuchennych i nadaje im połysk. Zanurz ręcznik w gorącej wodzie z detergentem, a następnie wytrzyj kuchenkę. Ta wskazówka jest prosta, a mycie pieca szybko i przy mniejszym wysiłku.

#7. Za pomocą gąbki

Po zakończeniu gotowania pozwól palnikowi ostygnąć, a następnie usuń z niego cały brud i bałagan; użyj w tym celu plastikowej lub silikonowej szpatułki. Punkty, w których plamy z żywności są intensywne, wlej bezpośrednio do nich ocet. Wymieszaj sodę oczyszczoną z wodą i nałóż tę pastę na plamy. Plamy pozostawić na około 30 minut i przetrzeć ściereczką. Jeśli nie działa dobrze ze ściereczką, użyj gąbki; pracuje bardzo dobrze.

#8. Używając cytryny i sody oczyszczonej

Cytryna ma działanie wybielające, odtłuszczające, a soda oczyszczona ma właściwości oczyszczające, ponieważ jest antybakteryjne. Nie drap płyty kuchennej; po prostu użyj tej mieszanki. Usuwa wszystkie zanieczyszczenia z pieca. Wystarczy posypać sodą oczyszczoną piec i dobrze natrzeć cytryną. Nadaje blask Twojemu piecowi. Przeczytaj o cytrynie jako środku czyszczącym.

#9. Używając gorącej wody

Jeśli wszystkie te rzeczy nie są dostępne w Twoim domu i są niezbędne do wyczyszczenia pieca, używasz wrzątku. Dobrze zagotuj wodę i wylej ją na zabrudzony obszar pieca. Nieustępliwe plamy łatwo się zmywają, a Twój piec jest ładnie czysty.

To okładka!

Oto sposoby na czyszczenie spalonego pieca. Jest dziewięć łatwych sposobów, które z pewnością możesz wykonać z łatwością. Mam nadzieję, że trochę cię oświeciliśmy. Miłego dnia, moi przyjaciele! Możesz również przeczytać powiązane artykuły o tym, jak czyścić patelnię na kuchence i jak czyścić wężownice kuchenki elektrycznej.