Jak wyczyścić podjazd bez myjki ciśnieniowej? 4 najlepsze sposoby!

Jak wyczyścić podjazd bez myjki ciśnieniowej? W tym artykule znajdziesz rodzaje najpopularniejszych typów podjazdów i krótki przewodnik. Na szczęście istnieją znacznie prostsze opcje mycia ręcznego niż mycie myjką ciśnieniową. Różne rodzaje podjazdów wymagają czyszczenia przy użyciu różnych rozwiązań i technik czyszczenia.

Na szczęście nie wymaga to tyle wysiłku, co Twoja wyobraźnia. Czytaj dalej, aby znaleźć praktyczne metody mycia podjazdu. A nawet jeśli okaże się, że te metody wymagają dużo energii i czasu. Pomyśl przez chwilę o tych rzeczach:

Jak wyczyścić podjazd bez myjki ciśnieniowej? 4 najlepsze sposoby!
 • Zrobisz coś produktywnego, a błyszczący i wolny od kurzu podjazd przyniesie korzyści nie tylko Tobie, ale także członkom Twojej rodziny i sąsiadom;
 • Będziesz mógł zrobić sobie przerwę od długich czasów przed ekranem, które wydają się być nieuniknione w codziennej rutynie; i
 • Wysiłek, jaki włożysz podczas szorowania podjazdu szczotką, będzie dobrym substytutem ćwiczeń.
 • To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

  Rodzaje podjazdów i sposoby czyszczenia podjazdu bez myjki ciśnieniowej

  W tej sekcji poznasz rodzaj podjazdu przed domem oraz szczegółowy poradnik jak wyczyścić podjazd bez myjki ciśnieniowej.

  #1. Podjazd z cegły

  Podjazdy z cegły są ulubieńcami wszystkich ze względu na różnorodność kolorów i jakości. Te podjazdy mają wysokie ceny, ale materiał najwyższej jakości jest tego wart. Oto kroki, aby wyczyścić ceglany podjazd

  • Czyszczenie podjazdu z cegły to tylko krokowa i prosta procedura. Oto kilka kroków, aby wyczyścić podjazd z cegły:
  • Usuń meble i inne delikatne przedmioty z podjazdu, aby powierzchnia była wolna od przeszkód.
  • Przykryj krzewy wzdłuż podjazdu ręcznikami lub prześcieradłami. Następnie za pomocą miotły usuń mchy, które leżą w chodnikach. Luźne zanieczyszczenia i liście również zostaną usunięte w ten sposób, a Ty będziesz mógł skuteczniej umyć podjazd.
  • Umyj powierzchnię wodą, aby ją zwilżyć. Napełnij wiadro jednym galonem wody i 16 uncji detergentu do naczyń. Detergent do naczyń zdziała cuda, czyszcząc podjazd.
  • Nasycić powierzchnię mieszanką wody i detergentu do naczyń. Posmaruj ceglany chodnik szczotką o twardym włosiu, aby rozjaśnić ślady. Teraz wiesz, co musisz zrobić.
  • Wypłucz powierzchnię wodą i skończysz bez użycia myjki ciśnieniowej.

  Możesz również przeczytać o tym, jak czyścić cegłę i beton myjką ciśnieniową.

  #2. Podjazd asfaltowy

  Asfaltowe podjazdy są trudne i mogą wytrzymać trudne warunki pogodowe w zaśnieżonych regionach. Również usuwanie śniegu z nawierzchni asfaltowych jest łatwe i oszczędza czas. Jego instalacja jest prosta i niedroga. Wystarczy ponownie uszczelnić podjazd po długim okresie 4 lat. Oto kroki, aby wyczyścić asfaltowy podjazd:

  Czyszczenie asfaltowego podjazdu to niezbędny obowiązek, aby utrzymać go w dobrej kondycji przez długi czas. A jeśli martwisz się, że nie masz w domu myjki ciśnieniowej i nie chcesz jej kupować. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Mycie podjazdu stanie się dziecinnie proste, jeśli zastosujesz tę metodę.

  • Musisz mieć w domu wybielacz. Wymieszaj to z wodą w wiadrze, a następnie nasącz tą mieszanką brudny podjazd.
  • Szoruj podjazd szczotką o miękkim włosiu, aż wszystkie plamy znikną.
  • Spryskaj wodę wężem ogrodowym lub spryskiwaczem, aby wypłukać roztwór wybielacza, a asfaltowy podjazd będzie lśnił.

  #3. Podjazd żwirowy

  Podjazd żwirowy składa się z niewielkich fragmentów skał. Woda łatwo spływa z żwirowego podjazdu i jest to zaleta tego typu podjazdów. Ale układanie warstw wokół krawędzi żwirowego podjazdu jest koniecznością. Nie jest to też idealny podjazd w rejony o dużym śniegu. Brud szybko osadza się na chodnikach żwirowych i trzeba go regularnie czyścić, aby wydłużyć żywotność. Oto kroki, aby wyczyścić żwirowy podjazd:

  • Aby zmyć żwirowy podjazd, musisz najpierw ręcznie zebrać chwast. Możesz też spryskać chodniki herbicydem, aby usunąć chwasty.
  • Następnie wymieszaj 2 ½ uncji proszku do prania w jednym galonie wody.
  • Wyczyść i spłucz podjazd szczotką po nasączeniu roztworem. Teraz jesteś gotowy pożegnać się z zakurzonym i brudnym podjazdem.

  #4. Brukowany podjazd

  Powierzchnia kostki brukowej nie jest łatwa do czyszczenia ze względu na jej niespójność. Czyszczenie kostki brukowej za pomocą nacisku może wydawać się łatwe, ale uszkadza powierzchnię poprzez degradację i wżery. Tak więc użycie myjki ciśnieniowej powinno być tylko ostatnią opcją czyszczenia brukowanego podjazdu. Oto kroki, aby wyczyścić brukowany podjazd:

  • Usuń chwasty z chodników za pomocą naturalnego środka czyszczącego lub octu i wody.
  • Następnie nałóż na powierzchnię dużą ilość detergentu do prania. Delikatnie przetrzyj plamy szczotką do tarasów.
  • Po oczyszczeniu powierzchni detergentem do prania spłucz ją wężem ogrodowym.
  • Nawierzchnie należy dokładnie spłukać, ponieważ detergent może gromadzić się wewnątrz.

  To okładka!

  W tym momencie musisz wiedzieć, jak wyczyścić podjazd bez myjki ciśnieniowej, więc w przypadku, gdy nie masz myjki ciśnieniowej, możesz łatwo wykonać powyższe czynności, aby wyczyścić podjazd. Myślę, że warto przeczytać o tym, jak czyścić siding bez myjki ciśnieniowej i jak czyścić betonowe patio bez myjki ciśnieniowej.