Jak wyczyścić pleśń ze zbiornika wody Keurig: 4 proste kroki

Istnieje kilka sposobów na czyszczenie pleśni ze zbiornika wodnego Keurig. Możesz użyć octu, sody oczyszczonej lub produktów komercyjnych. Dowiedz się o niekomercyjnych możliwościach czyszczenia pleśni w tym artykule!

Pleśnia na zbiorniku wodnym Keurig

Urządzenia dozujące napoje są podatne na rozwój pleśni ze względu na ilość wilgoci, która w nich pozostaje. Nic dziwnego, że dotyczy to twojego ulubionego ekspresu do kawy Keurig.

Jak wyczyścić pleśń ze zbiornika wody Keurig: 4 proste kroki

Co to jest Keurig?

Ekspresy do kawy Keurig są dobrze znane i można je znaleźć w prawie każdym gospodarstwie domowym. Średnia żywotność Keuriga wynosi około pięciu lat, ale może trwać nawet dłużej, jeśli używasz ich właściwie.

Jeśli masz problemy ze swoim stosunkowo nowym ekspresem do kawy, skontaktuj się z producentem. Producent Keurig ma roczną gwarancję i być może będziesz mógł z niej korzystać.

Jak pleśń rośnie w zbiorniku wodnym Keurig?

Pleśń rośnie w zbiorniku wodnym Keurig z powodu wody, która pozostaje w zbiorniku przez długi czas. W połączeniu z materiałem zbiornika staje się łatwą ofiarą pleśni.

Wielokrotne używanie brudnych kubków może również prowadzić do rozwoju pleśni. Może nawet spowodować problemy zdrowotne.

Innym powodem rozwoju pleśni jest stojąca woda w tacce. Ponieważ woda i kawa spływają do tacy, pozostawienie jej bez nadzoru nieuchronnie spowoduje powstanie pleśni.

Jakie są charakterystyczne oznaki wzrostu pleśni w zbiorniku wodnym Keurig?

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój Keurig ma pleśń, oto kilka charakterystycznych znaków:

Jeśli masz objawy alergii na pleśń, takie jak kichanie i bóle głowy, być może w twoim ekspresie do kawy jest pleśń. Zarodniki pleśni są wszędzie, a gdy uformują się w twoim Keurigu, będą emitować więcej zarodników. Aby zabić zarodniki pleśni, oto artykuł o zwalczaniu zarodników pleśni unoszących się w powietrzu, który może ci pomóc.

Bardziej oczywistą oznaką zanieczyszczenia pleśnią jest widoczny wzrost na zbiorniku na wodę lub tacce Keurig. Kolejną oznaką pleśni jest nieprzyjemny zapach, jeśli tak pachniesz na swojej maszynie, czas to sprawdzić.

Czyszczenie formy ze zbiornika wody Keurig

Krok 1. Sprawdź, czy można myć w zmywarce

Spójrz na tłoczenie i sprawdź, czy zbiornik na wodę można myć w zmywarce. Jeśli tak, przepuść go przez zmywarkę. Podczas mycia części, które można myć w zmywarce, pozostałe elementy można czyścić ręcznie.

Krok #1.2 Nie można myć w zmywarce

Jeśli Twój zbiornik na wodę nie nadaje się do mycia w zmywarce, zamiast tego użyj rozcieńczonego octu. Najpierw wymieszaj równe części wody i octu w pojemniku. Następnie pozostaw rozcieńczony roztwór na kilka minut.

Krok 2. Szorowanie

Po nasączeniu zbiornika mieszanką wyszoruj wnętrze i dno zbiornika za pomocą szczotki o zaokrąglonej końcówce. Pomoże to wyczyścić otwór wlotowy wody i pojemnik.

Możesz również użyć pasty z sody oczyszczonej do oczyszczenia pleśni ze zbiornika wody Keurig. Pozostaw pastę najpierw na pojemniku, a następnie dokładnie wyszoruj.

Krok 3. Uruchom maszynę

Zdejmij miseczkę K. Następnie użyj rozcieńczonego octu lub pasty z sody oczyszczonej i uruchom maszynę.

Jeśli po raz pierwszy czyścisz Keuriga, powtarzaj ten proces, aż nie będzie już pleśni. Jeśli masz duży zbiornik na wodę, przeprowadź kilka cykli czystej wody przez Keurig.

Krok 4. Wypłucz

Na wszelki wypadek wypłucz zbiornik kilka razy, aby wyjąć ocet z pojemnika. Pasta z sody oczyszczonej jest dość łatwa do usunięcia; więc nie będzie wymagał tak dużego płukania.

Jeśli szukasz alternatywy dla metody octu i sody oczyszczonej, zamiast tego użyj produktów do odkamieniania kawy. Upewnij się, że dokładnie przestrzegasz instrukcji produktu.

Sposoby dbania o zbiornik wodny Keurig

Pleśń w każdym urządzeniu do wydawania napojów jest potencjalnie niebezpieczna. Głównym tego powodem jest to, że może prowadzić do picia kawy z pleśnią.

Jeśli uważasz, że przypadkowo wypiłeś pleśń, oto artykuł o tym, co dzieje się po wypiciu pleśni, które mogą ci pomóc. Artykuł dotyczący pleśni poinformuje Cię również o ostrzegawczych oznakach rozwoju pleśni w Twoim napoju.

W każdym razie, aby skutecznie zapobiegać rozwojowi pleśni, musisz ostrożnie obchodzić się z Keurigiem. Oto kilka sposobów dbania o ekspres do kawy.

Pozostaw pokrywę otwartą

Aby zapobiec rozwojowi pleśni, należy zapewnić przepływ powietrza w maszynie. Jednym ze sposobów na to jest pozostawienie otwartej pokrywy, gdy jej nie używasz.

Wyczyść tacę platformy

Inną przyczyną nadmiernej wilgoci jest taca platformy z powodu spływającej z niej wody i kawy. Woda i kawa powodują później mazi, która również prowadzi do pleśni. Wyczyść platformę mydłem do naczyń i wilgotną szmatką.

Wytrzyj

Po użyciu wytrzyj wnętrze ekspresu do kawy. Użyj ręcznika papierowego, aby go wysuszyć i ostatecznie zapobiec rozwojowi pleśni.

Wyczyść kubki

Nawet jeśli jesteś zbyt leniwy, aby zmienić swoje kubki, zawsze używaj czystych. Używanie brudnych kubków zachęcałoby do powstawania pleśni do twojego napoju, co mogłoby również wpłynąć na twoje zdrowie.

Wniosek

Nauka czyszczenia pleśni ze zbiornika wody Keurig to niezawodny sposób na zachowanie żywotności maszyny. Innym sposobem jest zapobieganie rozwojowi pleśni, o czym pisaliśmy w tym artykule.