Jak wyczyścić pleśń z uszczelki pralki? 5 prostych kroków i Więcej!

Jak wyczyścić formę z uszczelki podkładki? Będziesz musiał wyczyścić uszczelkę, następnie dozownik i uruchomić go w cyklu czyszczenia. Następnie musisz to powtórzyć i zasięgnąć pomocy eksperta, jeśli zapach nie zniknie po wielokrotnym praniu.

Te kroki mogą pomóc w oczyszczeniu pleśni, ale mimo to ekspert bardzo dobrze poradzi sobie z sytuacją.

Jak wyczyścić pleśń z uszczelki pralki? 5 prostych kroków i Więcej!

Co więcej, wiedzą więcej o demontażu części. Wiedzą nawet, co sprawdzić w obszarach dotkniętych pleśnią. Pozwól ekspertom sprawdzić części domu zanieczyszczone pleśnią. Ten artykuł pomoże ci bardziej w usuwaniu pleśni z uszczelek podkładek. Więc czytajmy dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Kroki, które należy wykonać podczas sprawdzania uszczelki podkładki

Oto kroki, które należy wykonać, gdy trzeba sprawdzić uszczelkę podkładki.

Krok 1. Przygotuj się na uszczelkę drzwi

Wyłącz spryskiwacz ładowacza czołowego i opróżnij go. Obróć gumę do pozycji zewnętrznej, aby to sprawdzić. Kliknij go, aby usunąć przedmioty, które tam pozostały, takie jak resztki detergentu i skarpetki. Przyjrzyj się uszczelce pod kątem ewentualnej pleśni. Wewnątrz uszczelki podkładki widoczne są przebarwienia.

Krok #2. Zdezynfekuj uszczelkę

Jeśli jest plama, wyczyść uszczelkę podkładki. Załóż gumowe rękawiczki i przygotuj roztwór wybielacza i wody. Następnie zanurz ściereczkę w roztworze, wklep uszczelkę i kontynuuj od wewnątrz i na zewnątrz. Następnie pozostaw mieszaninę na uszczelce na dziesięć minut.

Krok #3. Niech wyschnie

Chwyć czystą szmatkę, aby wytrzeć roztwór czyszczący na uszczelkę. Otwórz drzwi pralki i pozwól wyschnąć wnętrzu. Jeśli nadal jest stęchły z pralki, oznacza to, że nadal jest trochę pleśni.

Kroki czyszczenia formy z uszczelki pralki

Wyczyść śmierdzącą formę w pralce. Jeśli nie, narażasz się na więcej pleśni w swoich ubraniach. Oto kroki, jak wyczyścić formę z uszczelki podkładki:

Krok #1. Przygotuj się do czyszczenia uszczelki podkładki

Przygotuj gorącą wodę z mydłem i szmatkę podczas czyszczenia uszczelki podkładki. Zanurz szmatkę w mieszaninie wody z mydłem i wytrzyj ją na uszczelkę drzwi. Dokładnie wytrzyj wokół, a także pod uszczelką. Zmień tkaninę, której używasz, jeśli jest za dużo szlamu i mazi. Sprawdź uszczelkę podkładki, aby postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia.

Krok #2. Wyczyść dozownik

Z detergentów powstają osady, które prowadzą do rozwoju pleśni. Dlatego od razu wyczyść dozownik. Usuń te pozostałości i dokładnie je wyczyść. Wyczyść za pomocą środków do czyszczenia rur, które docierają do obszarów z tyłu.

Krok #3. Uruchom go w cyklu czyszczenia

Po wyczyszczeniu dozownika ustaw myjkę na cykl czyszczenia. Umieść go w najgorętszym i najdłuższym ustawieniu wody. Dodaj trochę wybielacza do filiżanki i sodę oczyszczoną w filiżance. Lub, jeśli chcesz, dodaj filiżankę Cascade w pół filiżanki. Co więcej, dodaj trochę komercyjnego środka czyszczącego do spryskiwaczy, który usuwa niektóre pozostałości.

Krok #4. Powtórz proces

Zapach, który nie odchodzi jak pleśń, wymaga powtórzenia cyklu. Zrób to samo, jeśli zapach nie jest już wykrywalny.

Krok #5. Poszukaj pomocy eksperta

Poproś o pomoc eksperta. Pralka może nadal mieć pleśń w miejscach, o których nie masz pojęcia, że ​​pozostaną jak bęben. Lepiej zostawić tę sytuację ekspertowi, jeśli pleśń nadal zanieczyszcza dom.

Inne wskazówki, których należy przestrzegać, aby zatrzymać rozwój pleśni

Chcesz poznać wskazówki dotyczące usuwania pleśni z pralek? Oto bardziej wartościowe wskazówki, które pomogą Ci powstrzymać rozwój pleśni:

#1. Wyjmij pranie

Nigdy nie pozwól, aby uszczelka była narażona na zbyt dużą wilgoć przez długi czas. Następnie wyjmij pranie po praniu.

#2. Używaj tylko detergentu do prania HE

Mydliny mogą powodować pleśń, która pomoże w używaniu prania HE, które zmywa je mniejszą ilością wody. Są szanse, że pozostałości nie pozostają na maszynie. Nigdy nie używaj płynnego płynu do zmiękczania tkanin, ponieważ pozostawia tylko resztki. Możesz chcieć wiedzieć, dlaczego moja pralka pachnie jak pleśń.

#3. Wykonaj odpowiednią dezynfekcję

Dezynfekuj, aby regularnie czyścić uszczelkę podkładki. Przyjrzyj się zaleceniom producentów. Postępuj zgodnie z instrukcjami i wyczyść uszczelkę. Zdezynfekuj również dozownik, aby nie pozostawiały tam żadnych pozostałości.

#4. Zapewnij mu odpowiednią wentylację

Pozostaw drzwiczki pralki otwarte, jeśli nie będziesz ich używać, ponieważ jest to jak zapewnienie odpowiedniej wentylacji, która utrzymuje poziom wilgotności w pralce. Wzrost pleśni nie jest bardziej prawdopodobny. Drzwi powinny być zamknięte, jeśli w pobliżu znajdują się zwierzęta i dzieci.

#5. Po każdym użyciu osusz mokre części i uszczelki

Po zakończeniu korzystania z myjki wytrzyj jej mokre części, takie jak bęben, pokrywa, drzwiczki, uszczelka itp. dozownik detergentu ze starym ręcznikiem. Wysusz także pozostałe części podkładki i uszczelki. W pralce podobnej do pralki HE ładowanej od przodu pleśń ma tendencję do zanieczyszczenia. Dlatego regularnie myj uszczelki i uszczelki. Natychmiast usuń pognieciony papier, sierść zwierząt i brud z pralki. Możesz również przeczytać o tym, jak wyczyścić formę z uszczelki spryskiwacza przedniego załadunku.

To okładka!

Więc teraz wiesz, jak wyczyścić formę z uszczelki podkładki. Pleśnie szybko rosną, więc należy pamiętać, jak wyczyścić pleśń z uszczelki podkładki, jak wspomniano powyżej. Zapobiegaj im z pierwszej ręki, jeśli się pojawią. Zachowaj informacje zawarte w tym artykule, aby móc nimi zarządzać.