Jak wyczyścić pleśń z uszczelki lodówki? 3 proste metody!

Jak wyczyścić pleśń z uszczelki lodówki? Cóż, możesz użyć nadtlenku wodoru lub wybielacza. Czy zauważyłeś ciemne plamy na uszczelce lodówki? Te małe ciemne plamy mogą nie być zauważalne podczas otwierania lub zamykania lodówki, ale przyjrzyj się bliżej.

Może wydawać się to nieszkodliwe, ale czy wiesz, że możesz mieć problemy zdrowotne, jeśli zostawisz go bez opieki? Formy te mogą również powodować zużycie uszczelek, powodując wyciek zimnego powietrza z uszczelek, powodując większe uszkodzenia.

Jak wyczyścić pleśń z uszczelki lodówki? 3 proste metody!

Uwierz mi, nie chcesz przechowywać kolejnej żywności, jeśli te pleśnie zostaną w twojej lodówce. Więc jeśli jesteś gotowy do czyszczenia tych pleśni, natrafiłeś na właściwy artykuł, ponieważ podam ci trzy opcje czyszczenia tych upartych pleśni.

Metody czyszczenia pleśni z uszczelki lodówki

Jednym z głównych powodów powstawania pleśni w uszczelkach lodówki jest zimne i ciepłe powietrze, które miesza się za każdym razem, gdy otwierasz drzwi lodówki. Woda następnie skrapla się i tworzy pleśń, gdy zimne powietrze z lodówki łączy się z ciepłym powietrzem wlatującym po otwarciu drzwi.

Formy do czyszczenia

Chociaż chcemy, aby nasza żywność była bezpieczna do spożycia, gdy ją przechowujemy, nic nie pomoże, gdy pożerają ją pleśnie. Jak wyczyścić pleśń z uszczelki lodówki? Naszą jedyną opcją jest wyczyszczenie pleśni, gdy tylko zobaczysz, jak rosną. Oto jak wyczyścisz te nieznośne formy.

Metoda nr 1. Nadtlenek wodoru

Jak sama nazwa wskazuje, w tej metodzie będziesz używać nadtlenku wodoru. Musisz więc przygotować wodę utlenioną, butelkę ze spryskiwaczem i miękką szmatkę. Możesz również użyć bawełnianych wacików do czyszczenia małych i ciasnych miejsc, do których nie może sięgnąć zwykła szmatka.

Gdy masz już wszystkie materiały, zacznijmy. Najpierw wytrzyj obszary do oczyszczenia. Wystarczy zwykłe przetarcie, aby usunąć jak najwięcej zabrudzeń. Po przetarciu obszarów, ale nierozcieńczony nadtlenek wodoru do butelki z rozpylaczem. Następnie spryskaj dotknięte obszary.

Wytrzyj spryskane obszary czystą szmatką po pozostawieniu środka chemicznego na kilka minut. W razie potrzeby możesz to powtórzyć kilka razy. Ciemne plamy będą usuwane powoli, a potem wyczyść je normalnie, tak jakbyś usuwał pozostałości chemikaliów.

Metoda nr 2. Wybielacz

Następną metodą, którą omówię, jest metoda wybielania. Wybielacz jest najczęściej używanym środkiem chemicznym w czyszczeniu. Możesz też wyczyścić wiele zarazków i bakterii, pleśnie nie są wyjątkiem. Możesz użyć tego do leczenia pleśni, ale radzę używać tej metody rzadko.

Wybielacz może wysuszyć uszczelki lodówki i spowodować ich pęknięcie. Z wybielaczem uszczelki szybko się pogarszają wraz z częstotliwością ich używania. Przygotuj więc wybielacz, wodę, miękkie ściereczki, butelkę ze spryskiwaczem. Możesz również spróbować użyć wazeliny jako środka poślizgowego.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wytarcie obszaru czystą szmatką i usunięcie jak największej ilości brudu. W butelce ze spryskiwaczem wymieszaj część wybielacza z dwukrotnie wodą. Dobrze wymieszaj roztwór i nałóż go na dotknięte obszary i pozostaw na kilka minut.

Po kilku minutach wytrzyj nadmiar wybielacza miękką ściereczką. Użyj bawełnianych wacików w małych i ciasnych miejscach. Zachowaj ostrożność podczas wycierania, ponieważ zaschnięty roztwór i zbyt duża ilość wybielacza uszkodzą uszczelki.

Dokładnie usuń nadmiar wybielacza. Używaj smarów, takich jak wazelina, aby zmniejszyć tarcie występujące u uszczelek.

Metoda #3. WD-40

Inną metodą jest użycie WD-40, który okazał się skuteczny w usuwaniu różnego rodzaju plam i pleśni. Wszystko czego potrzebujesz to WD-40, który można kupić online, miękka ściereczka, waciki i łagodny środek czyszczący.

Ta sama metoda, jak poprzednie, oczyść obszar i usuń jak najwięcej brudu. Rozpyl WD-40 na plamy i pozostaw środek chemiczny na kilka minut, a następnie zetrzyj go czystą, miękką szmatką.

Jeśli występują ciasne i małe obszary, użyj wacików, aby dotrzeć do tych miejsc. Powtórz ten proces, jeśli uznasz to za konieczne. Powierzchnie naniesione za pomocą WD-40 należy czyścić normalnymi metodami czyszczenia.

Wskazówki dotyczące czyszczenia

Aby ułatwić czyszczenie, możesz skorzystać z poniższych wskazówek dotyczących czyszczenia uszczelek lodówki.

Wskazówka nr 1. Biały ocet jako ochrona przed pleśnią

Ocet ma wiele właściwości chemicznych, dzięki którym jest dobrym środkiem czyszczącym i konserwującym. Możesz użyć białego octu, aby zapobiec rozwojowi pleśni w przyszłości. Aby to zrobić, po prostu wetrzyj biały ocet w ściany i uszczelki lodówki. Może to zapobiec gromadzeniu się i tworzeniu pleśni. Biały ocet może być również używany do czyszczenia kilku plam, w tym plam pleśni, chociaż nie jest tak skuteczny jak inne metody, o których wspomniałem powyżej.

Wniosek

Jak wyczyścić pleśń z uszczelki lodówki? Dzięki tym trzem metodom pleśń z uszczelki lodówki zniknie. Nie tylko zaoszczędziłeś na kosztownym, dogłębnym czyszczeniu swojej lodówki, ale także nauczyłeś się umiejętności utrzymywania lodówki w dobrym stanie. Mam nadzieję, że dowiedziałeś się czegoś z tego artykułu i pomogło ci to w taki sam sposób, w jaki pomogło mi w problemach z pleśnią mojej lodówki.