Jak wyciągnąć gumę z suszarki? 7 niesamowitych sposobów!

Kiedy przyjaciel cię pyta, jak wyciągasz gumę z suszarki? Być może nie możesz mu odpowiedzieć, ponieważ nie jesteś pewien, jaka jest rzeczywista metoda na pozbycie się gumy do suszarki, a właśnie o tym powie ci ten artykuł.

Dzieje się tak, gdy spieszymy się lub leniwy, aby sprawdzić nasze kieszenie. A my wrzucamy ubrania do suszarki, nie wiedząc, że ktoś zostawił gumę do żucia w dżinsach lub kurtce, co spowoduje duży bałagan w środku. Wtedy zdajemy sobie sprawę, że odrobina wysiłku może oszczędzić Ci poświęcenia prawie pół godziny i energii na czyszczenie suszarki. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jak wyciągnąć gumę z suszarki? 7 niesamowitych sposobów!

Sposoby usuwania gumy z bębna suszarki

Czytaj dalej, aby znaleźć metody, które dostarczą Ci wystarczających informacji, i nie musisz wyszukiwać w Google, jak ponownie wyjąć gumę z suszarki.

#1. Używaj naturalnych olejków

Stosowanie w diecie naturalnych olejów, takich jak rzepak, orzech arachidowy czy kokos, nie tylko pomaga zachować dobrą kondycję i zdrowie. Ale możesz też naprawić bałagan spowodowany przez gumę w suszarce. Nie widzisz związku między dietą a suszarką? Cóż, tak samo jest z nami. Ale przynajmniej nasz problem zostanie rozwiązany. Nałóż sporą ilość dowolnego oleju w zależności od twoich upodobań i niechęci i pozostaw na około 5 minut. Guma stanie się miękka po kontakcie z olejem, a następujące rzeczy są łatwe. Wystarczy zeskrobać gumę z korpusu suszarki i voila! Znowu masz swoją elegancką suszarkę.

#2. Użyj kostek lodu

Wszyscy mamy w lodówce kostki lodu, które są świetnym składnikiem do ochłodzenia naszego nastroju chłodnymi i orzeźwiającymi napojami. Poza tym kostki lodu doskonale radzą sobie z usuwaniem gumy balonowej z każdego rodzaju powierzchni, w tym z wewnętrznej metalowej powierzchni bębna suszarki. Musisz otworzyć lodówkę i wyciągnąć kilka kostek z tacy.

Umieść je w plastikowej torbie lub użyj rąk do przetarcia gumy. Guma zacznie odrywać się powoli i stopniowo. Gdy stanie się miękki i giętki, usuń go za pomocą szpatułki i po owinięciu w plastikową lub papierową torbę wrzuć do kosza na śmieci. Jeśli nie będziesz ostrożny podczas wyrzucania gumy, prawdopodobnie przykleisz ją w inne miejsce. To bezpośrednio oznacza, że ​​musisz wykonać dodatkową pracę.

#3. Użyj proszku do prania

Jeśli nie chcesz używać artykułów gospodarstwa domowego lub kuchennych, mamy dla Ciebie alternatywy. Możesz użyć proszku do prania, aby wyczyścić bęben suszarki i uzyskać z niego pranie bez plam. Zrób pastę z ciepłej wody i proszku do prania w misce. Nałóż pastę na szmatkę lub bezpośrednio na dotknięty obszar. Pocieraj obszar. Następnie uruchom ładunek starych, wilgotnych ręczników, aby usunąć resztki pasty z suszarki. Dowiedz się, jak używać pojemników na pranie w pralce ładowanej od przodu.

#4. Użyj arkuszy do suszenia

Arkusze suszarki zdziałają cuda, aby usunąć gumę do żucia z suszarki. Te prześcieradła nie tylko zapobiegają elektryzowaniu się i gnieceniu ubrań, ale także usuwają gumę. Weź prześcieradło i otwórz pokrywę lub drzwi suszarki. Połóż na nich prześcieradło nasączone ciepłą wodą i pozostaw na prawie 10-15 minut, a guma opuści korpus suszarki. Oto 8 najlepszych alternatywnych arkuszy suszarki.

#5. Użyj suszarki do włosów

Być może nigdy nie pomyślisz, że suszarka do włosów to doskonały sposób na pozbycie się gumy do suszarki. Ale jest to możliwa i podstawowa technika, której każdy może spróbować. Suszarki do włosów nadają się do usuwania gumy i pomagają usunąć plamy. Wystarczy otworzyć drzwi suszarki i przytrzymać suszarkę w kierunku gumowanego obszaru. Gorące powietrze na zewnątrz spowoduje stopienie kleju. Następnie zeskrob ten klej plastikową skrobaczką, aby go wyciągnąć.

#6. Użyj sody oczyszczonej i pasty octowej

Ta jest moją ulubioną techniką i polecam ją wypróbować. Musisz zrobić pastę z dwóch przedmiotów. Przepis na tę mieszankę zawiera dwie łyżki sody oczyszczonej i cztery łyżki octu. Możesz użyć dowolnego octu.

Wymieszaj oba składniki, aby uzyskać gęstą pastę. Nałóż pastę na obszar, który ma być oczyszczony i wyszoruj starą szczoteczką do zębów. Każdy powinien mieć w domu wyrzuconą szczoteczkę do zębów, ponieważ jest lepsza niż większość szczoteczek, jeśli chodzi o czyszczenie i pocieranie. Cóż, kiedy dwa potężne środki czyszczące, ocet i soda oczyszczona, połączą się, robią magię i usuwają gumę oraz twoje zmartwienia.

Możesz użyć octu lub sody oczyszczonej zamiast ich mieszanki, jeśli nie masz tych składników i spieszysz się z wysuszeniem wilgotnych ubrań.

#7. Podgrzej suszarkę

Załóżmy, że nie chcesz pocierać i szorować chemikaliów. Następnie podłącz suszarkę i uruchom ją na gorących ustawieniach w połączeniu z najbardziej wydłużonymi ustawieniami czasu. Klej stopi się, a oderwanie go będzie łatwe. I tego wszyscy pragniemy w naszym życiu. Uczynić to prostym.

To okładka

Oto wszystko, co chciałeś wiedzieć. Jak wyciągnąć gumę z suszarki to pytanie, które każdy, kto robi pranie, zadaje sobie raz w życiu. Otrzymałeś odpowiedzi i mamy nadzieję, że wyniki Cię zadowolą. Możesz dowiedzieć się, jak często czyścić odpowietrznik suszarki.