Jak wybrać zapachy świec

Planujesz kupić świece? Czy nie wiesz, jaki zapach świecy uzyskać? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś, bo pokażemy Ci sposoby na wybór zapachów do świec.

Świece są świetne. Występują w szerokiej gamie kolorów i zapachów, więc dlaczego ich nie kupić? Świetnie nadają się do dodawania przyjemnych zapachów do Twojego domu. Ale zanim zaczniesz kupować świece, musisz wiedzieć, jak wybrać zapachy świec.

Jak wybrać zapachy świec

Wskazówki dotyczące wyboru zapachów świec

Po pierwsze, nie wybieraj zbyt wielu różnych zapachów jednocześnie. Najlepiej wybrać 3 lub 4 różne rodzaje świec, które pachną tak samo we wszystkich warstwach (jak wanilia). Upewnij się, że mają te same nuty zapachowe; Ziarna kawy powinny pachnieć jak ziarna kawy – nie kakao, ziemia, drewno czy dym (w zasadzie każda inna nuta poza „kawą”).

Zastanów się też, jaka jest pora roku. Peppermint jest bardzo świąteczny, ale tak naprawdę nie krzyczy na mnie lato.

Jeśli masz ochotę na określony kolor, wybierz pasujący zapach świecy. Na przykład, jeśli chcesz, aby czerwona świeca była centralnym elementem Twojego stołu, wybierz świecę o zapachu czerwonym lub żurawinowym.

Ponownie zastanów się, jaka jest pora roku i jakie to uczucie. Najlepiej latem chodzić lżej, aby twój dom nie pachniał jak spocone skarpetki po zamknięciu przez cały dzień!

Zastanów się też, jaki nastrój chcesz mieć w domu. Czy chcesz, aby było ciepło i serdecznie? Chłodny i uspokajający? Zabawny czy poważny? Wybierz odpowiednio świece. Jeśli nie możesz wybrać dwóch różnych zapachów, które pasują do obu, wybierz jeden i dodaj świecę po drugiej stronie z tą samą nutą zapachową (która zwykle jest dość zbliżona).

To sprawi, że twój dom będzie pachniał jak dwa różne zapachy zmieszane razem, co jest całkiem miłe. Dobrze jest to również zrobić, jeśli chcesz pozbyć się wznoszenia w swoim domu. Dodaj świecę, która pachnie podobnie przez około miesiąc, a potem powinna zniknąć!

Zapachy świec i ich cel

Jeśli nadal nie masz pewności, jaki zapach świecy kupić, zastanów się, dlaczego chcesz kupić zapachy świec. Na przykład, jeśli chcesz, aby twój dom ładnie pachniał dla gości, wybierz coś świeżego i kwiecistego, jak lawenda lub frezja. Jeśli zapraszasz ludzi, aby obejrzeć mecz w telewizji lub po prostu odpocząć, dobrym wyborem będzie wanilia lub kawa.

Jeśli chcesz tylko zapachu świecy dla siebie, ponieważ od czasu do czasu jest to coś miłego, upewnij się, że pachnie wystarczająco znajomo, abyś wiedział, jaki to zapach, gdy ktoś wchodzi do twojego domu! Możesz to łatwo zrobić, wybierając podobny zapach na wszystkich warstwach świecy (jak wanilia).

Pamiętaj tylko o tych wskazówkach, jak wybrać zapachy świec, a już wkrótce Twój dom wypełni się zapachami świec, które pokochasz!

Najlepsze zapachy do świec

Świece są świetne, ale ważne jest, aby wybrać odpowiednie zapachy, w przeciwnym razie Twój dom może dziwnie pachnieć. Więc jakie są dobre zapachy świec? Oto 10 najlepszych zapachów świec, które warto wypróbować:

  • Lawenda – pachnie uspokajająco i relaksująco, idealne, jeśli chcesz się wyciszyć po ciężkim dniu w pracy.
  • Wanilia — wanilia jest słodka i ma romantyczne wibracje, więc jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz, aby Twój dom był wypełniony miłością.
  • Kawa — kawa wydziela zachęcającą atmosferę, dzięki czemu jest idealna na spotkania towarzyskie, takie jak przyjęcia.
  • Róża — róże mają czysty kwiatowy zapach, który sprawia, że ​​każde miejsce jest spokojniejsze.
  • mięta pieprzowa — to jest dobre na święta, ponieważ ma w sobie świąteczny nastrój.
  • Cynamon – Cynamon ma przytulne uczucie, idealne, gdy chcesz się przytulić w swoim pokoju.
  • Liście mięty – To odświeża i odmładza. To jak wzięcie głębokiego oddechu świeżego powietrza!
  • Cytryna – Cytryna pachnie jasno i podnosząc na duchu, więc ta jest świetna, jeśli potrzebujesz natychmiastowego polepszenia nastroju.
  • Choinka — jeśli urządzasz przyjęcie z dużą liczbą osób, jest to idealne rozwiązanie, ponieważ kto nie lubi tego świątecznego zapachu?
  • Sosnowe szyszki — Podobnie jak sosny wydzielają przyjemny leśny zapach, ta świeca sprawia, że ​​w Twoim domu pachnie natura lub spacer po lesie.

Niezależnie od tego, jaki zapach chcesz mieć w swojej przestrzeni, wystarczy zapalić dobrą świecę i cieszyć się zapachami!

Oto kilka różnych rzeczy dotyczących wyboru zapachów do świec.

Nie musisz dobierać zapachu do pory roku, nawet jeśli oznacza to, że Twoja ulubiona świeca dyniowa pachnie niebiańsko jesienią. Twoje zmysły mogą płatać Ci figle, ale uczucie, że jest zima z zapachem cydru jabłkowego, nie oznacza, że ​​się mylisz.

Wnioski dotyczące wyboru zapachów świec

Masz to! Jeśli nadal nie masz pewności, jak wybrać zapachy świec, po prostu postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, a wkrótce Twój dom będzie pachniał wspaniale! Zamiast wydawać zbyt dużo pieniędzy na kupowanie świec, które są słabej jakości lub w ogóle nie mają zapachu, wybierz coś, co jest tego warte. Nie bój się eksperymentować z różnymi zapachami, ponieważ gdy znajdziesz taki, który Ci odpowiada, kup tyle, ile chcesz.

Świece są cudowne, ale tylko wtedy, gdy są dobrze zrobione. Możesz sprawić, by każde miejsce pachniało lepiej, wybierając zapachy świec zgodnie z naszym przewodnikiem tutaj. Wystarczy trochę prób i błędów, zanim zorientujesz się, które z nich działają najlepiej, ale kiedy już to zrobisz, nie powstrzymasz pozytywnych skutków posiadania świec w domu!