Jak wybrać odpowiedni wosk do świec

Świece to stara tradycja, która jednak zyskała poważną popularność w czasach nowożytnych. Dla większości z nas świece służą przede wszystkim do dekoracji lub do zapewnienia przyjemnego zapachu w domu. W tym artykule pokażemy Ci jak dobrać odpowiedni wosk do świec.

Chociaż świece mają o wiele więcej zastosowań, nie są tylko dekoracją lub zapachem. Świece mogą poprawić nastrój i poziom energii, wytwarzając jony ujemne, które zmniejszają stres i zwiększają czujność umysłową. To także doskonałe produkty do pielęgnacji skóry!

Jak wybrać odpowiedni wosk do świec

Jak wybrać odpowiedni wosk do świec

Kupując świece w lokalnym sklepie, prawdopodobnie zauważysz, że dostępnych jest wiele różnych rodzajów świec. Istnieje kilka ważnych czynników związanych z wyborem odpowiedniego wosku do świec. Obejmuje to grubość świecy, rodzaj słoika, z którym jest sprzedawana, jak długo się pali (jak długo powinna się świecić moja świeca), a nawet gdzie jest rozprowadzana.

Grubość świecy.

Wybierając odpowiedni wosk do świec, należy wziąć pod uwagę grubość świecy. Odpowiedni wosk do świec zapewni wystarczającą ilość zapachu, ale nie na tyle ciężką, by wypełnił pomieszczenie nie pozostawiając miejsca na świeże powietrze. Świece są zazwyczaj dostępne w małych, średnich, dużych i bardzo dużych rozmiarach.

Z jakim rodzajem słoika jest sprzedawany?

Różne rodzaje słoików i świeczników mogą dawać różne efekty w zależności od tego, jak wyglądają i jak świeca do nich pasuje. Na przykład, jeśli kupisz krótką i grubą świecę, która jest dostarczana w wysokim świeczniku, będzie miała „romantyczny” klimat. Jeśli kupisz gładką, smukłą świecę pieńkową bez świecy, uzyskasz efekt zupełnie inny niż wspomniany powyżej.

Zastanów się, jak długo się pali.

Istnieje kilka czynników decydujących o tym, jak długo powinny się palić Twoje świece. Musisz wziąć pod uwagę, czy Twoje świece będą palić się w przewiewnym miejscu (jak jest, gdzie zamierzasz palić świecę), ile czasu zajmie wyprodukowanie każdej świecy (odpowiedni czas palenia dla świec zależy od ich rozmiar), a nawet jakiego rodzaju knota używasz.

Gdzie jest dystrybuowany?

Ponieważ klienci mają tendencję do kupowania produktów wytwarzanych lokalnie, odpowiedni wosk do świec może się różnić w zależności od miejsca ich produkcji. Na przykład odpowiedni wosk do świec produkowanych w Japonii będzie inny niż właściwy wosk do świec pochodzących z Indii lub Ameryki Północnej. Starannie wybieraj odpowiednie produkty woskowe!

Rodzaje wosku, które powinieneś znać

Skoro już wiesz, jak wybrać odpowiedni wosk do świec, powinieneś również wiedzieć, jakie są dostępne rodzaje.

Istnieją zasadniczo trzy rodzaje wosku, które powinieneś znać:

Wosk parafinowy

Często określa się go mianem właściwego wosku do świec, parafina to produkt ropopochodny. Jednak niektórzy uważają, że jest to szkodliwe dla ich zdrowia i skarżą się, że świece parafinowe wytwarzają więcej sadzy niż świece sojowe.

Na ten temat toczyła się spora debata, a my udzielimy Ci informacji, dlaczego niektórzy uważają, że świece parafinowe są słuszne i dobre, a inni nie zgadzają się z odpowiednim woskiem do świec i wolą inne rodzaje, takie jak wosk pszczeli lub świeca sojowa (a nawet warzywna).

Parafina jest zwykle mieszana z olejem palmowym, bawełnianym lub kokosowym. Niektórzy uważają, że mieszanie sprawia, że ​​właściwy wosk jest lepszy, ale szczerze mówiąc, nie ma to żadnego znaczenia, jeśli mieszają odpowiedni wosk do świec.

Wosk pszczeli

Ten właściwy wosk do świec był kiedyś szeroko stosowany w produkcji świec, dopóki komercyjni producenci świec nie zaczęli używać tańszych składników, takich jak parafina i odpowiedni wosk sojowy do świec.

Jest droższy niż większość właściwych rodzajów wosków, ale to sprawia, że ​​wosk pszczeli to odpowiednie świece, które mają dłuższą żywotność. Interesujące w świecach z wosku pszczelego jest to, że podczas spalania mogą nawet wytwarzać jony ujemne, co jest dobre dla zdrowia i nastroju! Plus, zdecydowanie nie musisz się martwić o sadzę z woskiem pszczelim odpowiednim woskiem do świec!

Wosk sojowy

Ten odpowiedni wosk do świec jest produkowany z ziaren soi. Jeśli jesteś świadomy swojego zdrowia, ten właściwy wosk jest zdecydowanie odpowiedni dla Ciebie, biorąc pod uwagę, że jest to całkowicie naturalny odpowiedni wosk do świec.

Ma niższą temperaturę topnienia, co sprawia, że ​​szybko się topi, ale oznacza to również, że produkty takie jak tarty można wytwarzać z wosku sojowego do świec, ponieważ zapach jest łatwo uwalniany pod wpływem ciepła (lub mikrofal).

Wniosek

Właściwy wosk do świec jest często niezbędnym elementem produkcji świec. Odpowiedni wosk należy dobierać ostrożnie, ponieważ wpłynie on na cały proces, a nawet da różne rezultaty.

Główne dostępne obecnie rodzaje to parafina, wosk pszczeli i soja. Każdy z nich ma swoje własne cechy, które sprawiają, że są odpowiednie lub nieodpowiednie w Twojej konkretnej sytuacji.

Ważne jest, aby poznać każdy z nich przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniego wosku do świec, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Więc jaki rodzaj wosku lubisz najbardziej? Powiadom nas! Chętnie poznamy Twoją opinię!