Jak wybrać lodówkę na wino? 3 przydatne wskazówki dotyczące przechowywania cennego wina!

Czy wiesz już, jak wybrać lodówkę na wino? Wina są przechowywane w specjalnie zaprojektowanej dla nich lodówce, więc wybierz lodówkę z funkcjami, które pozwolą zachować aromat Twoim winom. Mówiąc prościej, możesz łatwo wybrać jeden, ponieważ jest on łatwo dostępny na rynku. Chociaż istnieją różne rodzaje lodówek do wina, ważne jest, aby chwycić właściwą. Później, gdy będziemy dalej zagłębiać się w ten artykuł, poznasz kilka ważnych prawd, na które musisz zwrócić uwagę przy wyborze lodówki na wino.

Niemniej jednak naszym głównym celem posiadania odpowiedniej lodówki jest zabezpieczenie naszych towarów i zapewnienie ich trwałości do spożycia. Chcemy serwować nasze wina w jak najlepszym stanie, prawda?

Jak wybrać lodówkę na wino? 3 przydatne wskazówki dotyczące przechowywania cennego wina!

Wybierz Wina Fidge; Znaczące prawdy na temat lodówki na wino

Wiedząc, jak wybrać lodówkę na wino, jeśli mówimy o utrzymaniu świeżości wina, nie ma znaczenia, czy jesteś jednym z entuzjastów wina, czy nie. To ważne dla obu stron. Jak więc wybrać lodówkę na wino? Najpierw rozważ rzeczy opisane poniżej.

#1. Poznawanie lodówki na wino

Lodówka na wino to urządzenie, które ma moc chłodzenia wina o wymaganej temperaturze, która jest nieco cieplejsza niż typowe lodówki. Jeśli jesteś nowy w tym winie, możesz, ale nie musisz, wiedzieć, że istnieją trzy kategorie wina. Mamy wina czerwone, białe i musujące.

#2. Rodzaje win

Należy pamiętać, że określony rodzaj wina najlepiej przechowywać w określonej temperaturze. Oznacza to, że nie możesz przechowywać tych win razem w jednej lodówce. Zamiast tego, jeśli chcesz skosztować najlepszego wina, musisz oddzielić każde z nich w odpowiednim miejscu.

Wpisz #1. Czerwone wino

To najczęstsze wino, jakie mamy w domu. Właściwie masz szczęście, jeśli lubisz czerwone wina, ponieważ można je przechowywać w domu, nawet bez lodówki na wino. Jednak nadal potrzebujesz go, jeśli przechowujesz otwarte czerwone wino. Przechowując czerwone wina, upewnij się, że trzymasz je z dala od światła – zwłaszcza światła słonecznego.

Pomocne byłoby również, gdybyś miał szufladę lub szafkę, w której można je ustawić poziomo.

Wpisz 2. Białe wino

Ten rodzaj wina najlepiej podawać schłodzony. Ustaw lodówkę na 10 do 16 stopni Celsjusza, jeśli przechowujesz takie wino. Czy smak można uznać za aromatyczny po przechowywaniu ich przez 3 lata. Należy zauważyć, że takie wina mają najlepszy smak, jeśli otworzy się je w roku rocznika.

Wpisz #3. Wino musujące

W porównaniu z dwoma pierwszymi winami wino musujące najlepiej podawać w temperaturze 4 stopni Celsjusza, czyli dość chłodnej. Musisz upewnić się, że po wylaniu trochę wina odbierzesz z powrotem kor, aby zapobiec jego zepsuciu.

Wskazówki dotyczące przechowywania wina

Teraz, gdy dotarliśmy do tego punktu, możesz być zdezorientowany tym, czym jest lodówka na wino. Przeczytaj, co to jest wino z lodówki, aby zrozumieć. Niezależnie od tego, omówiliśmy główną kwestię, ponieważ mamy do czynienia z różnymi rodzajami wina, czyli temperaturą, w jakiej są one przechowywane. Nadszedł czas, abyśmy poznali klucze do ich idealnego przechowywania.

#1. Utrzymuj stałą temperaturę

Jest to niezbędne, ponieważ wina mogą ulec uszkodzeniu, jeśli temperatura w lodówce się zmienia. Spowoduje to, że wino ulegnie rozszerzeniu i skurczeniu, co może spowodować wypchnięcie korka z jego miejsca lub skurczenie go, powodując przesiąkanie.

Zawsze musisz upewnić się, że wilgoć w korku jest utrzymywana, aby jego siła blokująca nie mogła się rozproszyć. Dlatego zawsze sprawdzaj, czy coś jest nie tak z termostatem lodówki na wino lub innymi elementami, które mogą powodować wahania temperatury. Następnie napraw to od razu.

#2. Trzymaj je z dala od świateł

To jest ogólna zasada dla wszystkich win. Trzymanie ich w ciemnym miejscu jest lepsze, ponieważ światło – zwłaszcza światło słoneczne – może spowodować przedwczesne starzenie się wina. Dlatego kolorowa butelka – najczęściej brązowawa lub czarniawa – może odfiltrować światło, które do niej wpada.

Ale co ze światłami, które mamy w domu? Czy mogą uszkodzić wina? Jest to możliwe, jeśli są na nie narażeni przez długi czas. Jednak korzystną wskazówką jest wybór światła żarowego do pomieszczenia, w którym przechowujesz wina, ponieważ emituje ono mniejszą ilość promieniowania UV niż świetlówka.

#3. Unikaj wibracji pamięci

Nie jest dobrze, aby wina były poddawane wibracjom. Wiesz dlaczego? Wibracje mogą wywołać reakcje chemiczne, które mogą wpłynąć na stan twojego wina, co prawdopodobnie spowoduje jego bardzo szybkie starzenie się. Czy wiesz, że wibracje są szkodliwe dla twojego wina?

Wibracje te mogą również powodować wzbijanie osadów w winach starszych wieków, które mogą mieć zbożowy posmak. Jednak nie jest to wielka rzecz, jeśli przechowujesz wino tylko przez krótki czas, ale nadal musisz zrobić wszystko, aby było przyzwoite.

Końcowe słowa

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu nauczyłeś się wybierać lodówkę na wino. Dziękuję za przeczytanie do końca tego artykułu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane! W tym momencie możesz chcieć wiedzieć, dlaczego Twoja lodówka czasami się nagrzewa. Zrozumienie elementów lodówki i odnotowanie typowych problemów, z jakimi zwykle się boryka, bardzo Ci pomoże w przyszłości. To wszystko.