Jak wybrać datę ślubu: 3 najlepsze czasy

Łatwo jest wiedzieć, jak wybrać datę ślubu, kierując się trzema względami. W tym artykule omówimy najlepsze potencjalne daty ślubu dla wszystkich typów par.

Przy wyborze dnia ślubu możesz zastosować sentyment i praktyczność. A na wypadek, gdybyś sam planował swój ślub, oto krótki i łatwy do zrozumienia przewodnik, jak zaplanować wesele bez konsultantki ślubnej.

Jak wybrać datę ślubu: 3 najlepsze czasy

Wzięcie ślubu? Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią datę ślubu!

Wybierz sentymentalną datę ślubu

Jeśli nie masz pewności, jak znaleźć datę ślubu, najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie listy potencjalnych dat ślubu jest zapisanie dat, które zapadają w pamięć i są ważne dla Ciebie i Twojego partnera. Mogą zawierać datę pierwszego spotkania, datę lub wyjątkową randkę, która jest sentymentalna dla twojego związku.

Zaletą wyboru sentymentalnej daty ślubu jest to, że będzie ona również łatwa do zapamiętania. I oczywiście jest coś znaczącego w obiecywaniu sobie wiecznej miłości w dniu, który jest również ważny dla ciebie.

Jedyną potencjalną przeszkodą w organizacji dnia ślubu w określonym dniu jest to, że może być trudno zarezerwować. Może się również okazać, że trudno jest zorganizować wesele w określonym dniu, aby zapewnić, że goście, do których chcesz przybyć, mogą wziąć udział z powodu sprzecznych harmonogramów.

Wybierz praktyczną datę ślubu

Jeśli chodzi o wybór potencjalnej daty ślubu, również chcesz być praktyczny. Oznacza to, że dzień, który wybierzesz na wesele, byłby łatwy dla uczestników, a nie wtedy, gdy mogliby nie być w stanie przybyć z powodu pracy i innych obowiązków.

Co więcej, możesz również wybrać datę ślubu, aby pomóc w utrzymaniu budżetu weselnego. Na przykład niektóre wesela w dni powszednie są tańsze niż wesela weekendowe, ponieważ nie są tak pożądane, jak wesela weekendowe.

Sprzedawcy, przyjęcia i inne elementy mogą mieć niższą cenę w dni powszednie. Na przykład przeczytaj, ile kosztuje ślub Disneya, w którym przekonasz się, że wesela w dni powszednie są tańsze niż te, które odbywają się w weekendy.

Wybierz datę ślubu na podstawie sezonu

Planując swój wyjątkowy dzień, niektóre pary mają na uwadze oprawę ślubną i motyw przewodni. Biorąc to pod uwagę, możesz strategicznie wybrać datę ślubu, aby jak najlepiej wykorzystać lokalizację lub dzień.

Na przykład możesz wybrać datę ślubu na podstawie pory roku. Jest to szczególnie preferowane, jeśli masz ślub w plenerze lub w miejscu docelowym, gdzie niektóre miejsca są wyjątkowo piękne w określonych porach roku.

Ty i Twój współmałżonek możecie chcieć ślubu w zimowej krainie, kolorowego wiosennego ślubu, intymnego jesiennego ślubu lub letniego wesela na plaży. Tylko upewnij się, że zarezerwujesz miejsce wcześniej, ponieważ mogą być pełne w wybranej dacie ślubu.

Jak szybko należy wybrać datę ślubu?

Musisz wiedzieć, jak wcześnie wybrać datę ślubu: miesiąc po zaręczynach. W ten sposób wygodnie zaplanujesz i zaaranżujesz wszystkie niezbędne elementy i wymagania dotyczące wesela.

Planowanie ślubu trwa zwykle rok przed dniem ślubu, więc najlepiej jest ustalić datę ślubu wcześniej. Dodatkowo pamiętaj, że terminy i zaproszenia na ślub wyślesz dość wcześnie, a znajomość daty pomoże gościom w ustaleniu harmonogramu uczestnictwa.

Sprawdź, jak wcześnie jest za wcześnie na zaproszenia ślubne, aby poznać więcej pomocnych wskazówek dotyczących wysyłania zaproszeń.

Jaka jest najczęstsza data ślubu?

Najczęściej wybierane daty ślubu to styczeń, luty, kwiecień, maj, wrzesień, październik i grudzień, w oparciu o trendy ślubne i raporty z 2021 roku. Te daty ślubu zwykle przypadają w specjalne święta, takie jak Nowy Rok, Walentynki, Święto Pracy, a nawet Sylwester.

Weekendy w te dni słyną również z wesel. A jeśli interesuje Cię najpopularniejszy miesiąc na ślub, to jest październik, zazwyczaj w sobotę.

Jeśli więc pożądana data ślubu przypada w tych popularnych czasach, najlepiej wcześniej zabezpieczyć miejsce i dostawców. Możesz również wybrać dzień przed lub po tych popularnych datach ślubu jako alternatywę.

Jaki jest najtańszy miesiąc na ślub?

Pary mogą strategicznie wybrać datę ślubu, aby obniżyć wydatki na ślub. Na przykład najtańsze miesiące na ślub to styczeń, marzec, kwiecień i listopad, ponieważ nie są to szczyty sezonu weselnego.

Miejsca i sprzedawców są łatwe i tańsze w rezerwacji niż wakacje, a najpopularniejszym sezonem na ślub jest lato. Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących oszczędzania budżetu, oto jak zapłacić za ślub.

Czy najpierw wybierasz datę ślubu lub miejsce?

Planowanie ślubu najlepiej wykonać, jeśli wybierzesz datę ślubu, a następnie miejsce wesela. Data jest często bardziej krytyczna i możesz ją stale dostosowywać w zależności od dostępności miejsca.

Gdy masz już te dwa elementy weselne, możesz zacząć wysyłać swoje zapisane daty, aby zapewnić frekwencję gości.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jak wybrać datę ślubu, biorąc pod uwagę daty sentymentalne, praktyczne i sezonowe.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogły Ci znaleźć wymarzoną i idealną datę ślubu. Zapraszam do przeglądania naszego bloga, gdzie znajdziesz wszystko, co związane jest z planowaniem ślubu.