Jak wybrać biżuterię ślubną: 3 kluczowe czynniki

Nie czuj się przytłoczony, ponieważ naukę wyboru biżuterii ślubnej można uprościć w trzech wskazówkach. Będziesz wiedziała, jak wybrać biżuterię ślubną w oparciu o suknię ślubną, styl ślubny i osobisty gust.

Zawarliśmy również konkretne wskazówki dotyczące pierścionków, naszyjników, kolczyków i bransoletek, które pomogą Ci wybrać idealną biżuterię na Twój ślub. Aby uzyskać dodatkowe informacje, przeczytaj, jak dodać dodatki do sukni ślubnej.

Jak wybrać biżuterię ślubną: 3 kluczowe czynniki

Biżuteria ślubna 101: jak wybrać biżuterię ślubną

  • Wybierz biżuterię na podstawie swojej sukni ślubnej

Pierwszym sposobem, aby wybrać biżuterię do noszenia w dniu ślubu, jest sprawdzenie sukienki, którą będziesz nosić. Ogólny wygląd panny młodej powinien być spójny, więc wybierz biżuterię ślubną, która będzie pasować do koloru, stylu i sylwetki Twojej sukni.

Na przykład naszyjnik, który będziesz nosić, nie powinien pasować do dekoltu twojej sukienki. Nie potrzebujesz też efektownych kolczyków, jeśli Twoja suknia ślubna jest już bardzo ekstrawagancka.

Ponadto, wybierając biżuterię ślubną, należy pamiętać o kolorze sukni. Wybierz ciepłe lub złote dodatki, jeśli twoja sukienka ma ciepły odcień, podczas gdy srebrne i inne metaliczne powinny wyglądać fantastycznie z chłodnymi i kolorowymi sukienkami.

Jeśli masz trudności z wyborem kolczyków do sukni ślubnej, zapoznaj się z naszym osobnym przewodnikiem.

  • Wybierz biżuterię ślubną na podstawie swojego stylu

Każda panna młoda powinna wybierać biżuterię ślubną w oparciu o styl, jaki ma na myśli. Oprócz sukni ślubnej, motyw ślubny jest ważnym czynnikiem przy wyborze biżuterii, którą założysz.

Na przykład, czy będziesz panną młodą w stylu boho? W takim razie pierścionki i inne dodatki, które będziesz nosić, powinny pasować do kolorowego klimatu tej estetyki.

Możesz również czerpać inspirację z czasu ślubu, miejsca i pory roku. Na przykład kamienie są idealne na wieczorne wesele w pomieszczeniach, podczas gdy wesela plenerowe, w których wykorzystuje się plażę lub kolorowy wiosenny sezon, są bardziej otwarte na koraliki i inne materiały na biżuterię.

  • Znajdź biżuterię na podstawie własnego gustu

Ostatnią wskazówką przy wyborze naszyjnika, kolczyków lub innej biżuterii na swój ślub jest rozważenie własnego stylu. Będziesz wyglądać najlepiej na weselu tylko wtedy, gdy będziesz czuć się pewnie i jesteś sobą.

Nawet jeśli ktoś poleci Ci bransoletkę lub kolczyki, których w głębi nie lubisz, pokaże się, kiedy je nosisz. Nadal chcesz czegoś zgodnego z własnym stylem.

Na przykład, czy wolisz delikatne kawałki czy masywne kawałki? Możesz także przetestować swoją fryzurę ślubną i makijaż za pomocą biżuterii, aby wiedzieć, czy współpracują ze sobą.

Czy możesz nosić kolczyki i naszyjnik razem na ślub?

Możesz nosić pasującą biżuterię ślubną, taką jak kolczyki i zestawy naszyjników, na swój dzień ślubu. Większość narzeczonych wybiera zestawy ze względu na spójny wygląd.

Jednak może to być zbyt rozpraszające, jeśli masz na ślubie wszystkie rodzaje biżuterii. Nadal chcesz wyeksponować suknię ślubną, a panna młoda nie powinna być przyćmiona przez ślubną biżuterię, którą nosi.

Co więcej, sam zestaw może nie uzupełniać sukni ślubnej, gdzie pasujący naszyjnik do kolczyków nie będzie widniał z dekoltem sukni. Wreszcie kolczyki w zestawie mogą również nie pasować do Twojej ślubnej fryzury.

Czy moja biżuteria ślubna musi pasować do mojego pierścionka?

Nie ma żadnych zasad dotyczących wyboru biżuterii ślubnej, która pasuje do Twojej obrączki. Pierścionek zaręczynowy i obrączka nie muszą nawet do siebie pasować.

Oczywiście możesz wybrać kolczyki lub naszyjniki inspirowane stylem Twojej obrączki. Ale jeśli oznacza to wybór biżuterii, która nie będzie pasować do stylu ślubnego, na który się wybierasz, to nie jest tego warte.

Biżuterię ślubną lepiej dopasować do sukni ślubnej. Dlatego też biżuterię ślubną możesz przywieźć do przymierzenia sukni.

Czy panny młode noszą bransoletki?

Chociaż niektóre kobiety nie chcą tego robić, panny młode mogą nosić bransoletki, więc obrączka jest bardziej eksponowana. Ty też chcesz czuć się komfortowo podczas ceremonii, a ciężka bransoletka może rozpraszać twoje ramiona.

Powinieneś wybrać bransoletkę ślubną, która nie odciągnie uwagi od Twojej sukni ślubnej. Niektóre typy rękawów są również piękne same w sobie, więc noszenie biżuterii na ramionach nie jest konieczne.

Ale jeśli nie możesz nosić rodzinnej pamiątki na nadgarstku, zawsze możesz umieścić bransoletkę na bukiecie ślubnym dla sentymentu.

Jakiego rodzaju naszyjnik nosisz z dekoltem w kształcie serca?

Jednym z ulubionych dekoltów sukni ślubnych przez panny młode jest dekolt w kształcie serca ze względu na romantyczny, elegancki i zmysłowy wygląd. Biorąc to pod uwagę, powinieneś wybrać biżuterię, która podkreśla ten kształt dekoltu i nie przysłania szyi ani obojczyków, aby uzyskać pochlebny wygląd.

Wybierz naszyjnik z wisiorkiem, który podąża za krzywizną dekoltu ukochanej. Oznacza to, że wisiorek znajduje się dokładnie między „sercem”.

Naszyjniki drop są fantastyczne, zwłaszcza jeśli dekolt jest głęboki. A jeśli to Ty jesteś na weselu, możesz przeczytać, jaką biżuterię założyć na wesele jako gość.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie nauczyłeś się wybierać biżuterię ślubną, biorąc pod uwagę swoją suknię ślubną, styl ślubny i osobisty gust.

Kluczem jest nie przesadzać, że nie eksponujesz swojej twarzy lub sukienki ze względu na biżuterię. Chcesz też czuć, że akcesoria to nadal Ty i będziesz je nosić w dniu ślubu.