Jak włączyć przyjaciół do ślubu, którzy nie są druhny?

Na sześć fantastycznych sposobów dowiesz się, jak zaprosić na wesele przyjaciół, którzy nie są druhnami. Dawno minęły czasy, kiedy będziesz się czuć źle mając małą liczbę druhen, zwłaszcza gdy masz wiele koleżanek.

Polecamy również przeczytać o tym, czym jest przyjęcie w domu weselnym. Wielkie wesela mają kolejną grupę gości, którą panna młoda ma po zakończeniu wesela.

Jak uwzględnić przyjaciół, którzy nie są druhnami na swoim weselu?

Zaproś ich na ceremonię lub przyjęcie

Nie musisz włączać wszystkich swoich przyjaciółek do swoich druhen, aby poczuły się docenione. Dlaczego nie masz kilku swoich przyjaciółek na ceremonii lub przyjęciu?

Na przykład jeden z twoich przyjaciół może poprowadzić ceremonię, zwłaszcza gdy uważasz, że jest odpowiedzialny i wiarygodny w takiej roli. Niektóre ceremonie ślubne mają również czytania, pieśni, wiersze i modlitwy.

Możesz mieć różnych przyjaciół, którzy wykonują te zadania podczas ceremonii, jeśli chcą. Niektórzy przyjaciele są nawet z natury charyzmatyczni, więc dlaczego nie mieliby ich jako przewodników, MC, a nawet DJ-ów, którzy poprowadzą gości i ożywią tłum na imprezę?

Spraw, by ich stroje były takie same jak na weselu

Goście weselni powinni unikać noszenia tego samego stylu co na weselu. Jeśli jednak masz bliskie koleżanki, które nie znalazły się na Twojej liście druhen, możesz porozmawiać z nimi o ich stroju.

Niech noszą coś podobnego lub związanego z tym, co nosi przyjęcie weselne. Takie podejście jest korzystne, jeśli masz dużą grupę przyjaciół, którzy są blisko siebie.

Noszenie podobnych ubrań będzie również świetnie wyglądać i zdjęcia. I oczywiście Twoi znajomi poczują się bardziej zaangażowani i unikną założenia, że ​​są pomijani.

Uczyń ich honorowymi gośćmi

Czy masz przyjaciółki, które również uważasz za swoje mentorki? Byliby idealni jako Twoi honorowi goście, zamiast być uczestnikiem przyjęcia weselnego.

Honorowy gość może przejść do ołtarza, ale nie stać przy ołtarzu jak wesele. Jednak podczas wykonywania różnych czynności, takich jak weselne prysznice, będziesz mieć ze sobą swoich honorowych gości.

Honorowy gość również opiekuje się panną młodą, więc możesz mieć ich jako swojego przewodnika przed i w trakcie wesela. Aby Twój honorowy gość czuł się bardziej wyróżniający się od innych gości, poproś go, aby ubrał się w określony styl ubioru lub podaruj mu gorsety.

Oto jak wykonać ślubne gorsety, jeśli nie chcesz ich zamawiać.

Przydziel specjalne role na weselu

Twoi znajomi nie muszą brać udziału w programie weselnym, aby czuć się włączonym. Zamiast tego rozważ ich talenty i mocne strony, ponieważ mogą być role, które mogą spełnić na weselu.

Na przykład mogą zrobić twój makijaż, pomóc w fotografii ślubnej, zająć się barem i wykonać inne niezbędne obowiązki podczas twojego ślubu. Upewnij się jednak, że są chętni, ponieważ nie chcesz narzucać im, że nimi rządzisz.

Możesz również sprawdzić, co robi hostessa na weselu, ponieważ niektórzy znajomi mogą woleć być twoją opiekunką. Ale znowu oceń swoją prośbę, ponieważ twoi przyjaciele są tam, aby świętować z tobą, a nie pracować dla ciebie.

Miej je na pierwszy rzut oka

Wesela tradycyjnie mają zwyczaj zwany pierwszym spojrzeniem. Pierwsze spojrzenie ma miejsce, gdy para widuje się w dniu ślubu przed ceremonią.

Ten moment jest idealny na zdjęcia, ale przy pierwszym spojrzeniu możesz też mieć ze sobą znajomych. Zamiast pana młodego na spotkanie z panną młodą, bliscy przyjaciele panny młodej będą na pierwszy rzut oka.

To nietradycyjne podejście jest praktykowane na niektórych weselach ze względu na element zaskoczenia, gdy pan młody widzi swoją narzeczoną przy ołtarzu. Ale, druhna czy nie, bliscy przyjaciele zrobią z tobą pierwsze spojrzenie, będzie niezapomnianym zdjęciem, na które można spojrzeć wstecz.

Ustaw prywatną uroczystość

Ostatnią opcją włączenia przyjaciół na wesele, jeśli nie mogą być druhną, jest po prostu świętowanie ze wszystkimi bliskimi przyjaciółmi. Może to różnić się od weselnego prysznica lub modyfikacji, w której Twoi goście nie ograniczają się tylko do przyjęcia weselnego.

Spraw, aby było bardziej intymne i niezapomniane, zapewniając, że będziesz mieć tylko najbliższych przyjaciół. Powinno to sprawić, że wszyscy poczują się włączeni, nawet jeśli nie zostaną wybrani na druhny.

Czy możesz zrobić wesele bez druhen?

Ustalenie, ile druhen jest na weselu, może być trudne. Niektóre panny młode nawet decydują się nie mieć żadnych druhen, i nadal jest to dopuszczalne.

Pamiętaj, że wielkość ślubu należy do pary. Jeśli masz ochotę na bardzo intymną uroczystość, na ołtarzu mogą być po prostu narzeczeni.

Następnie możesz urządzić bardziej znaczącą uroczystość na przyjęciu, aby Twoi przyjaciele i rodzina czuli się w nim uwzględnieni.

Wniosek

Czy ten przewodnik był pomocny? Nauczyliśmy Cię, jak włączać do ślubu przyjaciół, którzy nie są druhnami:

  • Zaproś ich na ceremonię lub przyjęcie.
  • Poproś ich, aby ubrali się jak na przyjęcie weselne.
  • Uważaj ich za gości honorowych.

Możesz też przydzielić im ważne role weselne, zaprosić je na swoje pierwsze spojrzenie lub umówić z nimi prywatną uroczystość. Nie ma potrzeby zwiększania liczby druhen, ponieważ istnieje wiele sposobów, aby poczuć się wszystkimi zaangażowanymi w swój ślub.