Jak wcześnie powinieneś przybyć na wesele

Jeśli nie masz pewności, jak wcześnie powinieneś przybyć na wesele, zastanów się 15 minut przed tym, co znajduje się na zaproszeniu. Mówimy też o etykiecie, bo nie należy przychodzić późno ani za wcześnie.

Czy już wiesz, co zabrać ze sobą na wesele? Następnie, zanim przyjedziesz, przeczytaj najważniejsze informacje o tym, co musisz dostać na wydarzenie.

Jak wcześnie powinieneś przybyć na wesele

Jak wcześnie należy przybyć na wesele?

Można przyjechać już 15 minut przed godziną ceremonii wskazaną na zaproszeniu ślubnym. Jeśli jest to duże wesele, dopuszczalne jest również przybycie 30 minut przed rozpoczęciem.

W ten sposób możesz upewnić się, że nie spóźnisz się, ale nie za wcześnie, aby para mogła być niezręczna. Nie chcesz przychodzić godzinę wcześniej, ponieważ para może robić zdjęcia, mieć pierwsze spojrzenie lub personel może nadal przygotowywać się do strony.

Przybycie z pewnym czasem przed właściwym programem również pomoże Ci się zrelaksować, a nawet rozejrzeć po obiekcie. Jeśli znasz również innych gości, możesz z nimi porozmawiać w oczekiwaniu na uroczystość.

Co jeśli spóźnisz się?

Niewidoczny lub nieunikniony czynnik, który spowodował, że spóźniłeś się i ceremonia już się rozpoczęła. W tym celu upewnij się, że działasz dyskretnie, aby uniknąć zakłócania programu.

Usiądź cicho w tylnym rzędzie lub znajdź przewodnika, który pomoże ci zająć miejsce. Jednak nie chcesz się ruszać i skupiać się na sobie, gdy rozpocznie się procesja.

Poczekaj, aż panna młoda pojawi się przy ołtarzu, a następnie znajdź swoje miejsce. W niektórych przypadkach może lepiej przyjść na recepcję, jeśli się spóźnisz.

Co jeśli przyjedziesz za wcześnie?

Jeśli przyjedziesz zbyt wcześnie, nigdy nie wysyłaj SMS-ów do młodej pary, ponieważ mają swoje sprawy do załatwienia. Byłoby to lekceważące, więc najlepiej zapytać w okolicy lub samemu zbadać lokalizację.

Pamiętaj jednak, że niektóre miejsca mogą również organizować inne wydarzenia przed harmonogramem ślubu. Rozważ poszukanie poczekalni lub udaj się do pobliskiego miejsca, w którym możesz chwilę poczekać.

Oczywiście nie powinieneś też odchodzić zbyt daleko od miejsca, ponieważ może to spowodować spóźnienie. Zamiast tego spróbuj mieszać się z innymi gośćmi, czekając, aby spędzić czas w znacznie łatwiejszy sposób.

Czy to niegrzecznie spóźniać się na ślub?

Spóźnianie się na wesele jest niegrzeczne, ale mogą wystąpić pewne czynniki, na które nie masz wpływu, a które mogą sprawić, że będziesz spóźnić się, nawet jeśli będziesz ostrożny z harmonogramem. Ale jeśli kiedykolwiek zauważysz, że się spóźnisz, wiedz, że nie trzeba mówić tej parze, ponieważ nie chcesz ich stresować w ich wielki dzień.

Jeśli uczestniczysz w programie, powiedz o tym innej osobie, która również odgrywa rolę w ceremonii, aby mogła wprowadzić poprawki. Para nie powinna uważać tego za niegrzeczną, zwłaszcza jeśli spóźnisz się z powodu zdarzenia losowego, a nie dlatego, że byłeś nieodpowiedzialny z harmonogramem.

Kiedy spóźnisz się, uważaj, aby nie zwrócić na siebie uwagi. Nie chcesz być w centrum uwagi, kiedy wpadasz przez drzwi lub kiedy znajdujesz miejsce.

Wtedy zawsze możesz porozmawiać z innymi przyjaciółmi na przyjęciu i dać się złapać na wydarzeniach. Nie musisz więc robić sceny o swoim opóźnieniu i nie powinno się o tym nawet wspominać.

Czy 9 rano jest za wcześnie na ślub?

Wesele o 9 rano jest nadal dopuszczalne, ale upewnij się, że jest to weekend. Wszystko przed godziną 9 oznaczałoby poproszenie gościa o wczesne wstawanie, a niektórzy mogą nawet potrzebować zarezerwować zakwaterowanie, aby przybyć na czas.

Ten czas byłby idealny na wesele w sobotę rano. Pamiętaj jednak, że będziesz potrzebować również pewnych przygotowań, takich jak makijaż i fryzura, więc 9 rano może być wyzwaniem dla Ciebie i wesela.

Zamiast tego rozważ przesunięcie ceremonii na 10:30, aby przyjęcie odbyło się w dowolnym miejscu od 12 do 12:30 z lunchem. Nie czułbyś presji, aby wstać zbyt wcześnie, a goście nie będą musieli zbytnio dostosowywać swojego porannego harmonogramu.

Oto, jak długo trwają ślubne fryzury i makijaż, aby skutecznie zaplanować poranne przygotowania.

Czy to niegrzecznie opuszczać wesele wcześniej?

Nie jest niegrzecznie wychodzić z przyjęcia weselnego wcześnie, dopóki czekasz na krojenie ciasta. Ta część recepcji jest często dobrym sygnałem do wyjścia, zwłaszcza dla starszych gości.

Krojenie ciasta jest postrzegane jako sygnał zakończenia uroczystości lub rozpoczęcia tańców. Możesz przeczytać, kiedy pokroić tort na weselu, aby dowiedzieć się więcej.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Rozmawialiśmy o tym, jak wcześnie należy przybyć na wesele, gdzie 15 do 30 minut przed godziną wskazaną na zaproszeniu ślubnym powinno być dopuszczalne.

To nie jest ani za wcześnie, ani za późno, ale to drugie może zostać zwolnione, jeśli napotkasz nieuniknioną przeszkodę. Jeśli się spóźnisz, wślizgnij się po cichu do obszaru i nie rób z tego sceny.