Jak używać ziemi okrzemkowej do zwalczania szkodników (5 najlepszych sposobów)

Kliknąłeś na ten artykuł, ponieważ pytałeś, jak wykorzystać ziemię okrzemkową do zwalczania szkodników, prawda? Cóż, użycie ziemi okrzemkowej jest stosunkowo łatwe, poza wiedząc, gdzie ją umieścić.

Musisz umieścić go w odpowiednim miejscu, w przeciwnym razie robaki po prostu przeniosą się w nowe miejsce w twoim domu i nadal będziesz mieć problemy ze szkodnikami. Rozłóż go równomiernie na obszarze, w którym znajdują się robaki, a następnie poczekaj, aż ziemia okrzemkowa wykona swoją pracę, a twój problem ze szkodnikami zniknie.

Jak używać ziemi okrzemkowej do zwalczania szkodników (5 najlepszych sposobów)

Kontynuuj czytanie tego artykułu, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wykorzystać ziemię okrzemkową do zwalczania szkodników. Udzielimy Ci potrzebnej wiedzy.

Czym dokładnie jest ziemia okrzemkowa?

Ziemia okrzemkowa to pozostałości skamieniałego organizmu wodnego znanego jako okrzemki. Jest używany jako środek do zwalczania szkodników ze względu na jego zdolność do zabijania owadów po wystawieniu na działanie i poprzez usuwanie wilgoci z gniazda.

Kiedy ziemia okrzemkowa ma bezpośredni kontakt z egzoszkieletem owada, wysuszy go i w końcu go zabije. Ponieważ owady rozwijają się na obszarach wilgotnych, usuwanie wilgoci za pomocą ziemi okrzemkowej zabije je, jeśli nie uniemożliwi im pozostanie.

Czy ziemia okrzemkowa jest szkodliwa dla ludzi?

Ziemia okrzemkowa jest stosunkowo bezpieczna dla ludzi — chociaż jest to również krzemionka, dlatego należy zachować odpowiednie środki ostrożności. Oprócz stosowania ziemi okrzemkowej jako pestycydu, jest ona również sprzedawana jako suplement diety.

Ta ziemia okrzemkowa o jakości spożywczej nie jest szkodliwa po spożyciu i przechodzi przez przewód pokarmowy, jak każda żywność. Wdychany powoduje podrażnienie i szkodzi płucom, podobnie jak wdychanie kurzu, ale ponieważ jest to krzemionka, jest dla ciebie znacznie szkodliwy.

Co powoduje, że szkodniki trafiają do Twojego domu?

Ciemne szczeliny, rozlane napoje, których nie czyścisz, oraz zakwaszony mop, który zostawiłeś w spokoju, to jedne z wielu powodów, dla których szkodniki pojawiają się w Twoim domu. Częste sprzątanie i sprawdzanie domu jest częścią zapobiegania ukrywaniu się szkodników w domu.

Szkodniki są silnie przyciągane do ciepłego powietrza, żywności, światła i wilgoci, więc zapobieganie takim warunkom w domu może sprawić, że szkodniki nie będą miały optymalnego środowiska do życia na terenie Twojego domu.

Jak zapobiegać inwazji szkodników

Najlepszym sposobem zapobiegania rozwojowi szkodników w domu jest przestrzeganie tych wskazówek.

  • Spróbuj pozbyć się źródeł pożywienia, wody, a nawet schronienia, z którego może skorzystać szkodnik.
  • Wyrzucaj śmieci codziennie.
  • Upewnij się, że wszystkie przedmioty i żywność są przechowywane w szczelnym pojemniku.
  • Usuń bałagan i dziury, aby szkodniki nie miały gdzie mieszkać.
  • Zamknij wszystkie pęknięcia i dziury, aby szkodniki nie mogły wejść.
  • Przeprowadzaj comiesięczne sprzątanie i inspekcję całego domu.

Jeśli masz inny rodzaj problemu ze szkodnikami, możesz zapoznać się z tym, jak myć dom pod ciśnieniem pleśnią i czy powinieneś przeprowadzić kontrolę pleśni przy zakupie domu.

Jak używać ziemi okrzemkowej do odstraszania błędów

Oto kilka sposobów wykorzystania ziemi okrzemkowej do odstraszania owadów.

Metoda nr 1. Poszukaj tuneli

Poszukaj w naszym domu tuneli, z których mogą korzystać owady. Niezależnie od tego, czy jest to mały, czy duży tunel, zlokalizuj je wszystkie.

Ten tunel i ścieżka są używane przez owady do poruszania się po twoim domu, więc jeśli jesteś w stanie je zlokalizować, jesteś blisko ich eksterminacji.

Po zlokalizowaniu nałóż ziemię okrzemkową na wejście do tunelu. Jeśli są dwa sposoby, aby wejść do środka, połóż go na obu końcach.

Zapewni to, że wilgoć z tunelu zniknie, zabijając znajdujące się w nim robaki.

Metoda nr 2. Zastosuj go w pobliżu podstawy roślin doniczkowych

Jeśli na twoich roślinach domowych są szkodniki, możesz umieścić tam ziemię okrzemkową, aby zabić i uniemożliwić im przedostanie się.

Oprócz odstraszania owadów z naszych roślin, ziemia okrzemkowa może również odżywiać Twoje rośliny, przedłużając wilgotność gleby.

Metoda nr 3. Korzystanie z odpowiednich narzędzi

Zamiast po prostu posypać ziemię okrzemkową na wierzch domu owada, lepiej użyć miotełki z dyszą, aby naprawdę dostać się do domu owada. Kiedy jest to zrobione w ten sposób, szkodniki nie mają dokąd uciec i po prostu giną na miejscu.

Po zakończeniu procesu upewnij się, że odpowiednio oczyściłeś obszar, aby nie było więcej szkodników.

Metoda nr 4. Trzymaj go z dala od obszarów o dużym natężeniu ruchu

Trzymaj ziemię okrzemkową z dala od rodziny i zwierząt domowych. Kiedy zostanie kopnięty lub nadepnięty, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Ty, Twoja rodzina lub zwierzę możesz go wdychać, co spowoduje komplikacje zdrowotne.

Upewnij się, że trzymasz go z dala od dzieci i zwierząt domowych ze względów bezpieczeństwa.

Metoda nr 5. Aplikuj ponownie po deszczu

W przypadku stosowania w ogrodzie, pamiętaj, aby zawsze ponownie nakładać ziemię okrzemkową po każdym deszczu. Dzieje się tak, ponieważ deszcz może zmyć ziemię okrzemkową.

Zaleca się również nakładać go w słoneczną pogodę, aby nie zmywał się.

Wniosek

Skoro dotarłeś do tej części artykułu, masz już wiedzę na temat wykorzystania ziemi okrzemkowej do zwalczania szkodników oraz metod, dzięki którym można ją właściwie wykorzystać.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci rozwiązać problem szkodników w Twoim domu.