Jak używać suszarki do włosów bez uszkadzania włosów? 7 prostych kroków!

Szukasz sposobu na korzystanie z suszarki do włosów bez niszczenia włosów? Najlepszym sposobem korzystania z suszarki jest ustawienie niskiej temperatury, a następnie ostrożne wmasowanie jej we włosy od nasady aż po końce.

Wyższe temperatury szkodzą włosom, więc aby uniknąć łamania się włosów, dobrym pomysłem jest uruchamianie suszarki na małym ogniu.

Jak używać suszarki do włosów bez uszkadzania włosów? 7 prostych kroków!

W tym poście pokażemy Ci, jak korzystać z suszarki do włosów, nie uszkadzając włosów na różne sposoby. Podczas korzystania z suszarki do włosów należy pamiętać o kilku kwestiach. Może wydawać się to proste, ale jeśli jesteś wobec nich nieodpowiedzialny, mogą być nieodpowiedzialni wobec twoich włosów. Tak, moi przyjaciele, to wszystko prawda. Ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak suszyć włosy bez ich niszczenia, przeczytaj ten artykuł na końcu. Sprawdź to!

Jak wysuszyć włosy bez ich uszkodzenia?

Podczas gdy suszarki sprawiają, że włosy wyglądają niesamowicie, stały kontakt z ekstremalnym ciepłem jest dla nich szkodliwy. Twoje włosy mogą wysychać, falować lub łamać się, co nie jest miłe. Jeśli obawiasz się, że regularne suszenie może spalić twoje loki, istnieje wiele działań, które powinieneś zrobić, aby zmniejszyć ryzyko przegrzania. Oto lista kroków, jak korzystać z suszarki do włosów bez uszkadzania włosów:

Krok 1. Ustaw temperaturę na suszarce

Ponieważ delikatne włosy mają tendencję do łatwiejszego spalania i niszczenia, należy je wysuszyć, ustawiając suszarkę na niską temperaturę. Jeśli masz pofalowane, kręcone, gęste włosy, lepiej ustawić suszarkę na wysoką temperaturę, ale pamiętaj, aby nie wystawiać włosów na działanie wysokiej temperatury przez dłuższy czas. Przed nałożeniem suszarki do włosów nałóż na włosy środek chroniący przed ciepłem. Pomaga to chronić włosy przed przegrzaniem.

Krok 2. Wstępnie podgrzej włosy

Aby podgrzać włosy, zakryj przedmioty ochronne grzebieniem z szerokimi zębami lub palcami. Produkty ochronne są dostępne na różne sposoby, od kremów po spraye; przetestuj kilka różnych typów, aby zobaczyć, który z nich najlepiej Ci odpowiada. Nie chcesz być spłukany, a także nie chcesz oszczędzać na takich przedmiotach. Występują w różnych przedziałach cenowych. Ale zawsze kupuj środek do ochrony włosów, który zawiera silikon, jest najlepszy do ochrony włosów.

Krok 3. Oddziel włosy

Być może nie będziesz musiał ręcznie dzielić włosów, ale powinieneś pomyśleć o tym, jak je wysuszysz. Suszenie włosów zaczynasz od lewej strony twarzy, a następnie przesuwasz je z tyłu na prawą stronę twarzy. Świetnym pomysłem jest błaganie o wysuszenie włosów od dolnej warstwy włosów.

Krok 4. Rozpocznij suszenie włosów

Być może nie będziesz musiał ręcznie dzielić włosów, ale powinieneś pomyśleć o tym, jak je wysuszysz. Zacznij od włosów po lewej stronie twarzy i poruszaj się z tyłu w prawo lub zacznij od dolnej warstwy włosów i kieruj się ku górze. Rozpocznij suszenie włosów na małym ogniu. Koniecznie upewnij się, że skończyłeś wszystkie części włosów, które naszkicowałeś na wcześniejszych etapach. Idź razem z włosami, aż wyschną w około 40 procentach. Aby pobudzić włosy do zwiększenia objętości, wmasuj je u nasady. Pochyl się do przodu i przekręć fryzurę w górę i w dół, kierując krążenie w czubku głowy, aby szybciej zacząć suszyć dolną część włosów.

Krok 5. Dołączony dyfuzor z suszarką

Dyfuzor pomaga rozpraszać ciepło o większej intensywności w większym obszarze, zmniejszając uszkodzenia. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak korzystać z dyfuzora suszarki do włosów.

Krok 6. Kontynuuj suszenie włosów

Susz włosy w wysokiej lub średniej temperaturze jeszcze przez kilka minut. Upuszczenie włosów na palce dyfuzora i umożliwienie, aby strumień dotarł do podstawy, to fantastyczna metoda. Kontynuuj w ten sposób, gdy skóra głowy wyschnie w około 90 procentach.

Krok 7. Pozwól włosom ostygnąć

W końcu próba schłodzenia włosów do temperatury pokojowej zapobiega ich falowaniu i na pewno wygląda niesamowicie na twojej twarzy po bombardowaniu ciepłym powietrzem przez krótki czas. Aby schłodzić, po prostu zmień poziom temperatury w suszarce do włosów i użyj funkcji wahań temperatury, jeśli Twoja maszyna ją posiada. Schłodź włosy, przepuszczając je chłodnym powietrzem. Pozostaw włosy do całkowitego wyschnięcia na pozostałą część czasu suszenia. Myślę, że warto przeczytać o tym, jak suszyć włosy bez suszarki do włosów.

To okładka!

Ere była zachwycona, że ​​wszyscy nauczyliście się korzystać z suszarki do włosów bez uszkadzania włosów. Jeśli boisz się, że suszarka może uszkodzić Twoje włosy, nie martw się. Stosując powyższe metody z łatwością wysuszysz włosy bez ich łamania i przypalania. Aby dobrze zrozumieć, przeczytaj uważnie wszystkie kroki. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu możesz suszyć włosy w domu, a także oszczędzić pieniądze, które dajesz ze sobą w salonach. Dziękuję znajomym za przeczytanie tego artykułu na końcu! Możesz również przeczytać o najlepszym przewodniku po przeglądzie szczotek do włosów.