Jak używać strąków w pralce? 3 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak używać strąków w pralce; saszetki to kapsułki wielokrotnego użytku, które zawierają idealną ilość środków do usuwania brudu, detergentów i nadają połysk Twojemu praniu już po jednym praniu.

Aby użyć strąków, określ rozmiar prania i liczbę strąków, których potrzebujesz, a następnie wybierz odpowiednie cykle wirowania i dodaj strąki na dno wiadra pralki.

Jak używać strąków w pralce? 3 proste kroki!

W razie potrzeby możesz dodać dodatkowy ładunek lub dużo wcześniej. Strąki pływowe należy przechowywać poza zasięgiem dzieci i psów. Moi przyjaciele, to wszystko prawda o strąkach, ale to nie wystarczy. Mamy pełne informacje związane z tym pytaniem. Więc jeśli interesuje Cię ten temat i chcesz dowiedzieć się, jak korzystać z podów, w jakim stopniu możesz ich używać? Przeczytaj dokładnie ten artykuł.

Jak używane są pody?

Jak być może wiesz, pojedyncza dawka w kapsułkach kosztuje więcej niż użycie detergentu w proszku lub w płynie; dlatego rozsądnie jest używać odpowiedniej ilości, gdy masz ograniczony budżet. Oto kilka metod, które pomogą Ci używać strąków w pralce.

Krok 1. Zmierz rozmiar ładunku

Przed dodaniem strąków do pralki najpierw zmierz rozmiar prania. I zgodnie z rozmiarem dodaj do niego strąki. Dodatkowa informacja dla Ciebie, sprawdź, jak korzystać z zasobników na pranie w pralce ładowanej od przodu.

Krok 2. Dodaj pody

Umieść strąki na dnie bębna pralki lub z tyłu pralki. Najpierw zmierz tę jedną saszetkę dla małych i średnich obciążeń, dwie pasie, jeśli masz wsad i dziesięć według tego rozmiaru, dodaj odpowiednią ilość saszetek.

Jedna saszetka na detergent wystarcza na pranie o niewielkiej wadze około dwóch funtów lub pralkę mającą ⅓ części wsadu. Jeśli waga twojego prania jest większa niż w zwykłym cyklu prania, na przykład około 20 stawów, jest to największa pojemność pralki. W takim przypadku używamy tylko dwóch strąków. Należy pamiętać, aby nigdy nie wkładać saszetek do dozownika detergentu lub płynu. Zawsze dodawaj w pralce. Aby lepiej to zrozumieć, dowiedz się, jak prawidłowo używać saszetek z detergentem do prania.

Krok 3. Rozpuść strąki w ciepłej wodzie

Standardowe pralki ładowane od góry oraz wysokowydajne pralki ładowane od góry i ładowane od przodu najlepiej sprawdzają się w przypadku kapsułek z detergentem do prania. Niestety strąki nie mieszają się dobrze w pralkach z automatycznymi dozownikami detergentów lub zmiękczaczy do tkanin. W rezultacie do bębna wkładaj tylko saszetki, a nie pudełka z dozownikami. Zarówno w ciepłej, jak i zimnej wodzie kapsułki jednodawkowe doskonale się rozpuszczają. Na zdolność kapsuły do ​​rozpadu ma jednak wpływ pogoda.

Jeśli zimą woda jest lepsza niż zwykle, kapsuła może nie pęknąć całkowicie. Jeśli problem będzie się powtarzał, najpierw rozpuść kapsułkę w ogrzanym powietrzu, a następnie włóż ją do prania przed praniem odzieży.

Jeśli chodzi o pranie saszetek z detergentem, najbardziej precyzyjnym celem, o którym należy pamiętać, było zawsze dodanie saszetek do bębna przed dodaniem odzieży i wody. Kapsułka nałożona na ubranie może nie rozpaść się całkowicie. W wyniku pozostawienia detergentu na mokrej odzieży pojawiają się plamy i plamy. Jeśli maszyna jest przeciążona, w pralce nie ma wystarczającej ilości gorącej wody, aby strąk mógł strawić; może spowodować smugi. Jeśli zastanawiasz się, czy strąki mogą rozpuścić się w zimnej wodzie, sprawdź, jak poduszki pływowe działają w zimnej wodzie.

Jak uniknąć smug podczas korzystania z podów?

Utrzymując smugi i plamienie na minimum, w tym celu spróbuj najpierw rozpuścić strąki w wodzie. Kiedy kapsuła nadal nie jest całkowicie rozpuszczona, ubranie wygląda na paski i plamki. W takim przypadku wypierz ponownie odzież bez użycia detergentu.

Aby upewnić się, że wszystkie ubrania otrzymują odpowiednią ilość wody, użyj maksymalnego poziomu ładowności. Ponadto nigdy nie wkładaj do suszarki rzeczy poplamionych detergentem, ponieważ wysoka temperatura utrudni późniejsze usunięcie plamy.

Kilka przydatnych wskazówek dotyczących korzystania z podów

Bez wątpienia korzystanie ze strąków jest proste. Oto kilka wskazówek dotyczących korzystania ze strąków. Używanie strąków w pralce o wysokiej wydajności jest najlepszym pomysłem, ponieważ strąki wytwarzają mniej mydlin i działają dobrze, gdy woda w pralce jest niewielka. Opuść strąki na ubraniach. Może nie rozkładać się odpowiednio, jeśli położysz go na stosie ubrań. Może powodować smugi i plamy detergentu na ubraniach.

Bąbelki detergentu do prania powinny rozpuszczać się w wodzie o dowolnej temperaturze. Jeśli to nie zadziała, wymieszaj go w gorącej szklance wody przed włożeniem do bębna. Nie kładź strąków na jedwabnych ubraniach, ponieważ strąki pozostawiły na nich plamy, a ich usuwanie jest bardzo frustrujące.

Strąki wyglądają jak cukierki. Dlatego lepiej trzymać je w innym miejscu, do którego dzieci nigdy nie dotarły. Mogą być niezwykle śmiertelne, jeśli zostaną połknięte, przeżute lub zjedzone.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że dowiesz się wszystkiego o tym, jak używać strąków w pralce. Lepiej przed użyciem strąków; masz pełne informacje o tym, jak z nich korzystać. Nie tylko to, ale wspomnieliśmy również o kilku pomocnych wskazówkach podczas korzystania ze strąków. Trzymaj go w bębnie, nie myśląc o dodawaniu strąków do bębna, a nie w pralko-dozowniku również trzymaj strąki z dala od dzieci, a potem ty. Aby uzyskać więcej artykułów na temat podkładek, przeczytaj, jak wyważyć podkładkę. Dziękuję za przeczytanie!