Jak używać pojemników na pranie w pralce ładowanej od przodu? 4 proste kroki!

Jak używać saszetek na pranie w pralce ładowanej od przodu? Możesz wrzucić saszetkę do pralki bezpośrednio przed włożeniem prania. Pamiętaj, aby najpierw dodać wodę i nie wrzucić saszetki do dozownika.

Dzięki tak wielu rodzajom detergentów dostępnych na rynku, możesz cieszyć się różnymi sposobami ożywienia swojego nudnego prania, od detergentów w proszku do płynów, jajek do prania wielokrotnego użytku lub zasobników do prania.

Jak używać pojemników na pranie w pralce ładowanej od przodu? 4 proste kroki!

Jednorazowe opakowania detergentów zostały wynalezione od dawna, ale trafiły na rynek z burzą. Wykonano również różne opakowania detergentów, a jedno z nich wykorzystuje saszetki na pranie. W tym artykule dowiesz się, czym są strąki do prania, jak ich używać i jakie środki ostrożności pomogą Ci uniknąć ryzyka i zagrożeń. Więc trzymaj się do końca.

Pojemniki na pranie

Laundry Pods, znane również jako kapsułki z płynnym detergentem lub liquitabs, to rozpuszczalne w wodzie woreczki ze skoncentrowanym detergentem do prania lub zmiękczaczem. Niektóre godne uwagi marki to All, Tide i Persil. Te saszetki z płynem są rozpuszczalne zarówno w zimnej, jak i ciepłej wodzie. Chociaż w zimie mogą wystąpić pewne trudności z ich rozpuszczeniem, przed włożeniem do pralki należy rozpuścić je w misce z ciepłą wodą.

Kroki korzystania z pojemników na pranie w pralce ładowanej od przodu

Jak używać saszetek na pranie w pralce ładowanej od przodu? Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać kilka prostych kroków, aby pomóc Ci przejść przez ten proces poprawnie i wydajnie. Więc na co czekamy? Zacznijmy.

Krok 1. Czyste, suche ręce

Zanim zaczniesz dotykać zasobnika na pranie, upewnij się, że Twoje ręce są czyste i suche. Nie chcesz, żeby skoncentrowany detergent rozpuszczał się w twoich rękach, prawda? Następnie przejdź do następnego kroku. Ale najpierw przeczytaj o tym, jak czyścić węże spustowe pralki.

Krok 2. Dodaj strąki

Włóż saszetki do prania do pustej pralki. Zasadą numer jeden jest dodanie strąków do prania przed dodaniem ubrań i wody. Strąki umieszczone na praniu mogą powodować plamienie na mokrych ubraniach. Zacieki mogą również wystąpić, jeśli użyjesz mniej strąków do prania i więcej ubrań, w których strąki mogą mieć mniejszy dostęp do wody i rozpuszczać się. Wszystko, co musisz upewnić się, to to, że strąki całkowicie się rozpuszczą.

Krok 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami pakietu

Każda marka zasobnika na pranie ma instrukcje użytkowania na opakowaniu. Przestrzegaj właściwego użytkowania i zalecanej ilości wody dla każdego strąka. Instrukcje wskazują również, ile strąków należy użyć.

Krok 4. Zapieczętuj ponownie

Po wyjęciu strąków z prania z opakowania, ponownie zamknij torbę, aby upewnić się, że strąki pozostaną w odpowiednim kształcie. Przechowuj go w chłodnym i suchym miejscu, gdzie dzieci nie mogą go dosięgnąć.

Liczba podów do użycia

Jednorazowy pojemnik na pranie może być używany w zależności od wsadu niż detergenty w płynie lub w proszku. Wybierz więc odpowiednią liczbę strąków, które mają być użyte, aby efektywnie korzystać ze strąków i zaoszczędzić wiele razem z nimi. Normalny rozmiar prania to około 12 funtów, więc jeden zasobnik na pranie to wszystko, czego potrzebujesz. Chociaż liczba strąków do użycia może również zależeć od instrukcji konkretnej marki, aby zwalczać plamy i zabrudzenia na ubraniach.

Rozwiązywanie problemów z podami

Jeśli widzisz plamy na praniu, oznacza to, że strąki nie zostały całkowicie rozpuszczone. Aby rozwiązać problem, wystarczy ponownie wyprać ubrania bez detergentu. Skorzystaj z największego ustawienia ładowności pralki, aby ubrania mogły się swobodnie poruszać. Nie umieszczaj poplamionych ubrań w suszarce, ponieważ plamy są trudniejsze do usunięcia. Trzymając pojemnik na pranie w płynie, upewnij się, że Twoje ręce są całkowicie suche, w przeciwnym razie zewnętrzna powłoka zacznie się rozpuszczać. Utrzymuj opakowanie w czystości, a pojemniki szczelnie zamknięte, zwłaszcza jeśli obszar, w którym mieszkasz, jest bardzo wilgotny.

Ryzyko i zagrożenia

Upewnij się, że kapsułki z detergentem są kolorowe i atrakcyjne dla oczu dzieci, tym bardziej powinieneś trzymać je z dala od nich. To samo dotyczy wrażliwych dorosłych i zwierząt domowych. Przechowuj go z dala od ostrych przedmiotów, które mogą przebić opakowanie i dostać się do oczu lub ust. Mogą wyglądać jak cukierki, ale są trujące, jeśli są przyjmowane doustnie. Zadzwoń pod numer 911 natychmiast, jeśli Twoje dziecko połknie opakowanie lub go wypije. Jeśli planujesz używać innego miejsca do przechowywania strąków na pranie, najlepiej dokładnie i poprawnie oznaczyć miejsce przechowywania. Nie mieszaj ich z jedzeniem i zawsze je rozdzielaj, jeśli masz też granulki do mycia naczyń. Po każdym użyciu pojemnika, natychmiast przechowuj je w odpowiednim miejscu i miejscu, gdzie dzieci nie będą mogły do ​​nich dotrzeć. Najlepiej przechowywać je w zabezpieczonych przed dziećmi szafkach i szufladach. Dowiedz się, jak prawidłowo używać saszetek z detergentem do prania.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak korzystać z zasobników na pranie w pralce ładowanej od przodu, możesz spędzać więcej czasu z bliskimi i przestać martwić się o to, co robić podczas prania, i po prostu czekać na zakończenie całego procesu. W każdych okolicznościach zawsze przestrzegaj zasad bezpieczeństwa. Ostrzeżenia, które mówią „niebezpieczeństwo” lub „trzymaj je poza zasięgiem dzieci” są umieszczane w każdym opakowaniu w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Możesz chcieć wiedzieć, jak korzystać z pralki i jak używać xiclean w pralce ładowanej od góry.