Jak używać podwójnej igły na maszynie do szycia?

Możesz nauczyć się używać podwójnej igły na maszynie do szycia w dwóch krokach. Najpierw w tym artykule omówimy konfigurację tego rodzaju igły i prawidłowy sposób jej szycia. Porozmawiamy również o podwójnych igłach, w tym o najlepszych sposobach ich wykorzystania.

A propos igieł, czy już wiesz, gdzie kupić igły do ​​maszyn do szycia? Pomoże Ci to dowiedzieć się, gdzie je zdobyć, więc zawsze będziesz mieć gotowe igły, gdy Twoja maszyna będzie wymagała wymiany.

Jak prawidłowo używać podwójnej igły na maszynie do szycia

Krok 1. Ustaw maszynę

 • Przestudiuj instrukcję konkretnej maszyny do szycia pod kątem wymiany igieł
 • Usuń obecną igłę lub przeczytaj o tym, jak zmienić igłę maszyny do szycia, jeśli nadal nie jesteś zaznajomiony
 • Włóż podwójną igłę w górnej części maszyny do szycia, w taki sam sposób, w jaki wepchniesz zwykłą igłę
 • Sprawdź, czy płaska część trzonka igły jest skierowana do tyłu maszyny do szycia
 • Zastąp standardową stopkę stopką zygzakową, odpowiednią do podwójnej igły ze względu na jej szerszą szczelinę
 • Nawlecz szpulkę w swojej maszynie do szycia tak, jak zwykle
 • Nawlecz maszynę do szycia z pierwszą rolką nici i przełóż ją przez igłę po lewej stronie
 • Zrób to samo dla drugiego bębna igły, ale po prawej stronie igły
 • Możesz również nawinąć zapasową szpulkę do drugiej szpulki, jeśli nie masz dwóch szpulek nici

Krok 2. Rozpocznij szycie

 • Ponieważ szyjesz podwójną igłą, pamiętaj, aby obszyć prawą stronę materiału, a nie zwykłą złą stronę podczas szycia pojedynczą igłą
 • Przypnij pod rąbkiem i ustaw stopkę maszyny do szycia
 • Szyj blisko krawędzi i pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić, czy igły nie uderzają w stopę

Czy możesz używać podwójnej igły na dowolnej maszynie do szycia?

Możesz użyć podwójnej igły na dowolnej maszynie do szycia, o ile maszyna może również szyć ściegiem zygzakowym. Dlatego każda maszyna do szycia, która może szyć tylko ściegiem prostym, jest niekompatybilna z podwójną igłą. Dodatkowo pamiętaj, że podwójne igły występują w dwóch liczbach, gdzie pierwsza to odległość między igłami, a druga to rozmiar obu igieł.

Odległość między igłami waha się od 1,8 mm, 2,0 mm, 2,5 mm, a nawet do 8,0 mm. Z kolei rozmiary igieł to 80 lub 90. Dlatego musisz wybrać odpowiednią igłę do swojej maszyny tak samo skrupulatnie, jak wybór pojedynczej igły do ​​projektu.

Do czego służy podwójna igła do maszyny do szycia?

Obrębianie i wykańczanie

Podwójna igła może być pomocna przy obrębianiu projektów szycia. Jednym z najlepszych sposobów obrębiania podwójną igłą jest wykonanie ściegu dwuigłowego, w którym na wierzchu materiału znajdują się dwie równoległe linie, ale pod spodem znajduje się ścieg zygzakowy łączący te dwie części. Rezultat wygląda bardziej profesjonalnie, podobnie do tego, czego oczekujesz na przykład po koszulach kupionych w sklepie.

Możesz zachować ich rozciągliwość podczas szycia rąbka podwójną igłą, jeśli wykańczasz materiały, takie jak dzianiny. Pamiętaj tylko, aby użyć również elastycznej nici. I na koniec wykończ swoje przezroczyste tkaniny podwójną igłą, aby zapobiec nieporęcznym szwom.

Przycięcia

Jeśli chcesz przymocować wstążkę do materiału, podwójna igła może to ułatwić. Pamiętaj tylko, aby użyć odpowiedniego rodzaju igieł, gdzie odległość między igłami jest nieco mniejsza niż szerokość lamówki.

Obramowania ozdobne

Innym sposobem na maksymalne wykorzystanie podwójnej igły jest wykonanie ozdobnych obramowań. Ściegi dekoracyjne, które nie są tak gęste, będą łatwe również na cienkich materiałach z podwójną igłą. Jednak zawsze wcześniej poeksperymentuj na kawałku materiału.

Jak wybrać podwójną igłę

Ponieważ istnieje wiele sposobów szycia podwójną igłą, musisz wiedzieć, jak wybrać właściwą. Oto trzy czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze igły podwójnej:

 • Szerokość otworu płytki gardzieli
 • Odległość między dwiema igłami
 • Materiał, który szyjesz, ponieważ podwójne igły mogą być uniwersalne lub rozciągliwe

Czy możesz używać podwójnej igły ze stopą do chodzenia?

Możliwe jest użycie stopki kroczącej przy szyciu podwójną igłą. Ta kombinacja jest w rzeczywistości korzystna przy pikowaniu. Możesz również użyć dowolnej stopki do maszyny do szycia z podwójną igłą, o ile jej otwór jest wystarczająco szeroki dla igieł.

Jakiej stopy używasz z podwójną igłą?

Najlepszą stopką do maszyny do szycia na podwójną igłę jest stopka zygzakowata.

Wymagania dotyczące używania podwójnej igły na maszynie do szycia

 • Maszyna do szycia może ustawić ścieg zygzakowaty
 • Płytka ściegowa w kształcie zygzaka, aby pomieścić podwójną igłę
 • Dwa szpilki nici i dwie szpulki nici

Wniosek

I to wszystko! Właśnie omówiliśmy, jak używać podwójnej igły na maszynie do szycia i nie różni się to tak bardzo, gdy konfigurujemy maszynę z pojedynczą igłą. Jednak możesz użyć podwójnej igły tylko wtedy, gdy twoja maszyna może szyć zygzakiem i masz stopkę zygzakową, która może pomieścić dwie igły.

Mamy nadzieję, że to było pomocne. Zostaw nam komentarz, jeśli masz.