Jak używać podgrzewacza do świec

Czy nie jest relaksujące po prostu usiąść na rozkładanym fotelu i cieszyć się aromatem lawendy? Ale jeśli boisz się podpalić zasłony z powodu świec, wypróbuj podgrzewacze do świec. Dlatego zajmiemy się tym, jak używać podgrzewacza do świec.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem podgrzewacza do wosku, możesz chcieć dowiedzieć się więcej o tym, czym one są i jak działają. Kiedy i dlaczego wynaleziono te gadżety? Jak możesz je w pełni wykorzystać, aby uzyskać jak największy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki i poprawić swoją przestrzeń życiową?

Jak używać podgrzewacza do świec

Ten obszerny przewodnik dotyczący korzystania z podgrzewacza do świec nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć. Na początek zapoznajmy się z podstawami. Aby zrozumieć, jak używać podgrzewacza do świec, ważne jest, aby wiedzieć, czym są podgrzewacze do świec.

Co to są podgrzewacze do świec

Zamiast świecy zapachowej możesz użyć podgrzewacza do świec lub podgrzewacza do wosku. Często wypełnia się go pachnącym woskiem, który swoim zapachem i strukturą materiału przypomina zwykłe świece. Brakuje mu jednak knota i w większości przypadków płomienia.

W zależności od modelu mogą być mniej wybuchowe niż świece. Dzięki temu są atrakcyjnym wyborem dla miłośników świec, którzy chcą zminimalizować ryzyko pożaru w domu. Dzięki temu nadal możesz cieszyć się ciepłem, aromatem i atmosferą pachnącego wosku.

Używanie podgrzewacza do świec a zapalanie świecy

Obie strony argumentacji dotyczącej podgrzewania świec w porównaniu z paleniem świec mają różne zalety. Po pierwsze, rynek świec jest ogromny i tylko rośnie. Nawet gdyby ogromna część globu przeszła z tradycyjnych świec na podgrzewacze do świec, przemysł świecowy nadal by się rozwijał.

Oznacza to, że świece są znacznie powszechniejsze niż podgrzewacze do świec. Kolejną zaletą korzystania ze świecy jest to, że może stworzyć bardziej tradycyjną, domową atmosferę w Twoim domu niż podgrzewacz do świec. Płomień sprawia wrażenie ciepła, sprawiając, że Twój dom wydaje się cieplejszy i bardziej atrakcyjny niż tylko aromat podgrzewacza do świec.

Z drugiej strony podgrzewacz do świec ma kilka zalet. Nie jest łatwopalny, idealny, jeśli masz dzieci, zwierzęta lub zapominalski umysł. Ponadto podgrzewacze do świec stwarzają praktycznie niewielkie ryzyko.

Ponadto zapachy wydzielane przez podgrzewacz świec często utrzymują się dłużej. Jest doskonały, jeśli masz napięty budżet. Ustaliliśmy, że istnieją znaczne różnice między podgrzewaczami do świec a świecami palącymi się.

Jak używać podgrzewacza do świec

Ogrzewacze nad głową

Jeden rodzaj podgrzewacza do świec ma silne światło halogenowe spływające z góry na świecę. Do tych podgrzewaczy dołączona jest gęsia szyja z lampką na końcu, która rozciąga się od podstawy w górę nad świecą. Szklana osłona chroni światło.

Od góry światło topi wosk w świecy. Natychmiast uwalnia aromat, ale pozostawia również roztopiony wosk w zasięgu maluchów. Wreszcie, światła przepalają się i muszą zostać wymienione, co kosztuje od 7 do 12 USD, w zależności od konkretnego modelu.

Podgrzewacze do gorących płyt

Innym rodzajem podgrzewacza do świec jest podgrzewacz do gorącej płyty lub filiżanki do kawy. Te małe elektryczne podgrzewacze podłącza się do gniazdka ściennego, aby podgrzać 3- lub 4-calową teflonową płytę grzejną. Świece umieszczone na górze zaczynają topnieć od dołu, umożliwiając ulatnianie się zapachu.

Chociaż są sprzedawane jako podgrzewacze do świec, można ich również używać do podgrzewania zup, kawy lub innych płynów w filiżankach. Są proste w użyciu, wymagają minimalnej konserwacji i są niedrogie. Nie są jednak ozdobne i dłużej wydzielają perfumy.

Podgrzewacze światła dolnego

Standardową żarówkę umieszcza się w ceramicznym lub metalowym pojemniku z miseczką na górze, aby stworzyć światło cieplejsze. Miska jest albo wypełniona pachnącymi woskowymi „świecowymi” wiórkami, albo trzyma świecę. Zapach uwalnia się, gdy wosk nagrzewa się i topi pod wpływem światła elektrycznego.

Żetony są tańsze i bardziej elastyczne niż kompletne świece. Jedną z odmian są ocieplacze z wachlarzem rozprowadzającym zapach.

Podgrzewacz do wosku i podgrzewacze do słoików w jednym

Możesz użyć podgrzewacza do topienia wosku lub go wyjąć i użyć podgrzewacza do słoików z tego rodzaju podgrzewaczem do świec. To tak samo, jakbyś używał podgrzewacza płytowego od dołu do góry. Są one podobne do podgrzewaczy płytowych, ponieważ podgrzewają wszelkie stopione woski, które możesz mieć.

Jak długo przed stopieniem się wosku?

Czas użytkowania stopionego wosku różni się w zależności od rozmiaru i formy wosku, a także rodzaju używanego podgrzewacza. Są takie, które trwają kilka dni przez krótki czas każdego dnia. Inne mogą trwać do dziesięciu godzin na raz lub przez kilka tygodni przy regularnym stosowaniu.

Niektóre podgrzewacze i topniki umożliwiają wlanie roztopionego wosku z powrotem do podgrzewacza i ponowne jego stopienie. Za drugim razem mogą nie być tak atrakcyjne wizualnie lub strukturalnie. Podczas drugiego cyklu aromat może być mniej intensywny lub być może niezauważalny.

Wniosek

Istnieje kilka sposobów używania podgrzewacza do świec, biorąc pod uwagę, że jest ich wiele. Dzięki nim możesz cieszyć się komfortem lawendy w swoim pokoju, będąc jednocześnie bezpiecznym przed ogniem.