Jak używać patelni grillowej na szklanej płycie kuchennej? 3 niesamowite rodzaje patelni grillowych!

Tęsknisz za grillowaniem, ale posiadasz piec ze szklanym blatem, więc chcesz wiedzieć, jak używać patelni grillowej na kuchence ze szklanym blatem? Następnie, przy odpowiednim sprzęcie i procedurze, upewnimy się, że możesz grillować na tej szklanej płycie kuchennej, którą masz, nie uszkadzając jej.

Szklana płyta kuchenna to zazwyczaj ceramika, która ma wysoką odporność na ciepło, korozję i drobne uszkodzenia. Patelnie grillowe są powszechnie używane do powolnego gotowania potraw. Czasami nieuchronnie używamy siły podczas gotowania i możemy porysować płytę kuchenną.

Nie zaleca się używania przypadkowej patelni grillowej; niektóre patelnie grillowe są używane wprost na płomieniach, w przeciwieństwie do szklanej płyty kuchennej, która przewodzi ciepło tylko do gotowania potraw. Moi przyjaciele, dowiedzmy się więcej na ten temat, więc czytaj dalej!

Korzystanie z patelni grillowej na szklanym kuchence

Przede wszystkim zrozummy, czym jest patelnia grillowa. Patelnia grillowa to zasadniczo patelnia z podniesionymi krawędziami i liniami grillowymi oddalonymi od siebie o około centymetr. Linie grillowe mają zazwyczaj pół centymetra wysokości, aby umożliwić spływanie płynów z gotowanej żywności.

Wszystkie różnią się kształtem, rozmiarem i składem materiału.

Później omówimy każdą z nich osobno, aby zobaczyć, która patelnia grillowa jest najlepsza dla szklanej płyty kuchennej. Najbardziej popularne są patelnie grillowe z powłoką zapobiegającą przywieraniu. Patelnie grillowe są używane na różne sposoby. Możliwe jest grillowanie w pomieszczeniu. Ślady grilla na stekach i warzywach sprawiają, że wyglądają bardziej atrakcyjnie. Nawet jeśli masz piec ze szklanym blatem, wydaje się, że zrozumienie, jakiego rodzaju patelni grillowej używasz, pozwala cieszyć się jej używaniem.

Jak używać patelni grillowej na szklanym kuchence: jej rodzaje

Do wykonania patelni grillowej używa się wielu materiałów. Wszystkie różnią się rodzajem, procesem i sposobem przygotowania potraw. Tutaj możemy uzyskać wgląd i łatwo zrozumieć, jak używać patelni grillowej na kuchence ze szklanym blatem.

#1. Żeliwna patelnia grillowa

Żeliwna patelnia grillowa jest najbardziej przystępną cenowo i powszechnie stosowaną. Do ich produkcji używa się żelaza. Patelnie grillowe wykonane z żeliwa naśladują ślady grilla widoczne na burgerach i stekach. Żeliwne patelnie grillowe są powszechnie używane do przygotowywania produktów mięsnych.

#2. Patelnie grillowe tytanowe

Przede wszystkim są lekkie w użyciu. Jeśli posiadasz już patelnię grillową zapobiegającą przywieraniu, tytanowe patelnie grillowe są naturalnie nieprzywierające i bardzo trwałe. Tytan jest dodatkowo przewodnikiem tytanowym, dzięki czemu jest przydatny w kuchni, ponieważ równomiernie rozprowadza ciepło. Jeśli masz szklaną płytę kuchenną, jest to jedna z najlepszych opcji, ponieważ ma płaską podstawę o gładkiej fakturze. Wadą jest to, że dla niektórych mogą być kosztowne, ale ludzie je kupują, ponieważ warto mieć tytanową patelnię do grilla.

#3. Patelnie grillowe ze stali nierdzewnej

Jeśli gotujesz na szklanej płycie kuchennej, najbardziej popularne są patelnie grillowe ze stali nierdzewnej. Są przeznaczone głównie do stosowania na szklanych płytach kuchennych i są odporne na zarysowania. Ponadto ta patelnia grillowa jest trwała i wytrzymała.

Mimo że patelnie ze stali nierdzewnej same w sobie nie są doskonałymi przewodnikami ciepła, większość producentów stosuje podstawę miedzianą lub aluminiową. Miedź i aluminium są dobrymi przewodnikami ciepła; dlatego pomagają patelniom przewodzić i równomiernie rozprowadzać ciepło na posiłku. Ponadto pomocne może być przeczytanie, jak czyścić piec ze stali nierdzewnej.

Poznaj to przed użyciem patelni grillowej na szklanej płycie kuchennej

Istnieje kilka powodów, dla których używanie patelni grillowej na szklanej płycie kuchennej jest niebezpieczne. Mimo że w podręczniku dotyczącym szklanej kuchenki ostrzegamy przed użyciem patelni grillowej, wolimy to zlekceważyć i kontynuować korzystanie z patelni grillowej. O tym powinniśmy wiedzieć przed bezpiecznym użyciem patelni grillowej na szklanej płycie kuchennej.

#1. Rozmiar patelni grillowej

Rozmiar patelni grillowej również ma znaczenie; zbyt szeroki może zająć więcej czasu na nagrzanie niż małe, a małe nie mogą utrzymać jedzenia i zajmować miejsca na palniku, zwłaszcza na szklanej kuchence. Ponieważ patelnia grillowa jest używana do gotowania lub pieczenia, należy dopasować rozmiar patelni grillowej i palniki, aby dobrze funkcjonowały.

#2. Waga patelni grillowej

Jedną z przyczyn zarysowań jest tarcie spowodowane ciężarem patelni grillowej. Chociaż patelnia grillowa sama w sobie może być pokaźna, musimy również wziąć pod uwagę przygotowywany przez nas posiłek. Często nie mogliśmy się doczekać, aby ugotować wszystkie nasze potrawy na raz, więc układaliśmy wszystko na patelni grillowej, czyniąc ją ciężką.

#3. Dolna powierzchnia patelni grillowej

Zawsze sprawdzaj dno patelni grillowej. Dna niektórych patelni grillowych są uzbrojone, co może porysować szklane płyty kuchenne. Ponadto nierówna powierzchnia na dnie patelni grillowej może być czasami spowodowana problemem fabrycznym, co powoduje, że ogrzewanie i efektywna praca trwa znacznie dłużej. Poznaj pięć typowych wad naczyń żeliwnych.

To okładka!

Teraz lepiej rozumiesz różne struktury i rodzaje patelni grillowych. Wiesz już, jak używać patelni grillowej na kuchence ze szklanym blatem. Dzięki temu możesz teraz gotować w zdrowszy, bezpieczniejszy i bardziej spektakularny sposób. Przeczytaj również, jak wyczyścić spalony piec i usunąć przypalony tłuszcz z płyty kuchennej.