Jak używać myjki ciśnieniowej w samochodzie? 7 prostych kroków!

Chcesz wiedzieć, jak używać myjki ciśnieniowej w samochodzie? Przeczytaj i postępuj zgodnie z tymi siedmioma krótkimi przewodnikami. Pomoże Ci to uzyskać profesjonalnie wyczyszczony samochód i osobiście da Ci szansę na utrzymanie wyglądu Twojego pojazdu. Dlaczego miałbyś płacić za myjnię, skoro możesz ją sam umyć.

W dzisiejszych czasach więcej osób woli myć samochód myjką ciśnieniową niż chodzić na myjnię samochodową lub mycie ręczne. Wiadomo, że mycie ciśnieniowe jest znacznie łatwiejsze i szybsze niż mycie ręczne.

Choć niektórzy twierdzą, że ta metoda czyszczenia nie gwarantuje bezpieczeństwa lakieru i szyb samochodowych, nadal jest preferowana. Aby uniknąć niepożądanych sytuacji podczas czyszczenia samochodu myjką ciśnieniową, należy zapoznać się z podstawowymi wskazówkami i przewodnikami, które pomogą uniknąć uszkodzenia pojazdu.

Kroki korzystania z myjki ciśnieniowej w samochodzie

Jeśli to Twój pierwszy raz, musisz wiedzieć, jak prawidłowo używać myjki ciśnieniowej w samochodzie. Ponieważ pomyłka spowoduje, że Twój pojazd będzie miał niekorzystny wpływ na zarysowania lakieru, co spowoduje rdzewienie metalu, aby uruchomić przednią szybę, nie chcielibyśmy, aby tak się stało. Przede wszystkim przygotuj myjkę ciśnieniową i dyszę różdżki myjki. Używanie nieodpowiedniej dyszy prawdopodobnie uszkodzi lakier i szyby samochodu, dlatego ważne jest, aby znaleźć idealną dyszę do czyszczenia. Umieść również myjkę ciśnieniową na płaskiej powierzchni.

Krok 1. Umieść samochód na betonowej powierzchni

Ten krok jest powszechnie znany i zawsze powinieneś preferować betonową powierzchnię niż drewnianą. Upewnij się, że beton ma ścieżkę wodną, ​​aby uniknąć rozpryskiwania się wody na samochodzie podczas wykonywania tej metody. Najlepiej też sprzątać w zacieniony dzień.

Krok 2. Przygotuj myjkę ciśnieniową

Do czyszczenia samochodu na zewnątrz zaleca się używanie myjki ciśnieniowej zasilanej gazem. Ale jeśli sprzątasz w garażu, elektryczna myjka ciśnieniowa będzie w porządku. Oba typy są dopuszczalne w użyciu. Umieść myjkę ciśnieniową na płaskiej powierzchni. Podłącz wąż ogrodowy do myjki ciśnieniowej. Do elektrycznej myjki ciśnieniowej włącz przełącznik.

Sprawdź paliwo i olej w pompie myjki ciśnieniowej zasilanej gazem. Następnie zamknij pokrywki lub nasadki. Proszę włączyć ssanie i przepustnicę i włączyć je. Pociągnij linkę silnika, aż się uruchomi i zamknij ssanie. Dowiedz się, jak czyścić samochód myjką ciśnieniową.

Krok #3 Opłucz samochód

Spłukanie samochodu może być dla Ciebie łatwe, ale niektórzy ludzie nadal nie wiedzą, gdzie najpierw spłukać. Aby brud, żwir i kamyki nie zadrapały lakieru samochodu, należy spłukać górną część i powoli zjeżdżać w dół. Ta metoda pomoże ci wypłukać brud w dół. Równie dobrze możesz obniżyć PSI myjki ciśnieniowej, gdy jesteś w przedniej szybie.

Sprawdź jak myć samochód myjką ciśnieniową.

Krok 4. Zastosuj rozwiązanie

Na rynkach dostępnych jest wiele różnych środków czyszczących do samochodów. Po dokonaniu wyboru sprawdź odpowiedni środek czyszczący do swojego samochodu, ponieważ niektóre z nich mogą negatywnie wpłynąć na Twój lakier. Możesz również nosić rękawiczki, jeśli wolisz. Tymczasem niektóre myjki ciśnieniowe nie obsługują dozownika mydła do ręcznego nakładania. Jeśli jednak myjka ciśnieniowa jest wyposażona w dozownik mydła, napełnij go roztworem czyszczącym i wyreguluj dyszę. Dowiedz się, która dysza myjki ciśnieniowej do samochodu.

Krok 5. Szoruj powierzchnię

Ten jest opcjonalny. Jeśli uważasz, że brud jest trudny do usunięcia, możesz go usunąć ściereczką lub miękką gąbką. Nie używaj sztywnego pędzla na farbie, ponieważ może to uszkodzić powierzchnię. Jednak większość zabrudzeń można szybko zmyć samą myjką ciśnieniową.

Krok 6. Wypłucz roztwór

Spłukanie roztworu do czyszczenia samochodu powtarza metodę z kroku numer trzy. Rozpocznij spłukiwanie od góry do dołu, aby spłukać środek czyszczący z powierzchni samochodu. Powtarzaj proces, aż dokładnie spłuczesz roztwór czyszczący, ponieważ może powodować białe plamy, gdy nie zostanie starannie usunięty. Chyba chcesz przeczytać ten artykuł: 5 niesamowicie prostych przepisów na sprzątanie kamperów.

Krok 7. Wytrzyj powierzchnię samochodu

Na koniec przetrzyj powierzchnię samochodu szmatką. Dowolna miękka ściereczka wystarczy, ale ściereczka z mikrofibry jest bardziej chłonna i zapobiega powstawaniu zawirowań. Samo wysuszenie samochodu Lettivehiclea pozostawi białe plamy z powodu roztworu czyszczącego i brudu.

Wskazówki dotyczące czyszczenia samochodu myjką ciśnieniową

Mycie samochodu myjką ciśnieniową jest szybsze niż mycie ręczne. Z drugiej strony lepiej jest też samemu go wyczyścić niż mieć myjnię samochodową, ponieważ dziś większość myjni samochodowych używa myjek ciśnieniowych. Musisz tylko podjąć środki ostrożności i uniknąć typowych błędów popełnianych przez innych ludzi. Jeśli zdarzy się, że uszkodzisz farbę, możesz przemalować lub odnowić kolor. Nie pozostawiaj uszkodzonej farby bez obróbki, ponieważ spowoduje to rdzewienie.

To okładka!

Czy nie jest łatwo nauczyć się obsługi myjki ciśnieniowej w samochodzie? Teraz, gdy odkryłeś szybkie przewodniki i wskazówki, jesteś gotowy do pracy.