Jak używać myjki ciśnieniowej bez kranu na zewnątrz? 5 niesamowitych opcji!

Zastanawiasz się, jak korzystać z myjki ciśnieniowej bez zewnętrznego kranu? Używając wiadra na wodę, beczki, kranów zewnętrznych, wewnętrznych i pralek, możesz używać myjki ciśnieniowej bez konieczności korzystania z kranu myjki ciśnieniowej.

Zewnętrzny kran nie jest dostępny dla wszystkich. Być może dzielisz pokój lub mieszkanie, w którym brakuje tych funkcji. A może nigdy nie musiałeś odkręcać zewnętrznego kranu. Zawsze, gdy nie masz dostępu do łatwo dostępnego źródła wody do myjki ciśnieniowej, będziesz musiał pomyśleć o innych możliwościach.

Jak używać myjki ciśnieniowej bez kranu na zewnątrz? 5 niesamowitych opcji!

Najlepsze jest to, że w zależności od rodzaju używanej myjki ciśnieniowej i wyników, które chcesz osiągnąć, masz do wyboru wiele alternatyw. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak uruchomić myjkę elektryczną bez użycia węża. Skoncentrujmy się na kilku wskazówkach, które pomogą Ci rozpocząć korzystanie z myjki ciśnieniowej, nawet jeśli nie masz dostępu do zewnętrznego kranu.

Sposoby używania myjki ciśnieniowej bez kranu zewnętrznego

Przestać myśleć o tym, jak korzystać z myjki ciśnieniowej bez zewnętrznego kranu? Wspomnieliśmy o kilku alternatywach dla korzystania z zewnętrznego kranu do dostarczania wody do myjki ciśnieniowej. Tutaj pokazano różne opcje.

#1. Korzystanie z wiadra na wodę

Za każdym razem, gdy używasz wiadra na wodę, nie oznacza to, że ładujesz go wodą, a następnie podłączasz linię myjki ciśnieniowej i zakładasz, że ma odpowiednie ciśnienie. Będziesz musiał użyć dodatkowego adaptera, który łączy się z wężem myjki ciśnieniowej, aby dostosować wiadro do wymagań myjki ciśnieniowej.

To mocowanie węża podciśnieniowego poprawia ciśnienie, nawet gdy woda jest wciągana do myjki. Stosowanie wiadra ma jedną wadę: zazwyczaj myjki ciśnieniowe mają również natężenie przepływu wody na poziomie 1,6-2 galonów na minutę (GPM). Ponieważ typowe wiadro mieści 2 galony, wiadro będzie opróżniane co minutę. Używanie myjki ciśnieniowej o wysokim przepływie do mycia szerokiej powierzchni może być męczące. Nadawał się tylko do ograniczonej liczby zadań.

#2. Korzystanie z beczki na wodę

Woda deszczowa z rynien jest gromadzona w beczkach na wodę w większości domów. Jeśli w Twojej lokalizacji występują duże opady deszczu, prawie przez cały czas musisz mieć ogromną beczkę z wodą. Spróbuj podłączyć wąż myjki ciśnieniowej do kranu na takiej beczce z wodą. Myjka ciśnieniowa działałaby dobrze dzięki ciśnieniu grawitacyjnemu. Nie trzeba było myśleć o uzupełnianiu beczki na wodę, bo ma dużą pojemność. Wydaje się to być lepsze niż użycie wiadra.

#3. Korzystanie z kranów wewnętrznych

Jeśli poprzednie dwa rozwiązania nie są możliwe, zamiast tego można użyć kranu wewnętrznego. Decydującym czynnikiem staje się teraz średnica węża myjki ciśnieniowej. To będzie dyktować, gdzie można podłączyć wąż i jak głęboko można myć. Aby przymocować wąż do węża ogrodowego, a następnie do baterii łazienkowej lub kuchennej, może być konieczne zakupienie przejściówki. Jeśli pozostawisz kran odkręcony, będziesz miał wystarczającą ilość wody, aby wykonać ciśnieniowe czyszczenie na zewnątrz.

#4. Korzystanie z kranu pralki

Gwintowanie i rozmiar większości kranów do pralek są identyczne jak w kranach zewnętrznych. W rezultacie będziesz mieć działający kran, do którego możesz podłączyć wąż myjki ciśnieniowej. Rozważ użycie dwudrożnego adaptera kranu, jeśli chcesz korzystać z tego podejścia przez dłuższy czas. Podzieli kran na pół, umożliwiając przepływ wody do pralki. W przypadku tej strategii wymagane będzie przeprowadzenie węża przez dom. Jeśli potrzebujesz myjki ciśnieniowej, aby uzyskać łatwy dostęp do różnych miejsc, może być konieczne użycie długiego węża.

#5. Użyj przenośnej myjki ciśnieniowej

Przenośna myjka ciśnieniowa jest opłacalna, jeśli inne rozwiązania jej nie radzą. Zbiorniki na wodę na pokładzie takiej myjki ciśnieniowej mają być mobilne. Nie musisz być połączony ze źródłem wody, aby nadal z niego korzystać.

Wiele osób korzystałoby z prostego do napełnienia zbiornika na wodę do uzupełniania i pompowania wody. Takie myjki ciśnieniowe będą zawierać opony do ruchu, aby skrócić czas potrzebny na ustawienie tego do miejsca, w którym chcesz wyczyścić. Koło jest pomocne, ponieważ myjki ciśnieniowe są ciężkie z powodu dodanych zbiorników na wodę. Przenośna myjka elektryczna to prawdopodobnie inteligentny wybór, jeśli zamierzasz często myć meble ogrodowe i filary myjką ciśnieniową. Napełnianie myjki będzie bardziej dostępne, a Ty nie będziesz musiał zawracać sobie głowy żadnymi niewygodnymi wężami pompy.

Oto 7 najlepszych przenośnych myjek ciśnieniowych na rynku.

To okładka!

Z radością dowiedzieliśmy się, że wszyscy otrzymacie odpowiedź, jak korzystać z myjki ciśnieniowej bez zewnętrznego kranu. Cóż, powyżej wymieniliśmy pięć alternatywnych opcji, które pomagają w obsłudze myjki ciśnieniowej w celu czyszczenia, jeśli kran jest uszkodzony. Nie panikuj, jeśli nie masz myjki ciśnieniowej poza kranem. Powyżej wspomnieliśmy o powyższym ti; dzięki zrozumieniu tych wskazówek możesz sprawnie obsługiwać swoją pralkę. Dziękuję, przyjaciele, za to, że jesteś z nami na końcu! Przeczytaj artykuły o tym, jak używać myjki ciśnieniowej Honda i jak korzystać z myjki ciśnieniowej Sun Joe.