Jak używać folii termokurczliwej z suszarką do włosów? 3 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak używać folii termokurczliwej z suszarką do włosów? Torba termokurczliwa jest bardzo przydatna, gdy chcesz zapieczętować lub zapakować niektóre produkty, takie jak między innymi gry planszowe, książki, dyski. Jest to również używane do pakowania przedmiotów tak, aby pasowały do ​​toreb o odpowiedniej wielkości w prostokątnych lub kwadratowych kształtach.

Gdy podgrzejesz tę przezroczystą folię, skurczy się ona ciasno dopasowana. Tym samym poprawi wygląd towaru. Początkujący używają tego, aby zmniejszyć ryzyko zadrapań, uszkodzeń spowodowanych wilgocią, zużyciem lub smugami na produkcie, co jest nieuniknione po dostarczeniu. Pomaga to utrzymać towar w dobrym stanie.

Jak używać folii termokurczliwej z suszarką do włosów? 3 proste kroki!

W związku z tym po dotarciu na miejsce produkt jest nadal taki sam, bez uszkodzeń. Upewnij się, że używasz odpowiedniego typu torby i odpowiedniej suszarki do włosów. Najlepiej byłoby, gdybyś rozważył również różne sposoby na uzyskanie czystego i profesjonalnego wyglądu.

Kroki korzystania z folii termokurczliwej z suszarką do włosów

Nie trzeba dłużej czekać. Wiem, że chciałeś poznać kroki, aby wykonać zadanie, więc postępuj zgodnie z poniższą procedurą, a uzyskasz czyste owinięcie. Pamiętaj, że pakowanie w folię termokurczliwą z suszarką do włosów działa najlepiej tylko w przypadku małych przedmiotów w małych rozmiarach wielkie ilości. W przeciwnym razie możesz chcieć zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzie lub zainwestować w owijarkę. Niemniej jednak procedura jest tutaj dla tych, którzy szukają szybkiego i łatwego sposobu na owinięcie czegoś. Oto kroki, jak używać folii termokurczliwej z suszarką do włosów:

Krok 1. Wybór okładu

Chociaż suszarka do włosów działająca z mocą 1800 watów może być używana do obkurczania folii termokurczliwej z polichlorku winylu, folie z tworzywa sztucznego z włókna optycznego wymagają do skurczenia opalarki. W przeciwieństwie do pierwszego, ten drugi jest bezpieczniejszy w użyciu z jedzeniem. Jest to również zatwierdzone przez FBA do pakowania artykułów spożywczych.

Krok 2. Pakowanie torby

Wybierając torbę, upewnij się, że jest nieco większa niż przedmiot, który musisz owinąć. To nie tylko zmniejszy ilość odpadów, ale również zapewni właściwe dopasowanie. Dzieje się tak, ponieważ folia kurczy się tylko o około 40 procent po zastosowaniu ciepła.

Jeśli musisz owinąć coś stałego, na przykład książki, musisz grać do góry nogami, aby czystsza krawędź znalazła się na górze. Następnie zaklejona i złożona strona zostanie umieszczona na stopie. Zrób to tak, jak owijasz prezent, składając koniec z tyłu. Fałdę należy następnie przymocować do opakowania za pomocą taśmy celofanowej. Jeśli przedmioty są w wiązkach, musisz najpierw wyciąć kawałek kartonu i wsunąć go z tyłu, aby służył jako podstawa. W ten sposób pakiet stanie się bardziej stabilny.

Krok 3. Stosowanie ciepła

Po zamknięciu torebki zacznij podgrzewać brzegi torebki. Użyj suszarki do włosów. Przesuń go do przodu i do tyłu. Trzymaj suszarkę tak blisko, jak to konieczne, aby uzyskać efekt kurczenia. Pamiętaj, że zbyt długie podgrzewanie lub trzymanie urządzenia zbyt blisko spowoduje powstanie dziury lub uszkodzenie przedmiotu. Najlepiej byłoby nagrzewać zaczynając od krawędzi, aby przedmiot pozostał schludny podczas późniejszego podgrzewania płaskich obszarów. Trzymaj suszarkę w ten sam sposób, przesuwając ją do przodu i do tyłu, aby zakończyć.

Czy idealnie jest używać folii termokurczliwej z suszarką do włosów?

Aby uzyskać szybką odpowiedź, tak, możesz użyć suszarki do włosów. Zasadniczo ciepło wytwarzane przez suszarki do włosów może skurczyć folię z tworzywa sztucznego. Dotyczy to zwłaszcza poliolefin lub polichlorku winylu. Ale czy jest to idealne? To już inna historia.

Suszarka do włosów nie jest odpowiednim narzędziem do obkurczania folii. Nawet jeśli użyjesz opalarki – bardziej odpowiedniego narzędzia do operacji mini obkurczania folii, nadal trudno jest uzyskać spójność.

Kiedy używasz suszarki do włosów, efekt będzie trochę szalony. Ale co więcej, oczekuje się więcej problemów pod względem spójności i jakości. Prawdopodobnie wystąpią problemy, takie jak problemy z temperaturą, słaby skurcz i ciągłe rozdarcie. Nie wspominając o zmarnowanych pieniądzach, materiałach i czasie. Nawet przy różnych ustawieniach temperatury opalarki nadal będziesz mieć problemy z konsystencją. Najczęściej powoduje to łzawienie, głównie w przypadku zastosowania większej ilości ciepła w danym miejscu.

W każdym razie ten artykuł o tym, jak działają suszarki do włosów, może Ci się przydać!

To okładka!

Reasumując, do pakowania w folię termokurczliwą można użyć suszarki, ale efekty nie byłyby tak imponujące w porównaniu z odpowiednim narzędziem, jakim jest opalarka. Ale może to działać w przypadku pakowania małych produktów w małych ilościach. Nie oczekuj profesjonalnego wyniku, ale może wykonać swoją pracę. W sumie mam nadzieję, że w tym poście dowiedziałeś się czegoś o tym, jak używać folii termokurczliwej z suszarką do włosów. Szczęśliwego dnia pakowania, ludzie! Dziękuję za bycie ze mną przez cały post.

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak korzystać z nasadki suszarki do włosów i jak korzystać z dyfuzora do suszarki do włosów.