Jak używać dyfuzora suszarki do włosów? Przeczytaj te kroki!

Zastanawiasz się, jak korzystać z dyfuzora suszarki do włosów? Używasz dyfuzora, umieszczając włosy na dyfuzorze i gniotąc je do góry nogami, podobnie jak suszenie włosów za pomocą suszarki jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych sposobów.

Dzięki temu podczas suszenia włosy zachowują swoją pierwotną strukturę i są mniej podrażnione. Odwróć głowę do góry i rozprowadź włosy przodem do dołu, co pomaga nadać objętość zgodnie z cebulką włosów, jeśli chcesz fryzurę o nieco większej objętości.

Jak używać dyfuzora suszarki do włosów? Przeczytaj te kroki!

Czy słyszałeś kiedyś o dyfuzorach do suszarek do włosów? Dotarłeś we właściwe miejsce. Omówimy wszystkie kwestie, które musisz wiedzieć o dyfuzorach do suszarek do włosów, w tym o tym, jak używać dyfuzorów do suszarek do włosów. Zacznijmy ten artykuł!

Co to jest dyfuzor suszarki do włosów?

Dyfuzor do włosów to rodzaj suszarki do włosów. Działa poprzez rozpraszanie gorącego powietrza wydobywającego się z suszarki i rozprowadzanie go równomiernie na pasmach, aby zminimalizować efekt uderzenia na kręcone lub proste włosy. Często używa się go do włosów falowanych, ponieważ rozprasza powietrze, nie ingerując w naturalny układ loków i nie powodując puszenia podczas suszenia.

Kroki korzystania z dyfuzora suszarki do włosów

Używasz dyfuzora suszarki po raz pierwszy? I nie wiesz, jak to rozproszyć. Cóż, nie panikuj. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. W tym akapicie dowiesz się, jak korzystać z dyfuzora suszarki do włosów. Poniżej przedstawiono podstawowe czynności związane z użytkowaniem dyfuzora;

Krok 1. Umyj włosy

Jeśli masz brudne lub przetłuszczające się włosy, lepiej je umyć; w przeciwnym razie czyszczenie jest opcjonalne. Możesz również użyć wody do zwilżenia włosów zamiast mycia ich szamponem. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiała umyć włosy, zrób to zwykłym szamponem i odżywką.

Wprowadź kilka zmian w swoim szamponie i odżywce, jeśli chcesz wyeliminować meszek. Aby Twoje włosy wyglądały gładko i pięknie za każdym razem, gdy są suche, stosuj całkowicie naturalne zabiegi, które myją olejkiem zamiast mydła. Szampon zawierający siarczan może wysuszyć włosy i sprawić, że będą wyglądać na pozbawione życia i pofalowane, więc unikaj ich.

Krok 2. Osusz włosy ręcznikiem

Aby wysuszyć włosy, użyj miękkiego ręcznika i dodatkowej koszulki, aby delikatnie wmasować je we włosy. Odsącz nadmiar wody i nie wykręcaj ani nie skręcaj włosów tym ręcznikiem. Jeśli traktujesz włosy mocno, może to doprowadzić do złamania cebulek włosów, co spowoduje niewyraźny wygląd.

Krok 3. Rozczesz włosy

Jeśli masz już kołtuny, delikatnie rozplątuj myte włosy opuszkami palców przed skręceniem lub wyprostowaniem loków. Pamiętaj tylko, że wyczesywanie włosów może zmienić naturalne loki i spowodować puszenie się włosów.

Następnie, aby nawilżyć chronicznie wysuszone loki i wspomóc utrzymanie ich formy podczas wysychania, użyj żelu do włosów falowanych, olejku do loków lub odłóż odżywkę. Owiń mokre włosy na opuszkach palców, aby nadać każdemu lokowi pożądany wzór; zagwarantuje to, że Twoje włosy pozostaną takie same i będą wyglądać lśniąco.

Krok 4. Zacznij suszyć włosy za pomocą dyfuzora do włosów

Zacznij używać dyfuzora do suszenia włosów. Przymocuj ten dyfuzor do końcówki suszarki do włosów. Masz możliwość ustawienia suszarki na niską, wysoką i średnią prędkość. Oznacza to, że może utrudnić suszenie włosów, ale nie wysychają ani nie puszą się.

Aby rozpocząć, obróć głowę w lewo. Umieść dyfuzor blisko korzeni włosów. Trzymaj go na miejscu, aż twoje pasemka zostaną odwodnione — wysusz włosy wokół łodygi spiralnymi pociągnięciami. Delikatnie pocieraj włosy haczykami dyfuzora, aby uzyskać gęstość i piękne loki i skręty.

Krok 5. Korzystanie z dyfuzora suszarki do włosów z korzeni włosów

Używaj dyfuzora do masowania włosów zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż się przypalą. Schodząc w dół, po prostu użyj dyfuzora, aby delikatnie docisnąć skręty. Dzięki temu włosy zachowują naturalną formę i są sprężyste.

Pamiętaj, że jeśli twoje włosy są naturalnie kręcone, może być konieczne dostosowanie ustawień dyfuzora. Pozwól swoim naturalnie kręconym włosom wyschnąć na powietrzu, jeśli okaże się, że użycie dyfuzora sprawia, że ​​są bardziej puszące. Sprawdź, czy to poprawia wyniki.

Podnieś każdą część włosów od dołu, gdy używasz dyfuzora do ich suszenia. Dzięki temu Twoje loki będą lepiej unosić się u nasady włosów i nie będą ciągnąć wilgotnych włosów, gdy wysychają. Weź porcje warstwy włosów i umieść je w dyfuzorze, gdy cebulki włosów dokładnie wyschną.

Podczas rozprowadzania włosów używaj minimalnie rąk. Puszenie się włosów można wywołać dotykaniem włosów i niszczeniem konturu fal i loków. Może się wydawać, że uzależnienie tylko od dyfuzora zajmuje dużo czasu. Aby uzyskać lepsze rezultaty, trzymaj dłonie kilka centymetrów od włosów.

To okładka!

Cieszyliśmy się, że wszyscy nauczycie się „Jak korzystać z dyfuzora suszarki do włosów?” Jeśli zamierzasz używać dyfuzora do włosów i nie wiesz, jak go używać, nie martw się. Przeczytaj powyższy krok i uzyskaj lśniące, piękne włosy dzięki dyfuzorowi suszarki do włosów.