Jak używać biedronek do zwalczania szkodników: pomocny przewodnik po 4 punktach

Biedronki doskonale sprawdzają się w naturalnej kontroli szkodników i dlatego konsumenci zastanawiają się, jak wykorzystać biedronki do zwalczania szkodników. Ten przewodnik wyjaśni Twoje pytania i dostarczy łatwych wskazówek!

Biedronki (Biedronki) są popularnym narzędziem kontroli biologicznej, używanym przez wielu ogrodników i miłośników krajobrazu. Jest jednak kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz mieć dobry wydalanie biedronki w swoim ogrodzie lub terenie.

Jak używać biedronek do zwalczania szkodników: pomocny przewodnik po 4 punktach

Czym są biedronki?

Biedronki, podobnie jak wiele innych owadów czy zwierząt, są mylące. To chrząszcz, a nie robak.

Biedronka, jak nazywa się ją w Europie, według legendy została nazwana na cześć Matki Boskiej w średniowieczu.

Obecnie można je znaleźć praktycznie w każdej części Ameryki Północnej, z ponad 400 różnymi gatunkami, z których 98 żyje na Florydzie wraz z emerytami i innymi poszukiwaczami słońca. Entomolodzy odkryli ponad 4500 gatunków na całym świecie.

Nic dziwnego, że biedronki występują w różnych kształtach i rozmiarach, biorąc pod uwagę ich dużą liczbę odmian. Kiedy myślimy o „biedronce”, zwykle wyobrażamy sobie czerwono-pomarańczowe zwierzątko z czarnymi kropkami.

Liczba plamek może się jednak różnić, a niektóre są bardziej skupione niż podobne do plam, podczas gdy inne mają paski zamiast plam.

Co musisz wiedzieć o biedronkach do zwalczania szkodników

Biedronki to drapieżniki, które żywią się innymi owadami. Biedronki jedzą mszyce, wełnowce (oba owady wysysające soki roślinne), jaja owadów, maleńkie gąsienice i roztocza.

Aby uzyskać dokładniejsze wyjaśnienie na ten temat, zapoznaj się z przydatnymi wskazówkami ogrodniczymi w tych artykułach, jak usuwać mszyce z jarmużu i jak pozbyć się mszyc w szklarni. Zrób dobry użytek ze swoich małych pomocników w zwalczaniu szkodników.

Biedronka zbieżna jest najczęściej kupowaną biedronką (Hippodamia convergens). Na czubku głowy mają dwie białe linie ukośne do siebie, jakby się łączyły.

Jeśli wypuszczasz biedronki do swojego krajobrazu, ponieważ lubisz je oglądać, ale nie ma dla nich owadów do zjedzenia, biedronki będą szukać pożywienia gdzie indziej, zostawiając cię z pustą torbą.

Co więc możesz zrobić, aby zwiększyć sukces swojego planu po wypuszczeniu biedronek? Przygotuj się do zapisania wskazówek w następnej sekcji.

Jak pomyślnie wydać biedronkę

Biedronki są zbierane w miejscach hibernacji i trzymane w chłodniach, aż będą gotowe do wypuszczenia. Biedronki należy przechowywać w lodówce, aż będą gotowe do wypuszczenia.

Pomaga im żyć dłużej, a kiedy nadejdzie czas, by latały i były wolne, będziesz miał mniej zgonów. Pierwszym instynktem biedronek jest rozproszenie i polowanie na żywność i wodę, aby przywrócić zapasy energii po rozgrzaniu.

Jeśli rozdasz biedronki w ciągu dnia, znikną one z twojego krajobrazu, pozostawiając cię załamanym i zastanawiającym się, dokąd poszły!

To podstawowa wskazówka wśród osób, które chcą osiągnąć udane wypuszczenie biedronki. Należy jednak pamiętać o czymś więcej!

  • Postaw pojemnik na biedronki w pobliżu roślin, które mają dużo szkodników (mszyce, wełnowce), aby biedronki mogły się na nich odżywiać i składać na nich jaja.
  • Kiedy jest chłodniej, biedronki rozpraszaj wczesnym wieczorem. Spróbuj otworzyć pojemnik i umieścić go pod pudełkiem na noc.
  • Spryskaj pobliskie rośliny wodą, aby były nawilżone podczas aklimatyzacji w regionie. Spryskanie wodą nie jest konieczne, jeśli jest rosa.

Niektórzy eksperci sugerują nawet spryskiwanie wodą pojemnika zamiast spryskiwania roślin.

  • Połóż kartę katalogową obok pojemnika z biedronką z kilkoma kroplami miodu i zostaw na noc. Biedronki przyjmą miód jako szybkie źródło energii, dopóki nie będą gotowe do jedzenia mszyc.

Biedronki można kupić w lokalnych żłobkach lub w źródłach internetowych. Jeśli wybierasz się do lokalnego przedszkola, upewnij się, że mają na sprzedaż biedronki.

Jeśli wykonasz te proste kroki, być może uda ci się utrzymać biedronki w swoim ogrodzie na trochę dłużej!

Jak biedronki przetrwają zimę

Dojrzały chrząszcz pojawia się na świecie po spędzeniu w kokonie około dwóch tygodni, a czasem mniej. Dorosłe chrząszcze żyją około trzech lat.

W tym czasie będą składać jaja i produkować wiele nowych pokoleń. W rezultacie chrząszcze w grupie mogły być w różnym wieku.

Dorosłe chrząszcze opuszczają swoje żerowiska na podwórkach, polach i lasach jesienią, aby zapaść w zimę. Aby przetrwać, potrzebują grupki setek lub tysięcy innych chrząszczy.

To chroni je przed żywiołami i zapobiega zamarzaniu. Zrobią również zimowe domy w szczelinach, zakamarkach, korze drzew, a nawet w twoim domu lub dachu.

Mogą wylądować na tobie i natychmiast zacząć się czołgać. Innym razem jednak potrafią naprawdę latać.

Naukowcy zarejestrowali biedronki poruszające się z prędkością 37 mil na godzinę.

Wniosek

Zdecydowanie możesz wykorzystać swoją wiedzę na temat wykorzystania biedronek do zwalczania szkodników na swoją korzyść. Dzięki temu unikniesz szkodliwych konsekwencji i doskonale pozbędziesz się szkodników!