Jak uzyskać natychmiastową gorącą wodę za pomocą bezzbiornikowego podgrzewacza wody? 2 niesamowite sposoby!

Zastanawiasz się, jak uzyskać natychmiastową ciepłą wodę za pomocą podgrzewacza wody bez zbiornika? Nigdy więcej zdziwienia! Wylądowałeś we właściwym miejscu i jesteśmy pewni, że dowiesz się wszystkiego szczegółowo w miarę zagłębiania się w ten artykuł. Istnieją dwa sposoby, w których jeden wykorzystuje pompę recyrkulacyjną, a drugi wykorzystuje dodatkowy podgrzewacz wody z podgrzewaczem wody bez zbiornika, jeśli chcesz uzyskać z niego natychmiastową ciepłą wodę.

W przeciwieństwie do innych tradycyjnych podgrzewaczy wody, podgrzewacz wody bez zbiornika nie ma „zbiornika” do przechowywania wody; w ten sposób nazywa się go „bezzbiornikowym podgrzewaczem wody”.

Jak uzyskać natychmiastową gorącą wodę za pomocą bezzbiornikowego podgrzewacza wody? 2 niesamowite sposoby!

Woda w podgrzewaczu wody bez zbiornika jest podgrzewana, gdy przechodzi przez nią. Z tego powodu jest znany jako „natychmiastowy” podgrzewacz wody. Tak, moi drodzy przyjaciele, to wszystko prawda, ale jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkiego w szczegółach, czytaj dalej tę arktykę do końca, aby dowiedzieć się, jak szybciej uzyskać podgrzewacz wody z twojego grzejnika. Zacznijmy!

Co mogę zrobić, aby natychmiast uzyskać ciepłą wodę z bezzbiornikowego podgrzewacza wody

Wydaje się, że istnieje kilka praktycznych sposobów na zwiększenie podgrzewania wody przez podgrzewacz wody bez zbiornika. Podstawową ostrożnością jest to, że większość z nich będzie mierzona mocą i jakością konkretnego urządzenia. Im szybciej jednostka może podgrzać wodę, tym mocniejsza jest.

Czy nadal zastanawiasz się, jak uzyskać natychmiastową ciepłą wodę za pomocą podgrzewacza wody bez zbiornika? Nie przejmuj się tym! Wszystko dowiesz się poniżej. Możesz użyć systemu recyrkulacji, aby utworzyć pętlę w rurach, co pozwoli Ci utrzymać ciepłą wodę do natychmiastowego użycia. Oprócz podgrzewacza wody bez zbiornika możesz kupić dodatkowy podgrzewacz wody. Obie metody są stosunkowo wszechstronne, więc omówimy je bardziej szczegółowo w dalszej części.

Sposoby na uzyskanie natychmiastowej ciepłej wody za pomocą bezzbiornikowego podgrzewacza wody?

Nie ma „skrótu” do poprawy wydajności podgrzewacza wody bez zbiornika. Twoim głównym ograniczeniem jest moc jednostki. Jeśli twój podgrzewacz wody bez zbiornika mógłby podgrzewać wodę tylko w określonym tempie, jesteś zablokowany z tą szybkością, chyba że dokonasz zmian w systemie. Dwa najczęstsze sposoby uzyskania natychmiastowej ciepłej wody za pomocą podgrzewacza wody bez zbiornika to:

#1. Pompa obiegowa

Ciepła woda z podgrzewacza wody bez zbiornika przepływa przez twoje rury do wybranego kranu lub kranu. W rezultacie po zakręceniu kranu woda w rurociągach schładza się. Może być konieczne stanie w kolejce po świeżą ciepłą wodę przy każdym włączeniu kranu, w zależności od odległości między kranem a podgrzewaczem wody bez zbiornika. Rozwiązuje się to za pomocą pompy recyrkulacyjnej.

Za pomocą pompy recyrkulacyjnej woda z rurociągów powraca do systemu ciepłej wody. Zasadniczo budujesz „zamkniętą pętlę” między licznymi urządzeniami w całym domu a podgrzewaczem wody bez zbiornika.

Możesz użyć termostatu do wykrywania zimnej wody w rurach; szybko rozprowadza zimną wodę z powrotem do podgrzewacza wody bez zbiornika, utrzymując ciepłą wodę i usuwając „opóźnienie” dla gorącej wody. W konsekwencji, otrzymasz gorącą wodę znacznie szybciej, bez czekania. Pompa recyrkulacyjna jest standardem w wielu nagrzewnicach bezzbiornikowych.

Jednak pompa recyrkulacyjna i kilka podgrzewaczy bezzbiornikowych są niekompatybilne. Upewnij się, że otrzymasz taki z tą funkcją, jeśli jest to dla Ciebie niezbędne. Co więcej, być może będziesz musiał wykonać dużo pracy, ponieważ wykonasz obwód z systemu ciepłej wody do kranów. Może to być kosztowna instalacja, jeśli nie masz jeszcze tego orurowania, ponieważ nie tylko umieszczasz pompę, ale także „obwód” w orurowaniu. Więc jeśli chcesz uniknąć kosztów instalacji obwodu, wypróbuj naszą następną opcję.

#2. Korzystanie z dodatkowego podgrzewacza wody

Możesz kupić dodatkowy podgrzewacz wody zamiast pętli recyrkulacyjnej do dowolnego kranu lub kranu, gdy potrzebna jest natychmiastowa ciepła woda. Podgrzewacz wody „w punkcie użycia” to mały podgrzewacz wody montowany bezpośrednio do kranu, prysznica, a nawet innego kranu. Podczas gdy podstawowy podgrzewacz wody bez zbiornika wytwarza ciepłą wodę od dołu, ten podgrzewacz wody podgrzewa każdą zimną wodę, która pozostała w rurach.

Drugi podgrzewacz wody jest zwykle nieco słabszy niż główny podgrzewacz wody i po prostu wypełnia luki, podczas gdy centralny podgrzewacz podgrzewa wodę. Istnieje również wiele innych wydajnych metod, w tym korzystanie z systemu „na żądanie” z systemem ciepłej wody oraz „punktu użycia” bezzbiornikowego podgrzewacza wody. Możesz również wypróbować te sposoby, aby natychmiast uzyskać ciepłą wodę z podgrzewacza wody bez zbiornika. Możesz być również zainteresowany poznaniem przyczyn, dla których Twój podgrzewacz ciepłej wody nie działa.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po jego przeczytaniu dowiesz się, jak uzyskać natychmiastową ciepłą wodę za pomocą podgrzewacza wody bezzbiornikowego. Ten post dotyczył jednej z najczęstszych obaw związanych z tymi modnymi podgrzewaczami wody. Ale, jak widać, zawsze możesz mieć natychmiast ciepłą wodę przy niewielkim wysiłku i sprytnej instalacji wodociągowej. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu! Możesz również przeczytać o tym, jaki jest najlepszy bezzbiornikowy podgrzewacz wody i jakie są zalety podgrzewacza bezzbiornikowego.