Jak uzbroić koc cienką przędzą w 5 prostych krokach

Ciepłe, przytulne koce z dzianiny są zwykle wykonane z grubej przędzy. Jednak mogą być bardzo drogie, więc możesz zamiast tego nauczyć się robić na drutach koc cienką włóczką.

Ta metoda dziania na ramionach będzie wymagała wielu pasm cienkiej przędzy, aby stworzyć bardziej obszerny koc, ale można to łatwo wykonać, używając różnych kombinacji kolorów.

Jak uzbroić koc cienką przędzą w 5 prostych krokach

Robienie na drutach ramion jest przyjemne i łatwe, więc przy odrobinie praktyki możesz zacząć robić na drutach koce za godzinę lub dwie, jak profesjonalista.

Przewodnik krok po kroku, jak uzbroić koc cienką przędzą

Krok 1. Zrób węzeł poślizgowy 

Zacznij od zrobienia węzła poślizgowego. Aby to zrobić, utwórz pętlę na końcu ogona włóczki na górze, a następnie przeprowadź ją kciukiem i palcem wskazującym.

Uszczypnij koniec włóczki, która jest przymocowana do motka. Przeciągnij długi koniec nitki przez pętelkę i zaciśnij węzeł.

Krok 2. Rzuć pierwszy wiersz

Załóż węzeł poślizgowy na prawe ramię, a lewy palec wskazujący i kciuk włóż między włóczkę roboczą lub włóczkę połączoną z motkiem.

Złap nitki nitki pozostałymi palcami w lewej ręce i przekręć nitki do góry.

Prawą ręką chwyć nitkę przed kciukiem i podciągnij ją. Sięgnij przez pętlę i chwyć koniec nitki przed lewym palcem wskazującym.

Przeciągnij nitkę przez pętelkę i wsuń prawą rękę. Powtarzaj te kroki, aż będziesz miał co najmniej dziesięć pętli na ramionach.

Krok 3. Pracuj nad rzędami

Pociągnij ogon swojej włóczki na bok i chwyć włóczkę roboczą prawą ręką. Owiń włóczkę wokół przedniej części kciuka.

Pracując od dołu do góry, złóż rękę wokół włóczki roboczej, aby uformować pięść.

Lewą ręką przeciągnij oczko włóczki na prawym nadgarstku nad drugim, który trzyma włóczkę roboczą. Opuść oczko i wsuń lewą rękę przez nitkę roboczą.

Zaciągnij mocno, ale nie za mocno, aby nitka ślizgała się po Twoim nadgarstku. Powtarzaj, aż wszystko zostanie przeniesione na drugie ramię.

Twoje ściegi będą się zmieniać od prawej do lewej ręki, więc powtarzaj proces, aż uzyskasz pożądaną długość lub rozmiar.

Pamiętaj, aby pozostawić co najmniej cztery metry włóczki do związania koca.

Krok 4. Zawiąż

Umieść wszystkie szwy na lewym ramieniu i utwórz jeszcze dwa szwy na prawym ramieniu. Upuść przędzę roboczą, a lewą ręką chwyć ścieg najbliżej łokcia na prawym ramieniu i przeciągnij go przez drugi ścieg.

Podnieś nitkę roboczą i przerób kolejne oczko na prawym ramieniu. Powtarzaj proces, aż wszystkie ściegi zejdą z lewego ramienia, z wyjątkiem ostatniego ściegu.

Usuń ostatnią pętlę i pociągnij, aby zrobić dużą pętlę. Zmierz cztery cale na włóczce roboczej i odetnij. Następnie możesz przeciągnąć nitkę roboczą przez pętelkę i zaciągnąć ciasno jak węzeł.

Krok 5. Wykończenie koca

Rozłóż koc na płasko. Włóczką roboczą przeciągnij koc pod pierwszą linię oczek od miejsca, w którym widać pierwszą literę „V” i przeciągnij nitkę przez całą długość.

Znajdź pierwszy ścieg na kocu po lewej stronie. Przeciągnij nitkę pod spód do końca.

Na końcu ostatniego rzędu włóczki odciąć około 7 cali od ogona. Przeciągnij ostatnią pętlę i dyskretnie wpleć koniec w tył koca.

Jak używać cienkiej przędzy do dziania na ramię?

Możesz użyć różnych metod tworzenia własnej grubej włóczki z cienkich włóczek. Możesz wybrać na drutach pojedyncze szydełkowe nitki, użyć wielu nitek lub zrobić sznurek do środka.

  • Użyj pojedynczej nici szydełkowej

Zrób grube pasmo włóczki, przerabiając je na szydełku. Musisz tylko szydełkować łańcuszek tak długo, jak możesz.

Wróć na początek i przeszyj na szydełku pierwszy rząd koca, co powinno dać pasmo o grubości około ćwierć cala.

  • Użyj wielu pasm

Możesz zwiększyć lub zmniejszyć grubość włóczki, po prostu dodając nitki. Możesz użyć różnych kolorów i wykazać się kreatywnością dzięki temu pomysłowi.

Jednak problem z tą techniką polega na tym, że koc może wyglądać na nieco żylasty, więc możesz chcieć skręcić pasma razem przed rozpoczęciem projektu koca.

  • Zrób środkowy sznurek

Środkowy sznurek jest łatwy do wykonania. Po prostu zrób pętelkę z włóczki i przeciągnij ją przez środek, aby zrobić kolejną pętelkę.

Wniosek

Ten projekt jest dość łatwy, jeśli wiesz, jak zrobić na rękach koc cienką włóczką. Dobrym aspektem tego projektu jest to, że do złożenia wszystkiego potrzebujesz tylko włóczki, ramion i prawdopodobnie nożyczek.

Nie spiesz się i ciesz się tworzeniem swojego koca. Ten dzianinowy koc na ramionach to świetny projekt do wykonania samodzielnie lub z dziećmi, jeśli mają na to ochotę.