Jak utrzymać poduszkę w zimnie. 4 najlepsze sposoby

Jeśli chcesz wiedzieć, jak utrzymać poduszkę w chłodzie, możesz wypróbować cztery techniki. Upały czasami psują dobry sen, więc używanie chłodnej poduszki jest niezbędne. Jednak nie zawsze łatwo jest utrzymać zimne poduszki.

Możesz użyć produktów takich jak Chillow Pillow, aby utrzymać wygodną, ​​chłodną poduszkę. Ponadto musisz również znać idealne materiały i zmaksymalizować ilość urządzeń w swoim pokoju, aby zapewnić optymalny chłód w nocy. Dowiedz się więcej o tych sztuczkach tutaj!

Jak utrzymać poduszkę w zimnie. 4 najlepsze sposoby

Jak utrzymać zimną poduszkę

Używaj fajnych materiałów

Ważne jest, aby wybrać poduszkę z materiałów, które nie pochłaniają ciepła, a zamiast tego odciągają je od ciała. Pamiętaj, że podczas snu jesteśmy bardziej wrażliwi na zmiany temperatury, a nawet poduszka, z której korzystamy, może nas obudzić, gdy zrobi się gorąco. Najwygodniejszym materiałem do sprawdzenia, czy poduszka nie zmarznie, jest jej poszewka.

Wszyscy wiemy, że poduszki z pianki z pamięcią kształtu zatrzymują ciepło, a producenci rozwiązują ten problem dzięki poszewkom z dobrym przepływem powietrza, takim jak bawełna. Niektóre materiały odprowadzają ciepło z ciała lub odprowadzają wilgoć, zapewniając optymalny komfort. Ale oprócz samej poszewki, wypełnienie poduszki może również wpływać na to, jak poduszka pozostaje chłodna przez całą noc.

Zamiast używać solidnego bloku z pianki memory, wybierz rozdrobnioną piankę z pamięcią kształtu, aby zapewnić lepszy przepływ powietrza w środku. Farsze takie jak kasza gryczana i puch są również znane z tego, że dają uczucie chłodu. Jeśli te opcje nadal nie są dla Ciebie zgodne, spróbuj dodać do poduszki kulki żelowe, aby wchłonąć ciepło.

Dodaj pakiety chłodzące

Kolejnym dodatkiem, który możesz mieć ze swoją poduszką, jest pakiet chłodzący. W zależności od producenta może również użyć żelu, aby utrzymać chłodną powierzchnię poduszki. Niektóre wymagają wcześniejszego zamrożenia na całą noc.

Mgła

Jeśli nie chcesz kupować innych materiałów, szybkim sposobem, aby utrzymać poduszkę w chłodzie, jest użycie mgiełki. Efekt może trwać tylko do wyschnięcia powierzchni, ale szybkie rozpylenie na poduszkę zapewni natychmiastową ulgę w upale. Możesz również rozważyć dodanie nawilżacza, aby powietrze było wilgotne.

Utrzymuj chłód w pomieszczeniu

Innym sposobem, aby utrzymać poduszkę w chłodzie, jest utrzymywanie temperatury pokojowej. Jest to podejście pośrednie w porównaniu z poprzednimi metodami, a idea, która się za tym kryje, polega na tym, że pomagasz swojej poduszce nagrzewać się dłużej lub eliminujesz ciepło, które może wchłonąć. Na początek możesz obrócić wentylator w swoim pokoju, aby cyrkulował powietrze.

Powinno to również pomóc poduszce w odprowadzaniu ciepła na zewnątrz i uniknąć jego zatrzymywania. Jeśli nadal jest ci gorąco, spróbuj umieścić kostki lodu przed wentylatorem. A w miesiącach letnich, dlaczego nie pofolgować sobie i nie użyć klimatyzatora?

Jak utrzymać komfortową temperaturę snu

Jaka jest najlepsza temperatura do spania?

Oprócz utrzymywania zimnej poduszki, chcesz utrzymać temperaturę w pokoju w zakresie od 60 do 67 stopni Fahrenheita, aby zapewnić dobry sen. Zakres będzie różny dla każdej osoby, ale chcesz monitorować temperaturę w pomieszczeniu, a nie tylko używać chłodnej poduszki. Możesz ustawić termostat, aby skutecznie sprawdzać temperaturę.

Dlaczego robi się gorąco w nocy?

Jest wiele powodów, dla których podczas snu jest ci gorąco. Mogą się różnić w zależności od metabolizmu lub choroby. Ale przez większość czasu twój pokój ma wpływ na temperaturę ciała.

Pamiętaj, że posiadanie gorącego pokoju nie ogranicza się do lata. Zawsze możesz doświadczyć niewygodnego środowiska niezależnie od względnej temperatury na zewnątrz. Dlatego musisz wiedzieć, co dodać i dopasować do pomieszczenia.

Jak utrzymać najlepszą temperaturę do spania

Wiemy już, jakie inwestycje możesz dodać do pomieszczenia, aby odciążyć ciepło. Obejmują one termostat, nawilżacz, wentylator, a nawet klimatyzator, jeśli mieszkasz w szczególnie gorącym miejscu. Urządzenia te powinny utrzymywać w pomieszczeniu najlepszą temperaturę do spania, ale niektóre akcesoria mogą dodatkowo zachęcać do zdrowego snu.

W przypadku samego pomieszczenia należy zadbać o to, aby światło słoneczne nie docierało szybko. Stosowanie zasłon zaciemniających powinno pomóc w utrzymaniu chłodu w pomieszczeniu, zwłaszcza latem. Ponadto poduszki nie są jedynymi, które wpływają na temperaturę snu.

Użyj chłodnego materaca, który nie zatrzyma ciepła ciała. Jak wspomniano wcześniej, pianka z pamięcią kształtu ma tendencję do zatrzymywania ciepła, więc chcesz spać na pokrowcu, który będzie oddychający. Możesz zdecydować się na bawełniane prześcieradła pasujące do bawełnianych poszewek na poduszki.

Ćwiczenia pozwalające zachować spokój podczas snu

Przed snem pamiętaj, aby unikać aktywności fizycznej, aby zapobiec podwyższeniu temperatury ciała. Zamiast tego obniż ją, biorąc kąpiel również dla relaksu. Następnie załóż coś lekkiego, jak jedwab lub bawełna, aby nie było gorąco przez całą noc.

Wniosek

Fajna poduszka oznacza różnicę między dobrym snem a budzeniem się w złym humorze. Możesz dowiedzieć się, jak utrzymać poduszkę w chłodzie, bezpośrednio kontrolując poduszkę lub otoczenie. Oznacza to stosowanie oddychających materiałów na poduszki lub utrzymywanie temperatury w pomieszczeniu.

Na poduszkę możesz użyć pokrowca lub wypełnienia, które zapewnia dobry przepływ powietrza. Możesz nawet dodać podkładki żelowe lub kulki żelowe, aby zminimalizować zatrzymywanie ciepła. Jednak użycie wentylatora lub klimatyzatora w pokoju spowoduje również odprowadzenie ciepła z poduszki.