Jak uszyć zasłony z przelotkami? 5 łatwych sposobów!

Osoby, które uwielbiają modę, wiedzą, jak bardzo potrzebne jest naprawianie ładnych i atrakcyjnych zasłon. Zasłona nadaje pomieszczeniu wyjątkowy wygląd w porównaniu z pokojami bez zasłon.

Zasłony wymagają dodatkowych materiałów, aby zapewnić im lepsze dopasowanie i wyważenie na pręcie. Jednym z takich materiałów jest przelotka. Jak uszyć zasłony z przelotkami i udostępnić je do użytku nie jest trudnym zadaniem.

Jak uszyć zasłony z przelotkami? 5 łatwych sposobów!

Kupisz tylko kilka przedmiotów, takich jak materiały na zasłony, przelotki, drążek, nożyczki, żelazko, taśma miernicza itp.

Zasłony wykonane z przelotek wydają się bogate i wyrafinowane w pokojach. Patrząc na dobrze umieszczoną zasłonę z przelotkami, czerpałbyś ogromną satysfakcję z kształtu i komfortu, jaki daje pomieszczeniu.

Istnieje każda potrzeba, aby dom stał się domem. Aby osiągnąć ten wrzask o piękny dom, nieunikniona staje się potrzeba i chęć zapinania zasłon za pomocą przelotek.

Zasłony z przelotkami zapewniają swoistą przytulną atmosferę w przestrzeni pomieszczenia, zwłaszcza, że ​​zapobiegają przenikaniu promieni słonecznych do pomieszczenia. Ponadto zasłony z przelotkami sprawiają, że pokój wygląda klasycznie i zachwyca, przynosząc dużą reputację rzeczywistym użytkownikom. Zasłony z przelotkami to wymóg domu.

Kroki, jak szyć zasłony z przelotkami

Aby zrobić dobrą zasłonę z przelotką, wykonaj poniższe czynności, jak uszyć zasłony z przelotkami, przygotuj materiały i wykonaj poniższe czynności.

Krok 1. Zmierz drzwi lub okno, w których przymocujesz zasłonę za pomocą przelotek. Masz zmierzyć szerokość okna.

Krok 2. Zmierz zarówno zasłonę, jak i karnisz od miejsca, w którym powinna się zaczynać, a gdzie kończyć, w zależności od rozmiaru drzwi lub okna.

Krok 3. Odmierz 44 cale od twardej krawędzi zasłony do drugiej krawędzi zasłony i przytnij, a jeśli to możliwe, użyj żelazka, aby docisnąć, aby te obszary krajki były sztywne.

Krok 4. Przytrzymaj zasłonę z boku, obróć ją o jeden cal i naciśnij. Obróć ponownie o jeden dodatkowy cal i naciśnij.

Krok 5. To ostatni krok, jak szyć zasłony z przelotkami. Zapoznaj się z przewodnikiem naddatku szwów, aby zszyć odmierzone warstwy tkaniny.

Użyj odpowiedniej długości ściegu, aby zagiąć i zszyć obie strony zasłony i krawędzi, a następnie użyj żelazka do prasowania. W górnej części kurtyny pozostawiono odpowiednią przestrzeń, aby zapewnić naddatek przy mocowaniu przelotek.

Jak wkłada się przelotki do zasłon?

Przelotki to oczka znajdujące się w górnej części zasłony. Oczka te są mocowane do karnisza w postaci ustawienia do przodu i do tyłu lub poprzez przód i tył, w zależności od przypadku.

Zaciśnięte razem, aby stać się jednym na każdym pierścieniu, są dwie równe połówki. Aby umieścić przelotki w zasłonach, wymagane są następujące elementy;

Najpierw umieść połowę boku przelotki pod zaznaczoną i perforowaną górną częścią kurtyny.

Następnie użyj drugiej połowy przelotki, aby zakryć tę pod zasłoną. Mocno zaciśnij przelotki, aby mocno przytrzymać zasłonę. Zrób to we wszystkich zaznaczonych szablonach na zasłonie, w których przymocujesz przelotki.

Na koniec przesuń karnisz przez każdy z przelotek w kolejności do przodu i do tyłu. Następnie powieś na ścianie. Używasz dokładnego procesu dla plastikowych lub metalowych przelotek.

Jak sprawić, by zasłony z przelotkami wyglądały dobrze?

Aby zasłony z przelotką wyglądały dobrze, musisz najpierw wykonać kroki, jak uszyć zasłony z przelotką, a następnie przesunąć metalowy pręt przez przelotki w przód, a potem w tył, jakby był to rodzaj ruchu zygzakowatego.

Przelotki umożliwiają swobodny ruch zasłony lub sprawiają, że jest ona statyczna; musiałbyś umieścić wspornik pomiędzy dwoma pierwszymi przelotkami. Robiąc to wszystko, należy pamiętać, że dostarczony metalowy pręt musi odpowiadać długości przelotek na serwecie.

Dobrze odmierzona zasłona, która jest odpowiednio złożona i sprasowana, a następnie profesjonalnie zszyta po bokach i na krawędziach, która z kolei ma dobrze zamocowaną przelotkę, podkreśli elegancki wystrój pomieszczenia.

Jak daleko od siebie umieszczasz zasłony z przelotkami w równych odstępach?

Zalecany odstęp dla zasłon przelotowych to 6 cali od siebie, co robisz na środku.

Cokolwiek pojawia się za prętem, to rama okienna lub rodzaj rolet, które występują w oknie; rozstaw kurtyny przelotki to wszystko usuwa.

Wniosek

Szycie zasłon z przelotkami jest techniczne, ale jednocześnie łatwe w obsłudze. Każdy, kto przeczyta ten uproszczony artykuł, z łatwością kupi i uszyje zasłony z przelotkami.

Początkowo zasłony nie są dostarczane z przelotkami, ale mocujesz te przelotki do zasłon, aby wyglądały zorganizowane i piękne.

Nie ma wątpliwości, że ludzie mogą teraz rozpoznać czas, usiąść, odmierzyć odpowiednią długość zasłony, złożyć i zszyć materiał, aby stworzyć wyjątkową i niesamowitą zasłonę z dobrze rozmieszczonymi przelotkami odpowiednio zamocowanymi u góry zasłony.

Wystrój zapewniony do pokoju wystarczy, aby pokazać, że zadanie uszycia zasłon z przelotkami jest tego warte.