Jak uszyć zasłony w kawiarni? 13 prostych kroków DIY!

Istnieją zasłony kawiarniane, które są krótsze niż tradycyjne zabiegi okienne. Używamy ich wiele razy, aby nadać naszej kuchni lub łazience miękką, przewiewną atmosferę.

W tym artykule szczegółowo opisano, jak uszyć zasłony kawiarniane i musisz postępować zgodnie z instrukcjami, aby uszyć zasłony kawiarniane do użytku biurowego lub domowego.

Jak uszyć zasłony w kawiarni? 13 prostych kroków DIY!

Te półfiranki są urocze i dodają domowej atmosfery do Twojej osobistej przestrzeni, ale mają też wadę, która może nie pasować do wszystkich projektów wyposażenia domu. Jeśli użyjesz go w niewłaściwej przestrzeni, będzie nieformalny, tani i rzadki. Więc zanim zaczniesz szyć firany kawiarniane, upewnij się, gdzie chcesz je powiesić.

Kroki szycia zasłon w kawiarni

Krok 1: upewnij się, że masz przygotowane wszystkie potrzebne materiały. Na początek, jak uszyć zasłony kawiarniane, są to:

  • Taśma miernicza
  • Maszyna do szycia
  • Proste szpilki
  • Prasowanie żelazka
  • Tkanina zasłonowa

Krok 2: zmierz szerokość okna, dodając dodatkowe 2 cale naddatku na szew. W ten sposób uzyskasz szerokość falbany. Dodaj 4 cale więcej do szerokości nagranego okna, abyś mógł określić szerokość tkaniny, której będziesz potrzebować do wykonania dolnych paneli.

Dzięki tym wymiarom otrzymasz płaską falbanę wiszącą i panele zasłonowe. Jeśli chcesz uzyskać pełniejszą falbanę i chcesz, aby zasłona zwisała z miękkimi fałdami, dodaj dodatkową ćwiartkę lub połowę na szerokość okien.

Krok 3: zmierz górny karnisz od góry do dołu do około jednej trzeciej całkowitej wysokości okna. Uwzględnij 6 cali więcej dla długości falbany.

Krok 4: Dla dolnego karnisza zmierz go od góry do dołu do około trzech cali w dół parapetu. Dodaj 6 cali więcej, aby uzyskać długość dolnych zasłon.

Krok 5: Połóż tkaninę stroną zadrukowaną w dół na płaskiej powierzchni i złóż ją na pół, składając po stronie z nadrukiem. Korzystając z wykonanych pomiarów, wytnij falbanę i dolne panele. Bądź ostrożny z tym procesem, aby upewnić się, że wszystkie twoje wzorce pojawiają się i podążają w tym samym kierunku.

Krok 6: Złóż falbanę po obu stronach poniżej ćwierć cala, a następnie naciśnij płasko ciepłym żelazkiem. Złóż krawędzie o kolejne ¾ cala i dociśnij żelazkiem.

Dodaj kolejne ¾ cala zagięcia na krawędziach i użyj prostych szpilek na krawędzi prostopadle, aby łatwo je wyciągnąć, gdy zbliżasz się do maszyny podczas szycia. Zszyj złożone krawędzie.

Krok 7: Złóż dolną krawędź falbany o mniej niż ćwierć cala, a następnie dociśnij żelazkiem. Złóż go na kolejny jeden i trzy czwarte cala w górę i użyj szpilek do przytrzymania szwu. Następnie szyjesz rąbek.

Krok 8: Obróć pod falbaną u góry o mniej niż ćwierć cala i naciśnij żelazkiem. Złóż górną krawędź na około 3 ¾ cala i użyj szpilek do krawędzi, aby utworzyć kieszeń na wędkę. Następnie zszyj krawędź.

Krok 9: Umieść falbanę nad karniszem u góry.

Krok nr 10: Złóż krawędzie po obu stronach dolnych paneli na ćwierć cala. Złóż krawędzie jeszcze o cala, przypnij je i zszyj.

Krok #11: Podnieś dolne panele o ćwierć cala i dociśnij żelazkiem. Złóż dolne panele, aby uzyskać dodatkowe 1 ¾ cala zabezpieczone szpilkami i zszyj brzegi.

Krok 12: Każdy z dolnych paneli zasłonowych obróć o mniej niż ćwierć cala i dociśnij żelazkiem. Złóż górne krawędzie o kolejne 3 ¾ cala i zabezpiecz kołkami, które utworzą kieszeń na wędkę. Możesz teraz szyć krawędzie.

Krok 13: Wsuń panele do dolnego karnisza, a następnie umieść zasłony w taki sposób, aby pośrodku okna znajdował się otwór.

Ile materiału potrzebuję, aby nauczyć się szyć zasłony w kawiarni?

Jedną z prostych zasad przy szyciu zasłon jest to, że tkaniny zasłonowe powinny być półtora lub dwa razy szersze od obszaru, który chcesz pokryć.

Użycie cięższej tkaniny zapewni pełnię, której nie można osiągnąć przy użyciu lekkiej tkaniny. Lekkość tkaniny jest związana z pełnią.

Czy zasłony kawiarniane są łatwe do wykonania?

Wykonanie kurtyny kawiarnianej jest bardzo łatwe, nawet dla początkujących. Każdy może z łatwością wymyślić idealną kurtynę kawiarnianą w ciągu kilku godzin.

Wszystko, co musisz zrobić, to uzyskać żądaną lokalizację, w której chcesz powiesić kurtynę kawiarnianą, wykonać powyższe kroki, jak uszyć zasłony kawiarniane, i masz idealny projekt, który chcesz.

Wniosek

Z artykułu, który przeczytałeś powyżej, jak uszyć zasłony do kawiarni, dowiesz się, że właściciele domów i dekoratorzy używają zasłon do kawiarni ze względu na przewagę. Zasłony kawiarniane tworzą ładny i prosty apel do Twojej przestrzeni. Idealnie pasują do kuchni, kącika śniadaniowego, nasłonecznionego pokoju, a nawet do kawiarni, w której mają swoją nazwę.