Jak uszyć zamkniętą poduszkę? Najlepszy przewodnik dla początkujących

Aby opanować szycie zamkniętej poduszki, wystarczą tylko dwa kroki. Przyda się, abyś sam mógł zamknąć poduszkę, aby zabezpieczyć jej wypełnienie. Możesz ręcznie uszyć poduszkę w domu, ale może się też zdarzyć, że będziesz musiał otworzyć poduszkę i wymienić wypełnienie.

Dlaczego zamknięcie poduszki ma znaczenie? Chcesz zabezpieczyć wnętrze swojej poduszki, aby zachować jej formę i czystość. Wiedza o tym, jak przyszyć poduszkę, pozwoli Ci eksperymentować z różnymi stylami zapinania.

Jak uszyć zamkniętą poduszkę? Najlepszy przewodnik dla początkujących

Jak uszyć poduszkę zapiętą ręcznie

Krok # 1. Serging

Ten poradnik to łatwy sposób, aby nauczyć Cię zamykania poduszki poprzez szycie ręczne. Jednak będziesz mieć szybszy czas, jeśli najpierw obszyjesz dolne krawędzie poduszki. Obrzucenie ich pomoże również stworzyć mocniejszą poduszkę, ponieważ brzegi tkaniny nie będą już strzępić się po pewnym czasie.

Kiedy zszywasz poduszkę blisko siebie, możesz zdecydować się na ścieg ręczny lub użycie maszyny do szycia, jeśli jest to wygodniejsze. W tym przewodniku zaleca się tylko używanie sergera, dzięki czemu będziesz mieć poduszki lepszej jakości, które wytrzymają codzienne noszenie.

Krok # 2. Szycie

Po zszyciu dolnych krawędzi możesz zszyć dolne krawędzie materiału. W ten sposób możesz łatwo sprawdzić, gdzie będziesz mieć półcalowy naddatek na szew. Następnie zszyj małą część po prawej stronie poduszki, a drugą w poprzek niej.

Kontynuuj szycie wzdłuż dolnej krawędzi, zaczynając od prawej do lewej, a następnie zrób supeł. Przydatnym sposobem zamknięcia poduszki jest ścieg drabinkowy, ponieważ jest on zabezpieczony i stosunkowo łatwy. Ale jak uszyć ścieg drabinkowy?

Jak wykonać ścieg drabinkowy

Aby ręcznie zapiąć poduszkę, przeprowadź igłę przez jeden ze szwów od tyłu do przodu, aby ukryć zawiązany koniec nici w szwie. Następnie popchnij igłę w dół i z powrotem w górę przez przeciwległy szew, aby rozpocząć ścieg ukryty w zagłębieniu szwu. W tym momencie możesz powtórzyć proces poprzez zagięcie przeciwległego szwu.

Po dotarciu do końca chcesz pociągnąć nawleczoną igłę, aby zacisnąć szwy. Drabinka łącząca ściegi powinna być schowana, aby uzyskać schludne wykończenie szwu na poduszce. Na koniec wybierz niewielką część szwu naprzeciwko miejsca, w którym się wyłaniasz i przewlecz przez pętlę, aby utworzyć węzeł.

Jak uszyć poduszkę zamkniętą maszyną do szycia

Zamykanie poduszki za pomocą maszyny do szycia nie jest tak popularne, ponieważ umieszczenie półfabrykatu poduszki pod psami karmiącymi jest niewygodne. Bardziej powszechne jest szycie gęstych ściegów, a następnie podwójny szew, aby wzmocnić zamknięcie poduszki. Ale jeśli musisz użyć maszyny do szycia, musisz pominąć część pozostawienia szczeliny w szwie i zamiast tego zastosować inne metody zamykania poduszki.

Przed użyciem maszyny do szycia sprawdź obszar szpulki i czy stopka dociskowa jest opuszczona. Najlepiej byłoby, gdybyś również utworzył wątek ze wszystkim, co wymaga gwintowania, aby uniknąć późniejszych problemów. Następnie wykończ poduszkę zapięciem w kształcie koperty.

Istnieją różne techniki zamykania poduszki, ale zamknięcie kopertowe daje swobodę szybkiego wymiany i wyjmowania wkładki poduszki. Dzięki temu czyszczenie poduszek jest wygodniejsze i zawsze możesz użyć nowego wypełnienia, jeśli poduszka straci swoją strukturę.

Jak zrobić poduszkę z zamknięciem na kopertę

Na początek musisz przydzielić płat z tkaniny wokół ¼ szerokości poduszki. Możesz wyciąć kawałek osobno, zszyć go lub po prostu użyć dodatkowego materiału na zagięciu poduszki, aby utworzyć klapkę. Następnie złóż lewą stronę na pół cala i zrób to samo na tylnym panelu poduszki.

Szycie można ułatwić, przypinając przód i tył prawymi bokami, a obrębione krawędzie tylnych paneli zachodzą na siebie. Zszyj całą poduszkę i odetnij rogi po przekątnej. Na koniec zszyj surowe krawędzie wykładziny przed odwróceniem jej na prawą stronę.

Zawsze możesz zmodyfikować zamknięcie koperty według własnych upodobań. Powszechnym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa zamknięcia jest dodanie przycisków. Zszyj je na jednej gotowej krawędzi, połączonej z dziurkami na drugiej.

Wniosek

Tworzenie własnej poduszki to świetny sposób na stworzenie własnej poduszki. Jednak byłoby pomocne, gdybyś nauczył się, jak uszyć poduszkę zamkniętą, dzięki czemu uzyskasz gładki szew, a poduszka nie rozleje się po codziennym użytkowaniu. Przydatną wskazówką, aby zapobiec strzępieniu się tkaniny, jest użycie sergera przed wykańczaniem poduszki ręcznym ściegiem drabinkowym.

A co jeśli chcesz skorzystać z maszyny do szycia? W takim przypadku możesz wybrać inny styl zamknięcia poduszki. Zamknięcie koperty byłoby bardziej odpowiednie, ponieważ wykańczanie wypełnionej przerwy na poduszkę pod maszyną do szycia będzie trudne.

Jeśli nie masz ochoty na wykończony szew, zawsze możesz wypróbować inne techniki zapinania poduszek. Na przykład zamknięcie kopertowe umożliwia późniejsze łatwe wyjęcie farszu. Możesz użyć maszyny do szycia, aby zszyć ten styl zamknięcia.