Jak uszyć zamek błyskawiczny w poduszce w 4 prostych krokach

Umiejętność przyszywania zamka błyskawicznego w poduszce wymaga tylko czterech kroków. To przydatna umiejętność, ponieważ posiadanie poduszki zapinanej na suwak pozwala dopasować wypełnienie lub wymienić poszewkę. Będziesz mieć więcej możliwości personalizacji na poduszce i możesz jej używać dłużej.

Nie daj się zastraszyć podczas samodzielnego zszywania suwaka poduszki, ponieważ jest to stosunkowo proste. Co więcej, jest to bezpieczniejszy sposób na zamknięcie poduszki niż pozostawienie jej otwartej lub użycie innych stylów zapięcia. Dzięki tak prostej technice poprawisz jakość swojej poduszki.

Jak uszyć zamek błyskawiczny w poduszce w 4 prostych krokach

Jak przyszyć suwak na poduszce?

Krok # 1. Przygotowanie

Ponieważ istnieją różne rodzaje poduszek, chcesz zaplanować, gdzie chcesz umieścić zamek błyskawiczny. Chcesz, aby zamek błyskawiczny nie wpływał na ogólny wygląd poduszki i nie powinien znajdować się w pozycji, która byłaby uciążliwa podczas korzystania z poduszki. Najlepsze miejsca na zamek błyskawiczny to dolny lub górny szew.

Po sprawdzeniu, gdzie umieścić zamek błyskawiczny, musisz zaopatrzyć się w zamek, który jest tak długi, jak szew. Następnie możesz oznaczyć i wyciąć dwa wybrane kawałki materiału. Powinny to być wymiary szwów poziomych i pionowych, ale należy dodać jeden cal do każdego z nich.

Gdy masz już dwa kawałki materiału, przypnij je prawymi bokami do siebie i umieść zamek błyskawiczny na górze. Użyj pionowej szpilki, aby zaznaczyć wnętrze obu krawędzi i zszyj z uwzględnieniem pół cala naddatku szwu. Zacznij od początku szwu do pierwszej szpilki, a następnie szyj do następnej naprzemiennie ze standardową długością ściegu i ściegiem wstecznym.

Krok # 2. Wszywanie zamka błyskawicznego

Drugim krokiem jest otwarcie gotowego szwu, aby włożyć do niego zamek prawą stroną w dół. Przydatną wskazówką jest przyszywanie końcówek zamka za pomocą zwykłej stopki dociskowej. Możesz wziąć poduszkę i zwinąć jej brzegi.

Zszyj jedną stronę, aż znajdziesz się blisko suwaka, a następnie zacznij ściegiem wstecznym. Podnieś stopkę dociskową i otwórz zamek błyskawiczny za stopką przed ponownym opuszczeniem stopki dociskowej. Szyj, aż osiągniesz linię, którą wykonałeś na końcu zamka przed przeszyciem i zamknięciem zamka.

Szyj drugą stronę, aż nie będzie można sięgnąć poza suwak zamka i ścieg wsteczny przed wyjęciem materiału z maszyny do szycia.

Krok # 3. Kończenie

Następnie chcesz zebrać szew między dwoma pionowymi rzędami na obu końcach zamka błyskawicznego. W tym momencie możesz sprawdzić, czy zamek błyskawiczny przesuwa się płynnie. Otwórz go przed zakończeniem zamka z przeszyciem, aby zapewnić jego bezpieczeństwo w czasie.

Krok # 4. Szycie pokrowca

Ostatnim krokiem jest rozpięcie zamka do połowy, a następnie obszywanie brzegów pokrowca z pół centymetra naddatkiem. Powinieneś być gotowy, aby obrócić wkładkę na prawą stronę i włożyć ją. W przeciwnym razie możesz pominąć ten krok, jeśli użyłeś istniejącej poduszki.

Inne sposoby zamykania poduszki

Oprócz zamka błyskawicznego możesz również rozważyć inne wzory i techniki zamykania poduszki. Możesz założyć te zamknięcia na samą poduszkę lub poszewkę, ale niektórzy używają osobnego ochraniacza na poduszkę.

Ściegi

Być może najprostszym sposobem na wykończenie poduszki jest zszycie otworu. Po zakończeniu wypychania możesz ręcznie zszyć niewykończony szew, aby całkowicie zabezpieczyć poduszkę. Szwy również nadadzą poduszce bardziej jednolity wygląd, ale nie można później usunąć jej zawartości.

Koperta

Z czasem może zajść potrzeba wymiany wypełnienia poduszki lub samej poduszki. Możesz dodać zamknięcie w stylu koperty na wyściółce poduszki lub poszewce zamiast całkowicie zszyć wszystkie boki. Zamknięcie kopertowe składa się z klapki i można dodać guziki, aby poduszka była zamknięta.

Kieszonkowy

Nieco podobną techniką stosowaną w przypadku zamknięć kopert jest użycie kieszeni. Jednak zamknięcie kieszonkowe wykorzystuje zachodzące na siebie klapki z tyłu poduszki. Te kawałki materiału zapobiegną odsłonięciu wnętrza.

Dlaczego zamykanie poduszek ma znaczenie

Szybką odpowiedzią na pytanie, dlaczego nie można przeoczyć zamknięcia poduszki, jest utrzymanie poduszek w czystości. Utrzymanie czystości naszych poduszek nie podlega negocjacjom ze względu na wpływ na nasze zdrowie. Na przykład, jeśli poduszka lub poszewka ma otwór, może to zachęcać do gromadzenia się alergenów i patogenów w środku.

Mogą obejmować kurz, roztocza, pluskwy, bakterie, a nawet grzyby. Jeśli poszewka na poduszkę jest otwarta, możesz również zabrudzić poduszkę w środku, więc wymiana poszewki nie wystarczy, aby ochronić Cię przed gromadzeniem się kurzu lub robaków. Wreszcie, jeśli Twoja poduszka rozleje się, utraci swoją strukturę i wpłynie na jakość podparcia i komfort, jaki uzyskasz.

Wniosek

Robienie poduszek w domu to pożyteczne i satysfakcjonujące hobby. Jeśli wiesz, jak uszyć zamek błyskawiczny w poduszce, możesz ulepszyć podszewkę lub poszewkę i lepiej zabezpieczyć jej zawartość. Zamknięcie na zamek błyskawiczny to trwały sposób na utrzymanie wypełnienia poduszki wewnątrz poduszki lub poduszki wewnątrz poszewki.

Zacznij od przygotowania dwóch kawałków materiału i samego zamka błyskawicznego. Umieść zamek błyskawiczny na przypiętych kawałkach materiału i zszyj przed otwarciem szwu i umieszczeniem w nim zamka. Postępuj zgodnie z prostym przewodnikiem powyżej, używając maszyny do szycia i szybko dodaj zamek błyskawiczny do poduszki.