Jak uszyć satynowe wiązanie koca w zaledwie 4 krokach

Te cztery proste kroki ucieszą tych, którzy nie wiedzą, jak uszyć wiązanie satynowe. Szczerze mówiąc, szycie satynowego wiązania na kocu jest stosunkowo łatwe, na początek. Pamiętasz nasz poradnik jak uszyć wiązanie na koc?

Satynowe wiązanie jest gotowe, więc tylko pozycjonujesz i zszywasz na miejscu. Istnieją jednak inne techniki, takie jak ścięte narożniki, których musisz się nauczyć. Ale dość tego wprowadzenia, przygotuj swój koc i satynowe wiązanie i zaczynajmy!

Jak uszyć wiązanie satynowe na kocu z polaru

1. Ściśnij krawędź koca paskiem do wiązania

Ponieważ satynowe wiązanie koca jest gotowe, wystarczy umieścić je na kocu. Dwie paczki wiązania powinny wystarczyć na półtora metra runa. Dodatkowo pamiętaj, aby przed wszyciem satynowej lamówki przyciąć brzegi koca.

Umieść koniec wiązania wzdłuż jednej krawędzi koca. Zauważysz krótszą krawędź na pasku, więc upewnij się, że będzie ona znajdowała się pod twarzą koca. Po uzyskaniu dobrej pozycji włóż koc między pasek i przypnij go na miejscu.

2. Zszyj wiązanie ściegiem zygzakowym

Wiązanie możesz uszyć ręcznie lub na maszynie do szycia, w zależności od tego, która metoda jest dla Ciebie najwygodniejsza. Idealny byłby ścieg zygzakowaty, ale upewnij się, że szyjesz również dłuższą krawędź paska pod spodem. Bardziej wydajne może być użycie maszyny do szycia ze względu na gruby materiał.

Gdy dojdziesz do rogu, musisz przestać szyć. Jedną z głównych technik, których należy się nauczyć podczas dodawania satynowych wiązań do koców, jest docinanie narożników. Istnieje kilka sposobów na ścięte narożniki, ale najprostszą techniką jest pozostawienie igły w kocu, gdy zatrzymasz się około 3,5 cala od krawędzi.

3. Ukosuj rogi i przymocuj drugie wiązanie

Wyrównaj krawędź polaru z zagięciem paska wiążącego, składając go pod sąsiadującym kątem. Przypnij róg na miejscu i wyrównaj zagięcie wiązania z zagięciem nadmiarowym, wpychając dodatkowe wiązanie w róg. Następnie możesz usunąć umieszczoną szpilkę i użyć jej do narożnika, który właśnie ukosowałeś.

Zszyj róg bez wyjmowania szpilki w zagięciu. Kontynuuj szycie, aż dojdziesz do końca wiązania, aby przymocować drugi pasek wiążący. Złóż róg w trójkąt, aby wyrównać długie krawędzie.

4. Zakończ wiązanie, zszywając szew łączący

Zszyj drugi pasek wiążący na miejscu i złóż koniec w trójkąt. W ten sposób możesz uszyć surowy koniec, aby uzyskać lepsze wykończenie. Zabezpiecz szew łączący dwóch pasków za pomocą stebnowania. Zachowaj szczególną ostrożność podczas szycia ręcznego, ponieważ satyna może strzępić się po kilkukrotnym nakłuciu jej igłą.

Jak zrobić wiązanie z satynowego koca?

Satynowe paski koca można kupić w opakowaniach i sprasować przed użyciem. Ale jeśli masz wokół siebie satynową tkaninę, możesz również zrobić z nich satynowe wiązanie. W ten sposób możesz mieć dokładną ilość wiązania dla konkretnego koca bez konieczności łączenia kilku pasków.

 • Wytnij pasek z satynowego materiału zgodnie z rozmiarem koca. Wiązanie może mieć zbliżoną długość do koca, a szerokość paska może być taka sama jak naddatek na szew, którego użyjesz do jego przymocowania
 • Naciśnij pasek żelazkiem, aby zobaczyć wszelkie zagniecenia lub nierówne wymiary
 • Połącz kilka pasków, umieszczając je po prawej stronie, ale przypnij je, ponieważ satyna jest dość śliska
 • Dociśnij szwy płasko z jednej strony i obróć krawędzie pod
 • Podwójnie składane wiązanie kocowe a jedno składane wiązanie kocowe

  Kiedy uczysz się szyć wiązanie satynowe, natkniesz się na wiązanie podwójne i pojedyncze. Ważne jest, aby znać różnicę między nimi, zwłaszcza przy zakupie gotowych wiązań. Szybkie porównanie jest takie, że podwójne wiązanie ma obie krawędzie zagięte do środka, podczas gdy pojedyncze wiązanie ma tylko jedną stronę zagiętą do środka.

  Podwójne wiązanie

  Podwójnie składany pasek do oprawy zasadniczo oznacza, że ​​kawałek jest złożony na pół równo pośrodku. Jest to najczęstsze wiązanie satynowe, ponieważ wystarczy włożyć koc tak, aby krawędź stykała się ze złożoną częścią paska. Dłuższa krawędź znajdzie się pod kocem.

  Oprawa pojedyncza

  W przeciwieństwie do podwójnego paska do bindowania, pojedynczy pasek do bindowania jest rozkładany, ponieważ złożysz tylko jedną stronę do środka. Aby go użyć, przyszyj pasek do krawędzi koca i zawiń surowy brzeg do tyłu, aby go schować. Dla niektórych może to być mylące, ponieważ składanie jest bardzo podobne do tego, jak używa się podwójnego paska do wiązania.

  Wniosek

  Dodanie satynowego wiązania do koca nie tylko poprawia jego estetykę, ale także sprawia, że ​​brzegi się nie strzępią. Możesz zrozumieć, jak uszyć wiązanie satynowe w czterech prostych krokach, ale głównym celem jest włożenie koca z gotowym paskiem i przyszycie tego ostatniego na miejscu.

  Możesz ponownie przeczytać każdy krok, aby zrozumieć, jak wykonać je lepiej. Ogólnie rzecz biorąc, mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny, w tym jak odróżnić wiązanie podwójne od wiązania z jedną zakładką.