Jak uszyć poduszkę w kształcie serca: łatwy przewodnik w 6 krokach

Ten samouczek „Jak uszyć poduszkę w kształcie serca” to prosty przewodnik krok po kroku, który zajmuje niewiele czasu, aby zrobić urocze poduszki w kształcie serca, aby urozmaicić pokój.

Czego możesz nie wiedzieć o poduszkach w kształcie serca

Czy wiesz, że poduszki na serce oferują własny udział korzyści terapeutycznych? Na przykład są one często podawane pacjentom, którzy niedawno przeszli operację na otwartym sercu. Ponieważ ten rodzaj zabiegu chirurgicznego polega na podziale klatki piersiowej pacjenta w celu uzyskania dostępu do serca, konieczne jest, aby obszar klatki piersiowej i mostek otrzymywały niezbędne wsparcie przez następne trzy miesiące po zabiegu.

Wiadomo, że poduszki na serce pomagają tym pacjentom radzić sobie z dyskomfortem za każdym razem, gdy kaszlą, wykonują ćwiczenia głębokiego oddychania podczas oddychania przez spirometr zachęty, śmieją się, kichają, a nawet wstają z łóżka. Chociaż poduszka na serce nie jest produktem leczniczym, pomaga zabezpieczyć miejsce nacięcia i zmniejszyć ból za każdym razem, gdy pacjent ją obejmuje. Nie trzeba dodawać, że poduszka na serce jest nie tylko pięknym dodatkiem do każdej przestrzeni życiowej, ale może również pomóc pacjentom po operacji serca w powrocie do zdrowia.

Przewodnik krok po kroku, jak uszyć poduszkę w kształcie serca

Będziesz potrzebował wydrukowanego wzoru serca, szerokości 2/3 jarda, 1/2 średniej i 1/3 malutkich polarów do wykonania poduszki w kształcie serca. Będziesz potrzebować 2/3 jardów oprócz przędzy na poduszkę z marszczonego materiału, 1/2 dla średniej i 1/3 dla krótkiej.

Przygotuj niezbędne akcesoria do szycia, takie jak nożyczki, nożyk obrotowy, mata, linijka, nić i igła. Jeśli dopiero zaczynasz robić na drutach lub szyć w oparciu o wzory cyfrowe, ten prosty poradnik pozwoli Ci nauczyć się składać projekty i rozpocząć szycie.

Krok 1: złożenie elementów

Przede wszystkim należy pobrać i wydrukować wzór. Upewnij się, że drukarka ma wystarczającą ilość papieru i atramentu. Najlepiej też nie drukować z przeglądarki w formacie Adobe PDF.

Po prawidłowym ułożeniu wzoru należy wybrać rozmiar poduszki, przyciąć szablon do odpowiedniego rozmiaru, położyć go na płaskiej powierzchni i wyciąć wzory w kształcie serca, aby uzyskać w sumie dwa serca.

Możesz również zrobić w sumie cztery serca, jeśli serce jest wykonane z dzianiny z falbanką. Musisz wyjąć dwa serca umieszczone i złożone dwukrotnie z falbany za pomocą noża, aby utworzyć cztery serca.

Następnie użyj obrotowego noża i maty, aby usunąć boczne paski poduszki. Duży rozmiar będzie wymagał długości od 3,5 do 71 cali, a dla średniego rozmiaru od 3,5 do 58 cali należy zszyć kilka pasków. W przypadku mniejszych rozmiarów długość wynosi od 3,5 do 43 cali.

Krok 2: przygotowanie do marszczenia

Ponieważ tkanina z falbanami jest rozciągliwa, musisz związać ją z polarem, aby pasowała. Zamocuj prawą stronę polaru po przeciwnej stronie tkaniny z falbanami. Zszyj szew z naddatkiem 0,25. Upewnij się, że falbana jest zszyta w tym samym kierunku.

Krok 3: szycie boków

Przypnij paski na całym sercu po prawej stronie. Zszyj razem krawędzie paska. Przeszyte linie powinny zachodzić na siebie około cala. Następnie zszyj opaskę wokół boków serca, używając szwu 5 cali.

Krok 4: Mocowanie tylnej części

Przypnij tył serca do poduszki prawymi bokami. Upewnij się tylko, że utworzyłeś 4-calową przestrzeń do obracania i wypychania. Następnie odetnij nadmiar szczelin na krawędziach serca, nie przecinając szwu.

Krok 5: Wypychanie poduszki

Wypełnij poduszkę w kształcie serca wybranym surowcem. Możesz wybrać wypełnienie bawełniane lub poliestrowe, o ile jest większe niż poszewka, aby całkowicie wypełnić przestrzeń. Pamiętaj, że wypełnienie poduszki decyduje o Twoim idealnym komforcie.

Ilość użytego wypełnienia decyduje o wielkości poduszki w kształcie serca. Im więcej zamontujesz wypełnienia, tym poduszka będzie bardziej gigantyczna. Będziesz musiał go scalić i pociągnąć za krzywe, aby uzyskać pożądany kształt serca.

Krok 6: zamykanie ściegów

Jeśli twoje serce jest wypełnione do gustu, włóż boki do poduszki. Weź nić i ręcznie zszyj szczelinę zamkniętą ściegiem biczowym. Następnie poduszka w kształcie serca jest zabezpieczona. Możesz także zdecydować się na użycie maszyny, aby uzyskać schludny ścieg.

Możesz użyć szpilek lub klipsów, aby tymczasowo zamknąć otwór, chroniąc dłoń przed uciskiem podczas zszywania szczeliny. W ten sposób pozwoli zaoszczędzić sporo nacisku na dłoń podczas szycia. Na koniec zawiąż ostatni ścieg i masz poduszkę z sercem.

Wniosek

Poduszki w kształcie serca są idealnym prezentem dla bliskich w okresie walentynek lub świąt. W większości przypadków poduszki te nie są udostępniane w centrach handlowych ani sklepach. To wtedy w Internecie pojawiają się samouczki zrób to sam, aby pomóc ludziom stworzyć własne.

Te wskazówki, jak uszyć poduszkę w kształcie serca, są łatwe do przestrzegania i pozwalają zaoszczędzić czas na przeglądaniu sklepów. Ponadto bardziej sensowne jest dawanie prezentów wykonanych osobiście.