Jak uszyć poduszkę cylindryczną w 4 prostych krokach

Ten przewodnik krok po kroku, jak uszyć poduszkę cylindryczną, bardziej znaną jako poduszka zagłówkowa, wyrówna wszystko, gdy będziesz mieszać dekoracje na swoim miejscu.

Możesz wygodnie nadać dekorację meblom w salonie lub sypialni za pomocą cylindrycznej poduszki do utrzymania. Możesz również wygodnie przytulać poduszki cylindryczne podczas snu.

Jak uszyć poduszkę cylindryczną w 4 prostych krokach

Co to jest poduszka cylindra?

Poduszka w kształcie walca, zwana również poduszką w kształcie walca, to długa, cylindryczna poduszka, która jest zwykle wykonana z bawełny lub poliestru. Poduszki te są często wypełnione pianką, taką jak pianka z pamięcią kształtu, wypełnienie z włókna poliestrowego, pianka do szycia wzmocniona tkaniną i nie tylko.

Poduszki cylindryczne są często używane, aby zapewnić dodatkowe wsparcie dla różnych części ciała, takich jak nogi, kolana lub szyja. Cylindryczny kształt doskonale nadaje się do podparcia lędźwi. Poduszki cylindryczne są wszechstronne. Oprócz zapewniania wsparcia, możesz ich używać jako poduszek do rzucania, a nawet jako podkładki do jogi.

Kto może używać cylindrycznej poduszki?

Każdy może użyć cylindrycznej poduszki! Ale są również idealne dla kobiet w ciąży i innych osób, które mają problemy ze snem. Młode matki mogą również używać cylindrycznych poduszek do karmienia piersią. Są również świetne dla osób z bólami pleców i ramion, ponieważ wspomagają i łagodzą niektóre uciski.

3 kroki do szycia poduszek cylindrycznych

Możesz zrobić poduszkę rano, aby ułatwić projekt, a wieczorem od razu mieć bardzo dekoracyjną poduszkę do łóżka po zrozumieniu, jak samodzielnie wykonać poduszkę cylindryczną. Aby uzyskać mocniejszą poduszkę, możesz użyć poliestru.

Krok 1: przygotuj materiały

Materiały, których będziesz potrzebować, obejmują wybraną tkaninę, luźne wypełnienie lub wypełnienie poliestrowe, szpilki, igłę, maszynę do szycia i nić pasującą do twojego materiału. Obwód poduszki zależy od Ciebie, o ile dodasz do niej dodatkowy cal.

Wybierając wymiary poduszki cylindrycznej, średnicę końców należy pomnożyć przez 3,14. Następnie możesz dodać cal na naddatek na szew na obu końcach. Szerokość korpusu poduszki powinna odpowiadać obwodowi końców.

Krok 2: uformuj końce

Złóż materiał na pół, niewłaściwą stroną na zewnątrz. Ustaw pojemnik na farbę jako prowadnicę do górnej części ubrania blisko dolnej części. Długopisem z tkaniny prześledzić obwód puszki.

Wytnij narysowaną linię, łącząc dwa kawałki materiału. W ten sposób natychmiast otrzymasz dwie okrągłe tkaniny na końce poduszki. Zszyj wokół każdego koła sznurek długich szwów. Ścieg na obwodzie powinien mieć 0,5-calowy odstęp z boku.

Krok 3: uformowanie ciała

Do korpusu poduszki cylindrycznej potrzebna jest tkanina o prostokącie. Po obwodzie z dodatkowym calem na szerokość, będziesz potrzebować cylindra o długości 24 cali. Następnie złóż wycięty kształt na pół prawą stroną do wewnątrz.

Przypnij dwie części razem na krawędziach. Zszyj koniec cylindra z korpusem, aby uformować rurkę. Możesz użyć ściegu poślizgowego podczas zszywania końcówek razem z tułowiem. Aby cię poprowadzić, przypnij kółko do granicy ciała prawą stroną na zewnątrz.

Powtórz ten krok z drugim końcem. Jednak nie szyj drugiego koła w całości, ponieważ będziesz potrzebować przerwy na włożenie maty lub wypełnienia poliestrowego. Możesz zostawić trzy cale na jednym końcu cylindrycznej poduszki.

Możesz również przyszyć zamek błyskawiczny na jednym końcu poduszki, jeśli planujesz od czasu do czasu wymieniać wypełnienie. Upewnij się, że tworzysz szew na swojej poduszce. Podczas prasowania poduszki zmniejsz ciepło w pobliżu ząbków zamka, aby uniknąć kolizji.

Krok 4: Wypełnianie poduszki

Jeśli używasz szmatki do wypełnienia, złóż ją tak, aby miała 24 cale długości. Wręcz przeciwnie, w sklepach można kupić gotowe kształty poduszek, o ile pasują one do wymiarów wybranej poduszki. Powinien mieć ten sam wymiar co cylinder.

Kontynuując ścieg, zamknij ręcznie przerwę na drugim kółku do tułowia i zakryj surowe krawędzie. Podczas używania mrugnięcia zamień poduszkę na prawą stronę. Przed zamknięciem szczeliny upewnij się, że wypełnienie jest wyrównane bez grudek.

Ostatnie przemyślenia na temat szycia poduszki cylindrycznej

W każdej sypialni znajduje się zestaw poduszek do rzucania gdzieś na sofach lub łóżkach, gdy przeglądasz w domu dekorowanie książek lub czasopism. Każdy zdolny do szycia powinien zdobyć i poradzić sobie z niewielkim ułamkiem posiadania spersonalizowanej poduszki.

Zamiast wybierać spośród tego, co jest dostępne w sklepach, możesz eksperymentować z wybranymi kolorami i wzorami. Ponieważ w Internecie dostępne są różne samouczki, które są łatwe do naśladowania, możesz zrobić poduszkę cylindryczną w zaciszu własnego domu.

Ten prosty poradnik, jak uszyć poduszkę w kształcie walca, z pewnością pomoże Ci stworzyć własny projekt DIY. Poduszki cylindryczne to nie tylko doskonała dekoracja domu, ale także doskonały materiał do przytulania. Zrób sobie dzisiaj!