Jak uszyć niewidoczny zamek błyskawiczny w poduszce ze sznurkiem

Jeśli zależy Ci na czystym wykończeniu poduszki i jednocześnie podkreśleniu jej konturów, to sprawdź, jak w poduszce ze ściągaczem uszyć niewidoczny zamek błyskawiczny.

Sznurowanie charakteryzuje się dekoracyjną tkaniną owiniętą wokół cienkiego sznurka, aby podkreślić kształt poduszki. Wzmacnia również szwy i chroni cięte krawędzie poduszki.

Jak uszyć niewidoczny zamek błyskawiczny w poduszce ze sznurkiem

Twój przewodnik dotyczący szycia niewidocznego zamka w poduszce ze sznurkiem

W tym projekcie na poduszce ze sznurkiem zamocujesz niewidoczny zamek błyskawiczny. Materiały, które zostaną użyte to maszyna do szycia, ołówek lub kreda, nóż, szpilki, żelazko, dwie tkaniny i poduszka w tym samym rozmiarze, sznurek i dodatkowa szmatka oraz zamek błyskawiczny.

Krok 1: przygotuj paski materiału

Paski tkaniny w tym przypadku odnoszą się do materiału, który owija się wokół sznurka do pikowania, który występuje w różnych typach i grubościach. Szerokość jest równa naddatkowi na szew i szerokości sznurka pomnożonej przez dwa, a długość zależy od obwodu poduszki.

Krok 2: Obszyj wycięty materiał wokół lamówki

Połóż sznurek ściągacza na środku pasków tkaniny i złóż go wzdłuż. Następnie, używając maszyny do szycia ze stopką do zamków błyskawicznych, szyj jak najbliżej sznurka, ale upewnij się, że nie jest on jednocześnie zbyt ciasny.

Krok 3: Przymocuj sznurek do przedniej okładki

Zdobądź przedni materiał na poduszkę i zszyj lamówkę ze wszystkich stron. Pamiętaj, aby przeznaczyć dodatkowe cale na początku sznurka na naddatek. Gdy jesteś zaledwie kilka cali od punktu końcowego, odetnij pozostałą rurę i połącz końce.

Krok 4: ukryj ząbki zamka

Jeśli masz już niewidoczny zamek błyskawiczny z drobnymi zębami, możesz pominąć tę część. W przeciwnym razie upewnij się, że są otwarte i skierowane w dół. Ustaw żelazko w najlżejszym położeniu, wciśnij zwinięte zęby w dół i spłaszcz przeciwległe boki.

Krok 5: przyszyj niewidoczny zamek błyskawiczny do pokrowców

Na tym etapie zamek błyskawiczny musi być otwarty i skierowany w dół. Weź odpowiednią część i przypnij ją do przewodu tak blisko, jak to tylko możliwe. Przyszyj go po jednej stronie poduszki, aż pokryjesz całą długość. Zrób to samo dla lewego odpowiednika.

Krok 7: Zamknij poduszkę ze wszystkich stron

Wyrównaj tkaniny z przednią i tylną osłoną skierowaną niewłaściwą stroną do góry, a następnie zepnij je razem. Szyj blisko ściągacza ze wszystkich stron, z wyłączeniem dziurki. Przed odwróceniem poszewki na lewą stronę, odetnij rogi i pozostały koniec zamka błyskawicznego.

Dodatkowe wskazówki, które musisz mieć

Podczas śledzenia lub czytania samouczka są pewne części, których należy przestrzegać. Są to podstawowe wskazówki, które mogą mieć wpływ na produkt wykończeniowy. Tutaj jest kilka z nich.

Podczas cięcia tkaniny na kord, tnij po przekątnej

Ten kawałek nie jest obowiązkowy, ponieważ prosty krój oszczędza materiał, a elastyczność nie ma większego znaczenia, gdy poduszka nie ma precyzyjnych krzywizn. W przeciwnym razie tnij ukośnie lub ukośnie, aby materiał dobrze rozciągał się w rogach.

Zszyj początek i koniec

To wskazówka, która może się przydać w wielu projektach szycia. Szycie wsteczne pomaga wzmocnić szwy i zablokować wykonane przez Ciebie szwy. Dlatego jeśli nie chcesz, aby końce szwu łatwo się rozpadały, wykonaj tę technikę.

Korzyści z używania wysokiej jakości poduszki

Jeśli cenisz sobie spokojny sen, koniecznie zaopatrz się w wysokiej jakości poduszki. Oto kilka korzyści płynących z używania wysokiej jakości poduszek:

Poduszki wyrównują kręgosłup

Nasze szyje są wyjątkowo zaprojektowane tak, aby wyginały się do przodu, aby utrzymać ciężar naszych głów. Aby uniknąć problemów z kręgosłupem, ważne jest, aby zachować tę krzywiznę nawet podczas snu lub odpoczynku.

Jeśli poduszka jest zbyt wysoko, gdy śpisz na boku lub na plecach, szyja i ramiona są ustawione nieprawidłowo, co powoduje nadwyrężenie mięśni ramion i szyi. Ta pozycja może również zwęzić przewód powietrzny, co może spowodować utrudnione oddychanie. Twoje mięśnie szyi mogą być również napięte, jeśli wysokość poduszek jest zbyt niska.

Idealna wysokość poduszki zależy od wymiarów Twojego ciała i Twoich preferencji. Ale ogólnie poduszka powinna mieć wysokość od 10 do 15 cm, aby odpowiednio podeprzeć głowę, szyję i ramiona.

Poduszki zapewniają wygodę

Co składa się na dobrą poduszkę? Wszystko sprowadza się do osobistych preferencji. Dobra poduszka powinna pomóc Ci się zrelaksować po długim dniu i wypocząć, gdy budzisz się rano. Poszewka na poduszkę również odgrywa rolę w wygodzie. Niektórzy wolą jedwabne poszewki na poduszki, podczas gdy inni wolą bawełnę lub flanelę.

Ostatnie przemyślenia na temat szycia niewidocznego zamka w poduszce

Umiejętność uszywania niewidocznego zamka błyskawicznego w poduszce ze ściągaczem z pewnością przyda się przy wykonywaniu poduszek ze ściągacza. W końcu niewidoczne zamki błyskawiczne zapewniają czyste i płaskie wykończenie, którego potrzebujesz do każdego projektu tworzenia poduszek zrób to sam.