Jak uszyć narzutę Loveseat

Podczas pomiaru w domu klienta pamiętaj, aby zanotować swoje szerokości i wysokości, aby sprawdzić, czy prawidłowo przycinasz części. Ponadto, kiedy przestawiasz swój materiał, pamiętaj, że cięcie na wysokość powinno przebiegać wzdłuż krajki, a nie w górę rolki. Jak więc uszyć narzutę na sofę?

Pokrowiec

Pokrowiec to dopasowany pokrowiec ochronny do mebli tapicerowanych, który można wsuwać i zdejmować. Zazwyczaj narzuty składają się z tkaniny. Pokrowce są łatwe do zakładania i zdejmowania, a także można je zdjąć na czas zmian sezonowych, czyszczenia lub przechowywania.

Jak uszyć narzutę Loveseat

Slipcovers są czasami określane jako „odzież meblowa”. Są szyte w taki sam sposób, jak ubrania i są dopasowane luźno lub ciasno, zgodnie z preferencjami krawca. Niektóre osoby kupują meble z podstawową muślinową tapicerką, po prostu wiedzą, jak wybrać odpowiednią dla siebie narzutę.

Jak uszyć narzutę Loveseat?

Kiedy uczysz się szyć narzutę na sofę, oto kilka kroków, które możesz wykonać. Ale najpierw musisz być ostrożny przy dokładnym pomiarze mebla, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Możesz to zrobić, zapobiegając kupowaniu dodatkowej tkaniny lub wykonując niepotrzebne podróże do domu klienta. Podobnie, patrząc na grafikę, poszukaj największego obszaru w części, nad którą pracujesz.

Górna część cięcia jest zazwyczaj najbardziej widocznym miejscem na zewnętrzne plecy i zewnętrzne ramiona. Podczas pomiaru pamiętaj, że górna część zewnętrznego ramienia sięga dalej do tyłu niż dół. Ale dolny przód zewnętrznego ramienia sięga dalej do tyłu niż góra.

Nie spiesz się i upewnij się, że te pomiary są idealne za pierwszym razem. Następnie pozwól swojej indywidualności zabłysnąć w swoim projekcie. Twórz funkcje, które sprawią, że Twoja narzuta będzie wyglądać wyjątkowo. To kluczowy krok w szyciu narzuty na sofę.

Zrób to, a nie tak, jakbyś pochodził z dużego sklepu z pudełkami, aby dodać do niego swój talent lub osobowość. Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć, jest zastosowanie innej formy zamknięcia, takiej jak zamek błyskawiczny, rzep, krawaty lub guziki. Ta niebieska narzuta na krzesło Parsons jest tego przykładem.

Użyłem sznurka jako dziurki na guzik i dodałem ozdoby na guziki. Spódnice to kolejny sposób na przeniesienie narzuty na wyższy poziom. Lubię samopodszewkę spódnice, ponieważ lepiej się układają, a materiał zachowuje się równomiernie podczas czyszczenia poszewek.

Ta sama idea obowiązuje podczas samodzielnego układania pokrowców; tkanina tarasowa zareaguje inaczej niż tkanina podstawowa. Szyjąc spódnicę do mojego pokrowca na fotel klubowy na kółkach. Chciałem dodać dziwaczny element, który nada mojemu zakryciu trochę więcej mojej osobowości.

Co powinienem zrobić, jeśli moja poduszka nie pasuje prawidłowo?

Czy jesteś w stanie zaprojektować wzór na swoją poduszkę? Zarówno w przypadku tapicerki, jak i poszewek, właściwe dopasowanie poduszki ma kluczowe znaczenie. Poszewka na poduszkę, która nie jest do końca poprawna, jest najbardziej rozpraszającym elementem.

Włożyłeś tyle wysiłku w swój projekt; co się stało z moją poduszką? Nie martw się; stosując moje wypróbowane i właściwe metody na idealną poduszkę za każdym razem, pokonamy tę barierę! Tak, jesteś w stanie wykonać to zadanie.

Dokonaj dokładnych pomiarów swoich mebli i przenieś je, aby stworzyć projekt. Szablony wykonuję z tkaniny muślinowej. Dzięki temu łatwiej jest kształtować siedzisko moich produktów.

Jakiego rodzaju tkaniny na narzuty powinienem użyć?

Na narzuty lubię bawełniany twill lub denim. Te materiały mają tendencję do trwałości; możesz je umyć, jeśli chcą, pod warunkiem, że nie są wysuszone. Chociaż lubię ściereczki o masie 12 uncji, dostępnych jest kilka bardzo doskonałych materiałów o masie 10 uncji.

Wybrałem tkaninę z płótna Big Duck Canvas na pokrycie zwijanego fotela klubowego. To ich 12 uncji, preshrunk Bull Denim w kolorze limonkowej zieleni. Kontrastowy sznurek wykonany jest z fuksji 10 oz.

Płótno bawełniane. Obydwa materiały były fantastyczne do pracy. Ciało i drapowanie byczego dżinsu przypadło mi do gustu.

Przypnijmy naszą narzutę na miejsce, aby idealnie pasowała!

Zmierzyłeś swój kawałek, pomyślałeś o ekscytujących ozdobnikach. Teraz nadszedł czas na połączenie kawałków materiału, aby móc uszyć razem swoją wyjątkową narzutę. Na początek przymocowuję narzuty do mebli.

Mam na myśli „zakotwiczenie” za pomocą szpilek do mocowania kawałków materiału na krześle. To po to, żebym mógł zacząć. Zacznij od połączenia ze sobą najważniejszych części, takich jak wewnętrzna część pleców, najdalsza część pleców i talia.

Teraz nadszedł czas na pracę nad ramionami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Możesz zacząć wykonywać cięcia odciążające, gdy wszystko jest zabezpieczone, a twoje części są w większości złożone. Wiem, że wszystko jest we właściwym miejscu i gdzieś mi się nie zabraknie.

Dzieje się tak dlatego, że w jeden sposób za bardzo popchnąłem kawałki tkaniny. Polega to na zakotwiczeniu i przyszpileniu znaczących kawałków razem przed wykonaniem moich cięć reliefowych. Popełniłem ten sam błąd i w rezultacie musiałem wyciąć nowy kawałek dla twojego pokrycia.

Czas zrobić okrycie!

Szycie to kolejny krok po połączeniu wszystkich elementów. Usuń szpilki podczas zszywania i bądź ostrożny, ponieważ będziesz musiał dźgnąć się raz lub dwa razy. Więc miej pod ręką jakieś plastry!! Jestem podekscytowany, widząc twoje kreacje w narzutach.

Wniosek

Jak więc uszyć narzutę na sofę? Istnieje wiele tanich używanych pokrowców, ale jeśli nie jest to w twoim budżecie. Wykonaj te proste kroki, aby stać się jednym!